Obojky stahovací, elektrické, ostnáče, proti štěkání… PRO a PROTI

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 95)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36321
  Sherry
  Člen

  Ono název ELEKTRICKÝ OBOJEK už sám o sobě dost zavádí. Když jsem se o EO zmínila kamarádce, poklepala si na čelo a zeptala se mě, jestli jsem normální dávat do psa elektriku. A myslím, že si to nemyslí sama. Lidi nedokáží pochopit, že ten obojek dává vibrace či vydává zvuky. Mám psa křížence Knírače a udržet ho na uzdě i při obyčejné myši je docela fuška. Teď chodíme do elsa, kde ho učím ignorovat šustící srnky, zajíce a bažanty. Ale stejnak.. Ale bohužel nemám 2500 kč na EO. A na Berňačku si asi pořídím halti ohláívku. JInak jsem proti ostnatým obojkům, ale stahovacím ne (ikdyž už je asi lepší ta ohlávka), jelikož pokud by to psa škrtilo natolik, tak bych mu to samozřejmě povolila.

  #36323
  Hanusha.a
  Člen

  Já nejsem odpůrce ani elektriky ani ostnáčů….ostnatý obojek mám pro Ernyho (samozřejmě nenabroušený), aby mohl jít na procházku po sídlišti kde chodí všichni psiska na volno a nejsou absolutně odvolatelní..Ale i když by mu to mělo být nepříjemný (NEBOLÍ TO) tak je mu jedno že to na tom krku má a funguje jak kdyby to neměl…O elektrice nemůžu mluvit nemám osobní zkušenost, ale ted právě uvažuju nad koupí.

  #36338
  Grip
  Účastník

  Dobré poledne. Používám EO již 5 let na westíka a jsme absolutně spokojeni – já i pejsek. Také jsem to nejdříve odsuzovala, ale ten můj trouba je prostě osobnost. Povely se naučil velmi brzy, ale tzv. s.r.o. Byl i na výcviku, ale i z něj jsme odcházeli s radou “víte on všechno umí, on to jenom nechce dělat, raději ho voďte na vodítku”. V praxi to vypadalo, že třeba týden fungoval v pohodě a najdnou se rozhodl a utekl a vrátil se za 3 hodiny. Měl přesně změřeno od kterého metru ho již nedoběhnu. Neexistovala zahrada, ze které by nedokázal zdrhnout. Obojek mi na jednom zdrhacím víkendu půjčil kamarád a je pravda, že dodnes nezapomenu na Gripův výraz – “jak to? Vždyť jsem to měl změřený, kde vzala prodlouženou ruku?” Dnes psík funguje zcela spolehlivě, stačí zvukový signál a poslechne (výboje nám stejně již půl roku nefungují :-)). Pochopil to asi po 3. výboji (není to nic drastického, zkoušela jsem to na sobě a výboj, který ho spolehlivě zastavil, byl jako píchnutí jehly, spíš se pejsek lekne). Ale souhlasím, že se s obojkem musí umět, člověk musí být důsledný, ale ne krutý. Ovšem, když ho jednou přivolá zvukem, není cesta zpět a pokud pes neposlechne musí se použít výboj. Pokud by se použil někdy ano, někdy ne, bude pes akorát zmatený. Rozhodně bych ho ale nepoužívala na hysterické pejsky apod.

  #36347
  Hanusha.a
  Člen

  Tak již jsem koupila EVO, koupila jsem dva s jedním ovladačem pro oba pejsky z důvodu že belgičanda žere co vidí, na fuj reaguje, vyplivne, ví co to, učili jsme od mala, ale jakmile něco najde je schopná se tim zadávit abych ji to nesebrala a zdrhá s tím, pokud by tam bylo něco otrávenýho je průser, ale ted dělá dobrotu, tak zatím jsme nepoužili, jen na ozkoušení intenzity na kterou reaguje a na flatáka, který s tím chodí po sídlišti, když ho mám na volno (rve se se psama, a i pro mne je to uklidnující že ho mám pod kontrolou i bez vodítka a nejsem tak nervní když přivolávám když vidím psa, na něj to působí taky lépe, když nezmatkuji) a když nejsem schopna ho odvolat od lidské srajdy, aby se v tom nevyválel…Jsem spokojená.Ten pes hned běží ke mně veseleji, těší se na ten obojek že půjde ven a pořádně se vyběhá…ted jsme byli na víkendovém frisbee semináři, kde jsme to neměli protože absolutně fungoval, když sem ho vypustila, ale měl to když jsme v pátek večer venčili v naprosté tmě a super.Máme trojku, která mě absolutně nevadí a on ke mně okamžitě nadšeně běží, protože ví, že ho tím lehkým výbojkem upozorním a pak je hrozně veliká bláznivá pochvala a moc dobrá odměna…:-)

