obojek nebo kšíry(postroj)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)
 • Autor
  Příspěvky
 • #23608
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  Srdečně vás všechny zdravim. Jelikož sem ještě blbé a neskušené a na svého pejska teprva čekám, mám dotaz ohledně výběru zda kšíry nebo obojek, nebo spíše jaké má kšíry výhody popř. nevyhody? Děkuji moc za odpovědi =o)

  #23609
  Anonymní uživatel
  Host

  Rady necham na zkusenejsi … Ja se jenom zeptam kdy prijede to tvoje stenako domu?
   

  #23612
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  V první polovině července =o)

  #23616
  Matěj
  Účastník

  a co to bude?Já mám bišonka což je malé plemeno má kšíry.víc mu to vyhovuje.obojek nosí jen když jdeme jak říkáme ne rychlovku před bárák rychleji se to oblékne 🙂

  #23618
  Indy
  Člen

  [b]TO ZUZANA5[/b] – rozhodně obojek! Tedy pokud nechceš psa, který bude tahat. Na obojku se naučí chodit rychleji na prověšeném vodítku, na kšírách je to obtížnější. Postroje/kšíry psa nutí táhnout vpřed.
  Pořiď klasický látkový obojek (žádný stahovák nebo polostahovák, žádný kov, moc nedoporučuju ani kůži – je moc pružná a pejsek se na koženém obojku učí pomaleji).
  Kvalitní obojky jsou: Manmat, Red Dingo, Rogz for Dogz, Hunter, EzyDog, Ruff Wear… Při výběru dej pozor na spony a kroužky.
  K tomu pořiď i vodítko – opět doporučuju klasické, žádné flexiny apod…
  Obojek a vodítko nemusíš kupovat předem, první dny bude štěně chodit pořád za tebou, takže klidně si počkej na štěňátko a až pak pořiď obojek. 

  #23621
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  Bude to tedy Irský teriér.. a pro začátek jsme také určitě chtěla obojek, ale jestli potom později pro něj nebude příjemnější postroj?

  #23626
  Indy
  Člen

  Jejda! První pes a hned Irský teriér? Tak to držím palce. Je náročný na výchovu i výcvik. Na postroj u iráka zapomeň! Spíš přemýšlej o klikru, způsobech zábavy a práce, aby se nenudil (agility, záchranařina, flyball, frisbee…).
  Rozhodně nepodceňuj výcvik, hned od malička musíš být vůdce a mít u pejska respekt, jinak si respekt sjedná on sám. Pozor, co vím, tak irští teriéři jsou trochu ďáblíci – když by došlo k nějaké šarvátce mezi ním a jiným psem, tak se perou až do konce!
  Takže socializace, výchova a výcvik od prvního dne! 🙂 Držím palce! 🙂

  #23627
  Indy
  Člen

  Snad jsem tě nevyděsila… jsou to super pejsci, hrozně přítulní k lidem! Určitě ti bude dělat radost 🙂
  Ještě k tomu klikru – teriéři obecně jsou trochu “labilní”, takže při výchově a výcviku se nesmí křičet (už vůbec ne mlátit!), nejvhodnější je klikr, protože ten je o pozitivní motivaci 🙂 

  #23628
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  Určite si mě nevyděsila =o). O plemeni jsme si zjistila snad úplně vše co jde a do kynologie se hodlám pustit na plno =o). Agility budu dělat zcela určitě..a jelikož to bude pejsek po nádherných rodičích plánuju i výstavy. A děkuji moc za typ s tím klikrem. Jen se s nim budu muset naučit zacházet, aspoň mám co dalšího studovat =o)

  #23633

  Já osobně mám rádši na malý štěndo (tak do 3,5 měsíců na vycházku kšíry- totiž se trochu bojim abych mu neublížila-vim že je to blbost, ale mám takovej pocit :-D) Ale na výcvik určitě obojek i u malejch štěňat… Jinak bude to prostě terier (já měla Rusáka- no vlastně teď už se jmenuje černej terier :-D) Je to hyperaktivní pes, co nikdy není v klidu a když nemá pohyb nebo nějakou psychickou aktivitu, tak ti nedá pokoj a bude “zlobit” 😀

  #23635
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  Tak to se mám na co těšit =oD

  #23637
  Indy
  Člen

  Hele, obojkem neublížíš, když budeš mít kšíry od 2 do 3,5 měsíce, tak si akorát zaděláš na tahání na obojku… takže žádný kšíry, prostě obojek, nějaký silnější (jakože širší) a měkký.
  Nesmíš samozřejmě obojkem trhat tak, aby štěně vyletělo do vzduchu.  Jen mírně cuknout (nepřetahovat se!).

  #23647
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  Tak bych se ještě teda chtěla zeptat, takže pro Irskýho teriéra ani na tůry nebo podobně postroj prostě ne, ano?

  #23649
  Indy
  Člen

  Na túry, tedy na dogtreking, je postroj super, i na irského teriéra. Ale to budeš řešit stejně až nejdřív za rok a půl, až prcek bude moct začít chodit delší trasy 🙂

  #23658
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  to ano =o), ale já potřebuju být perfektně připravená =oD. Tak děkuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.