Zapařeniny?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #28744
  Max (12.6.05) a Oli
  Účastník

  Ahoj, Maxík má na tříslech a na packách mezi prstama cervené chlupy i kůži, v tříslech dokonce i stroupek. Na veterině mi řekli, že to bude od zaparění, antibiotika že mu ale dávat nebude, dali mi čstý líh, ale ten nezabírá a navíc ho to pálí. Máte někdo s tímto zkušenosti?

  #28746
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  U mého prvního pejska se takto, začala projevovat alergie na hovězí maso, asi tak v druhém roce života, a červené meziprstí měl od ustavičného olizování v důsledku svědění, které probíhalo většinou, někde v ústraní, protože ho to svědění zřejmě velice trápilo a snažil se před ním nejdříve schovat a pak začal zoufale olizovat a olizovat, vypozorujte, jestli se líže. Na vyléčení nám zabral sprej dermatologický Hexaderm, a když bylo olizování méně frekventované ale dlouhodobé, díky malým prohřeškům diety, tak se vytvářely ty strupy a ty jsme pak léčili, třikrát deně koupáním v dermatologickém šampónu, který se nechával působit pět minut, během těch se to masírovalo, ke konci i nehty, změklé strupy se tak strhávaly a následně opláchnuté a vysušené packy se natíraly mastí Betadine. Pro tu druhou variantu léčení se musí chlupy v packách vystříhat.

  #28747
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  Ten hexaderm je i proti plísním, první veterinář mi jen podle té barvy řekl, že je to plíseň a dal mi ho na to, a on sice zabral ale problém se samozřejmě opakoval, a pak jsme přišli na tu alergii, ale stačil sebemenší prohřešek a problém se opakoval, když jsem pak přišla už k jinému vet. a říkala mu to, udělal stěr, hodil pod mikroskop a řekl mi, že jsou tam jen kvasinky, což je pravděpodobně důsledek neustálého namokření a že ta červená barva je od slin, ať si vybavím bílé pejsky, jak mají červené u očí a kolem tlamičky někteří

  #28748
  Jimmy
  Účastník

  No, těžko říct, z čeho to může být. Může to být spousta věcí. Ale s tím vylizováním tlapiček má lenkpet pravdu, náš starý westík měl alergii na nějakou bílkovinu z masa a taky ho velice trápilo svědění a velice silně si olizoval tlapky. Pak je měl také takhle červené. Na veterině ho léčili hrozně dlouho na úplně něco jiného. Do toho se mu ozval demodex (dost nebezpečný parazit), při němž olizování ještě víc zintenzivnilo. Bohužel na veterině ho léčili špatně a kdybychom se nedostali včas k veterinářce (kožní), tak by to mohlo dopadnout dost špatně. Asi bych doporučila obrátit se na specialistu, naše veterinářka se nám v tomto směru velice osvědčila.

  #28775
  Monty, Sophi
  Účastník

  Monty měl z vlhka kvasinky, taky červená srst a docela i páchla a svědělo ho to. Vet mu dal prednison na škrábání (ten jsme naštěstí brali jen dva dny, protože ho to pak přestalo svědět)dostal ATB a šampon medivet, ATB bral asi jen týden, v šampónu koupu dodnes, ty kvasinky totiž dlouho trvají než se vyléčí

  #28776
  Max (12.6.05) a Oli
  Účastník

  Ahojky, moc děkuju za odpovědi! Už jsme taky byli u jiného veterináře a dal mu antibiotika. Tak už to snad pujde k lepšímu, je to z toho zapaření.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.