  #36349
  Beník
  Účastník

  Ahojky tak to tady tak pročítám a je fakt že EO je hlavně pohodlnost pro páníčky  a procházky bez nervu a stresu 100%  učinost a přivolání psa  já ale stejně zvolil nakonec mírnější metodu a to obojek sprejovej a musim říct že funguje taky takřka 100% ikdyž je pořizovací cena krapet větčí než u EO a musí se dokupovat spreje ale používám i u psu k výcviku pro slepce stříká naprosto neškodný vteřinovy impulz chladivého vzduchu kdežto plno kamarádu kteří neuměj používat EO a potom se divěj že pes má celej krk zeškrabanej a když přeženou impuls tak má pes vypálený elektrody v krku tak bych se raději přikláněl k volbě toho sprejového na odvolání  psa od zvěře napoli nebo vlese  a na povel kemě je obojek takřka stoprocentní a prochajdy jsou taky bez nervu[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img]

  #36351
  Hanusha.a
  Člen

  No těm, co s tím neuměj a pes má od toho tyto důsledky, tak to do ruky nepatří…Bohužel někdy tím pes trpí.Ale je to o tom, že by měl po impulzu se otočit k paničce s tím, že “mámo mámo,mě něco koplo pomoc mi”…panička je pak najednou ve vyšší ceně…Nám to pomáhá, že pes není v nervu ze mě, protože nezmatkuji, tolik jako bez toho….

  #36365
  Geta
  Účastník

  Souhlasím, kdo to neumí ať si to nepořizuje, viděla jsem již mnoho psů s popíleninami, či vypáleným čichovými aparáty. Děs běs. Sama jsem použila EO 1x a to když už jsem nevěděla co mám dělat, když poslouchala na slovo a pak mi vzala dráhu za zajícem (2 hodiny byla pryč) a tak jsem nasadila EO, použila jsem ho 1x a od té doby nic. Nandavám ho jen občas, ale většinu času ji mám bez EO a funguje bez problémů. Jde o to jak to člověk umí a neumí používat 🙂 Byla jsem zásadně proti němu, ale nakonec se mi to vyplatilo 🙂 Dostala jen polochtání a je klid 🙂

  #36367
  Hanusha.a
  Člen

  Jojo taky sem bývala těžce proti tomu…….ale mám psa labila a situace si to sama vyžádala.A je nám s tím líp, má to na krku kolikrát to ani nepoužiju a ten pes za měsíc byl na volno tak jako za rok…On je spokojenej, že běhá a že ho v klidu přivolávám, nečeká v mém zmatku hned nějakej problém a mě je dobře, že vím, že i na dálku ve vyhrocené situaci přivolám….Může s tím i do vody, takže ho mám plně pod kontrolou i na dálku…

  #36404
  Maxmilián
  Účastník

  Zdravím..Myslím, že záleží u všech těchto věcí na způsobu použití a správnému načasování např. elketrického obojku nebo přiškubnutí stahováku..Co se týká ostnatých taky jsem docela proti i když svůj účel mají..není to tak že se to má do hafana zabodnout..ono ty ostny představují jakoby zuby..vaše zuby a při nežádoucímu chování při cuknutí zacítí ty jakoby vaše zuby na krku..ale opět se to musí udělat s citem a ve správný okamžik..určitě bych to asi nedoporučil při převýchově agresivních pejsků, protože když je hafan zrovna v ráži a cuknete s ostnáčem, ještě víc ho to povzbudí..je to podobný jako když ho zubama sevřete, ale nejste to vy je to něco co má na krku a co mu překáží stejně jako celé vodítko..To je pro ně nepřirozený..třeba na vodítku bývají občas více agresivní třeba i kvůli strachu, že nemají možnost útěku a většího pohybu v šarvátce..To už sem ale nepatří..Obojky proti štěkání tak s nima jsem se nesetkal a nějak po tom ani netoužím..To už je zrovna můžete vyoperovat aby neštěkali vůbec…raději bych si pořídil hada, který neštěká..pořád je to pes a mi je bohužel více a více zlidšťujeme a zjednodušujeme si práci s nimi a výchovu..přece vy jste vedoucí svého psa a když je správně naučený tak na povel štěkat nesmí..A přesně jak je to tu určitě už zmíněno..něco funguje na každýho jinak a každýmu může vyhovovat něco jinýho..rozhodně si nemyslím, že ostnáč censurovanou výrobou je něco jako týrání zvířat pokud se s tím zachází jak má..bohužel si lidi vytváří i vlastní a to pořádně ostnatý něco jako se používá na ohradník pro krávy a jiný dobytek za to už bych lámal ruce..

