Rakša

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 24)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Furminátor #35639
  Rakša
  Účastník

  Tak jsem si ho taky objednala, když mu tady děláte takovou reklamu. Už se těším až ho vyzkouším… páč chlupy všude…:)

  odpověď na: Lužiny a okolí?? #35626
  Rakša
  Účastník

  Ahoj, já bych v neděli šla, čas je mi celkem jedno, když to bude na jihozápadním břehu Vltavy.
  Cangalisa: Vážně? Zmrzlík nebo Zbuzany? Doufám že se zas potkáme:)

  odpověď na: Severská plemena – husky / malamut #35579
  Rakša
  Účastník

  Hehe, problém s nesnášenlivostí stejného pohlaví má kdejaký pes.
  Ale poučka o veterinárním stole je vyloženě moudrá, taky se jí řídím:) Pak by tam ještě měl někdo připsat něco o překrmování psů, i malej ratlík může dát zabrat, když je širší než delší…

  odpověď na: Lužiny a okolí?? #35577
  Rakša
  Účastník

  Oukej!

  odpověď na: Lužiny a okolí?? #35567
  Rakša
  Účastník

  Třeba kdykoliv příští týden.

  odpověď na: Severská plemena – husky / malamut #35565
  Rakša
  Účastník

  A jaký mají specifika povahy? Mají problém s přivoláním?

  odpověď na: Lužiny a okolí?? #35561
  Rakša
  Účastník

  Ježiš hurá, Centrál park, Prokopák, všechno beru! Já jsem z Ořecha, takže srazy na Hostivaři a podobně jsou pro nás vždycky pěkná štreka sockou. Hlavně cesta domů, já i pes utahaní a špinaví…:)

  odpověď na: Severská plemena – husky / malamut #35560
  Rakša
  Účastník

  Naše sousedka má dva malamuty, s tím mladším se seznamujeme. https://picasaweb.google.com/106284470866526794558/Berry je pěknej a přišel mi úplně v pohodě. Ale táhne fakt hodně a fakt rád. Když se člověku opře do vodítka padesát kilo s pohonem na všechny čtyři, tak to už vůbec není sranda:) S Rakšou si krásně hrál, a já doufám, že je zkusíme třeba v zimě zapřáhnout…
  Vlastně ještě jsem párkrát potkala pána s haskounkou, ale hned se klidili pryč, že ta jeho fenky likviduje bez váhání, a hlavně bez varování – nepoužívá mimiku.
  A včera jsem viděla za plotem štěnítko haskouna, obě oči modrý, vypadal jak plyšová hračka:)

  odpověď na: Ostatní pejsci a páníčci na procházkách #31123
  Rakša
  Účastník

  Já chápu, že tohle je stěžovací thread, ale stejně bych si tady troufla podotknout, že trochu více tolerantnosti by neškodilo. Často konflikt s páníčky vznikne už jenom tím, jak s nimi o jejich psu komunikujeme. Já vidím veliký rozdíl mezi “Zavolejte si prosím svého psa.” a “Ty vo*e, čí je to čokl, koukej si ho dát na vodítko, seš vůbec normální?” Já mluvím z pozice pejskaře začátečníka s velikým psem. Tu první variantu upozornění jsem slyšela všeho všudy asi tak dvakrát. A tu druhou… Potkávání s pejskaři se člověk nenaučí přes noc a i kdyby bylo “uzákoněno” že psi se smí potkávat mezi sebou pouze na vodítku – lidi jsou lidi. Někteří by se hádali i o délku vodítka, jiní by velké psy doporučovalo rovnou nosit pro jistotu svázané do kozelce v batohu a zaručeně by bylo velké procento těch, kteří by na to všechno komplet kašlali.

  Rakša
  Účastník

  Kavalír

  odpověď na: Za jaky druh jidla by Vas pejsek zacal i litat? #30920
  Rakša
  Účastník

  Tak Hapi s tim kyblem me tedy dostal:o]]

  odpověď na: Pražské metro, bus, tramvaj #30846
  Rakša
  Účastník

  Se psem jsem nikdy nejezdila, takže jsem to nesledovala, ale třeba u těch dlouhých autobusů to jsou předposlední dveře. U Nízkopodlažných krátkých by to asi měly být zadní dveře, tam ovšem netuším, kam uložit psa, na čévéčko tam místo teda moc není. Příměstské busy zas všichni nastupují předními dveřmi, i se psem…

  odpověď na: Pražské metro, bus, tramvaj #30844
  Rakša
  Účastník

  Náhubek jsem vždycky měla na fence už od štěněte, teď ale koupíme takovej ten látkovej, řekla bych, že jí bude vadit míň, než ta kovová krabice co má teď. Také mě jednou řidič vynadal, když jsem se psem nastoupila špatnými dveři do autobusu, ono je taky v každym autobuse přepravní místo pro psa jinde, kdo si to má pamatovat nebo stíhat sledovat piktogramy… Říkal, že když ho chytnou jak přepravuje psa na špatném místě, tak dostanu pokutu nejen já, ale i on. Proto si to asi tak hlídají.

  odpověď na: zkušenosti s nepejskaři při venčení #30629
  Rakša
  Účastník

  Leckdo má tendenci vidět toho svýho psa jako vychovanýho lidumila, ale ty předsudky a zvyky se z lidí jen tak nevymýtí. Například o tom, že vlci jsou zabijáci a žijí v brdských hájích:
  Ilustruje taková příhodka z lesa, kdy jsme šli do kopce, a Rakša na nás nedaleko nahoře čekala. Z druhé strany kopce šplhali taky nějací lidé, a když spatřili Rakšu, jak na ně shora kouká, tak jsem zaslechla jen zděšené “Proboha!”. Rakša je československý vlčák, a této paní zřejmě opravdu silně připoměla vlka… Ale pak někdo další z té skupinky řekl “Vlk se známkou na krku?” a pak už jsme se vynořili my a všichni se uklidnili a vyměnili jsme si úsměvy.
  Ale to zoufalý “Proboha!” si teda budu pamatovat ještě dlouho, chudák paní [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif[/img]

  odpověď na: vodítko FLEXI? jaké máte s ním zkušenosti #30628
  Rakša
  Účastník

  Štěně jsme na flexi vodili, ale pak nás právě někdo varoval, že se tím naučí na vodítku táhnout, a dospělé čévéčko táhnoucí na vodítku už neni sranda:) Tož jsme ho vyměnili za pevné vodítko. Ale na flexi táta psici bere ke kolu, páč to absorbuje případné škubnutí, kdyby jeden zrychlil/zpomalil.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 24)