Picknik u Libockého rybníku v Praze

by

Procházeli jsme ulicemi směrem k Libockému rybníku od tramvajové zastávky Divoká šárka. Došli jsem k poslednímu bloku a zarazili jsem se, kam že to vlastně máme dojít, ale naštěstí jsme zaslechli štěkající psy, takže bylo po problému. 

Když jsme dorazili, tak ohniště už bylo dávno připravené. Samozřejmě se o vše postaral admin Psí Lásky 🙂 A kdo se to k nám nevydal? No, přeci Hapi!! Byl jak zmoklá slepice. Pořád lítal do vody a z vody. Vypadal velmi spokojeně a když mu ještě každý házel míček do vody, tak byl jak v ráji . Všichni seděli už okolo ohniště a skvěle se bavili. Lucinka připravovala buřtíky. Mája s Doryskou dávali do popela brambory. Okolo nás šel pán s vlkodavem, takže jsem se k němu seběhla a nemohl jít dál, dokud jsem si vlkodava řádně nepohladila .

Všichni pejsci si hráli a Tadeášek jim házel míček do vody. Bess se moc nepohodla se Sindynou, takže jsem ji musela držet zkrátka. Šlo to hůře, protože když Mája zavelil fotit, tak jsem musela fotit!

Opekla se první várka buřtíků a kdo chtěl, tak si dal. Lucinka začala opékat další a přitom jsme jedli výborné brambory.

Naproti u domu zastavilo policejní auto a my se smáli. Dva policisté si to namířili přímo k nám. Prý si na nás někdo stěžoval, že rozděláváme oheň. Ohniště tam bylo již dříve a Doryska nám říkala, že tam občas normálně chodí s kamarády dělat oheň. Každopádně nám oznámili, že po celé Praze je přísně zakázáno rozdělávát oheň a přitom se smáli, že máme ten oheň nějaký zdechlý. Ano, my tam totiž žádný obří táborák nedělali. Chtěli po nás zaplatit pokutu, a tak Lucinka vytáhla peněženku a pod podmínkou, že si můžeme dodělat buřty, zaplatila 100Kč. Mája se zeptal policistů, zda se s nimi můžeme vyfotit a oni souhlasili. Takže Mája opět zavelil ať jdou všichni k policistům. Bohužel jeden policista s udiveným výrazem pronesl: „Tak z toho nebudeme zase dělat komedii, ne?“  No, tak jsem vyfotila, co se dalo. Oznámili nám, že příště můžeme mít gril a odešli. My se pousmáli a řekli si, že příště přijdeme tedy s grilem.

 

Když jsem fotila psy, tak se u mě zastavila jedna paní s pánem a ptala se, co tu pořádáme. Že má nové štěně a potřebuje s ním chodit mezi psy. Měla ještě jednoho pejska, ale ten už byl starší. Říkala jsem jí o Psí Lásce a vypadala celkem nadšeně, podle toho, co slyšela. Nakonec jí Mája vše vysvětlil a říkala, že určitě s námi někdy vyrazí. Rozloučila se a odešli zase domu. Mezi tím odešla i Iva s pánem, co měli Sindynu.

My jsme pomalu sbalili věci, uklidili okolí a vyrazili též domu. Šli jsme vyprovodit k autu Máju, Lucinku a ještě naši kamarádku Milu, která měla pejska Collina. Tam jsme se všichni rozloučili a já šla s Doryskou a Tadeášem na tramvaj. Petra s Lenkou a Vlčikem šli na autobus.

Tento den se mi určitě moc líbil. Zažila jsem zase něco, na co jen tak nezapomenu. Tadeášek si picknik moc chválil a těší se, až ho zase někam vezmu mezi psy.

Share

Doporučené články

Napsat komentář

Přejít k navigační liště