Pořád si olizuje zadek a kořen ocasu. Prosím o radu!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
 • Autor
  Příspěvky
 • #28861
  LussyAndBady
  Účastník

  Mám 4letého psa pražského krysaříka. Od včerejšího večera se nám všem vyhýbá. Normálně spí se mnou v posteli, ale tuhle noc si šel lehnout do pelechu. Takhle to dělá vždy když mu něco je. Pozorovala jsem ho a každou chvíli si olizuje zadek a kořen ocasu. Taky od večera nic nesněd. Když mu zkusím šáhnout na ten ocas tak sebou cuká a snaží si ho opět olizovat. Nevíte co by to tak mohlo být ?

  #28862
  Jimmy
  Účastník

  Že by anální žlázky? Zkuste mu je vymačknout…

  #28863
  Stage
  Účastník

  Ahoj tak já si myslím že to můžou bejt ucpané anální žlázky…. ktomu teda většinou pejsek i sáňkuje ale je to individuální…

  #28864
  emilemil
  Účastník

  A co ucpané kanálky ?

  #28865
  Stage
  Účastník

  a nemá to oteklé?třeba ze spod ten kořen ocásku?Mohlo ho klidně i něco štípnout….?

  #28866
  Nikita a Diesel
  Účastník

  jak už bylo psáno. tipla bych to na anální žlázky+ bych odčervila.

  #28867
  LussyAndBady
  Účastník

  S análníma žlázkama sme nikdy problem neměli, takže ani nevím jak to vymáčknout. Nic nateklýho tam nevidím. Odčervení mě napadlo jako první, nejspíš tu ještě něco budeme mít. Až se večer vrátí rodiče musím se zeptat kam to dali. Jinak moc děkuji za pomoc. I Bady se začal chovat líp. Teď nás spíše vyhledává. Kamkoliv se hnu tak běží za mnou. =)

  #28868
  Nikita a Diesel
  Účastník

  no upřímně. pozorovat že se muj pes chová divně asi zajdu k vetovi. ten by vymáčkl žlázky (jejich plnost většinou není vůbec pohledem rozpoznatelná) a rovnou odčervil. to že jste nikdy se žlázkami neměli problém neznamená že ho nemáte teď. ono se tak ani nejedná o problém. u bíglový chodíme na vymačkání cca co půl roku. někdo častěji někdo méně.

  #28869
  emilemil
  Účastník

  Asi před čtrnácti dny si naše nova malá psí slečna neustále kousala capku. Prohlížela jsem jí  capku, mezi polšřářky jsem prohmatávala a na nic jsem nemohla přijít. Zhruba po půl hodině už chodila po třech a každou chvíli se zase kousala do capky. Nevěděla jsem co s tím, a tak jsem si jí vzala na klín a znovu a znovu jsem hledala příčinu. Hurá našla jsem jí ! V srsti na capičce měla spoustu rezatých mravenců. Než jsem je vytahala, tak jí zrejmě pěkně poštípali. Kousala si capku ještě v noci.
  Ale žlázky bych řešila jako jednu z prvních příčin.

  #28871
  LussyAndBady
  Účastník

  Odpoledne sme mu dali prášek na odčervení. Teď během tří hodin sem ho ani jednou neviděla jak si ten zadek olizuje.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.