  #36419
  Hanusha.a
  Člen

  Já třeba osobně zkoušla na radu kamarádky dát si na jednu nohu ostnáč a na druhou stahovák a pořádně škubnout, stahovák bolí, ostnáč je nepříjemný.

  #18394
  Indy
  Člen

  [b]Co si myslíte o stahovacích obojcích? Jste pro nebo proti?[/b] 
  Já jsem [b]rezolutně proti![/b] Důvody? Považuju to za týrání. Viz třeba stanovisko [url=http://www.kynologie.cz/cks/dokumenty/obojky.htm ]Ústřední komise pro ochranu zvířat…[/url]
  Pište, zajímají mě vaše pohledy na věc. 

  #18396
  elie
  Účastník

  ahojky, tak já přes léto jsem začala používat polostahovací dvouřadý řetízkáč, líbí se mi a je to super, když  s nima chodí do vody, nesmrdí, mám na Dara i stahovací,ale používám Vám ho v nestahovací poloze, kdyby chtěl,tak mi z toho provleče hlavu a zdrhne, jinak ostnáče 100% ne, když to pes má je to vina majitele

  #18400
  LuEn
  Člen

  [b]my jsme jako Elie, mame polostahovak, pouzivame tak aby nestahoval. Hlavu taky protahnou muze, ale dalo by mu to trochu zabrat, ma velkou hlavicku :-)[/b]
  [b]stahovaky [/b]at si kazddy pouziva dle uvazeni, u nekterych bych psa odebrala pro tyrani u jinych bych zas dala pochvalu za hezke zachazeni se psem. Zalezi na jedinci, neda se pojmout globalne.
  [b]ostnace[/b] zavrhuji
  [b]el.obojky[/b] ano, ale [b]pouze tem, kteri s nimi umi zachazet,[/b] vedi kdy ho pouzit. [b]Napr. pes lovici v lese[/b], [b]pokud majitel udela vse na jeho napravu a i presto mu na 100% neveri[/b], tak bych ho klidne jako nouzove reseni doporucila. Ale chce to s tim umet, nedavat to do ruky blbeckovi, ktery bude davat pejskovi ranu za kazdou blbost. V tech krajnich situacich, lepsi psovi dat ranu – ktera neni tak hrozna, vetsinou psi reaguji jiz na zvukovy signal a vubec ranu nedostanou, nez aby zdrhnul, myslivec ho zastrelil, srazilo ho auto. Pisu tu, ze dostanou “ranu”, ale ve skutecnosti to je spis posimrani, neboli je to, spis jim to je neprijemne. Pokud teda nezvolite nejvyssi level [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif[/img] Ale pro me furt lepsi, nez pohled na rozjeteho psa na silnici.

  #18444
  Indy
  Člen

  Jen ještě chci upozornit na stahováky ve vodě (děláme vodní záchranářský výcvik, takže trochu jsem něco pochytila).
  Když je pes ve vodě, neměl by mít volný obojek, ale buď žádný nebo látkový pevně upnutý – do řetízku si může při plavátí strčit packu, a to je pak otázka 3 až pěti vteřin!  

  #18445
  Filip
  Účastník

  Kdysi jsem na jednoho psa používala stahovák i ostnáč a stejně to nepomohlo. Od té doby jsem ho nepotřebovala, psi nosili a nosí  kožený obojek a v pohodě.Takže záleží na konkrétním psovi a možná ještě víc na majiteli, jestli si umí poradit bez nich.A ještě: rozhodně by to měli používat jen ti, co s tím umí zacházet.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 95)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.