Pondělí, 3 října, 2022

Re:štěkání a vyjíždění po psech

#22833
Cody Lambert
Účastník

No já mám te´d v poslední době něco podobného s Codym. je dominantní, ale není agresivní. když se setkáme s menším psem a nechala bych je se seznámit, tak si čuchne a odchází.Když se potkáme z velkým psem, kterýho si jeho majitel neuváže i když já Codyho uvázanýho mám, tak zůstane stát jak socha, jen hýbe očima a čeká, jakmile mu pes uvolní trochu cestu, tak jde pryč.
Jenže když je jakýkoliv pes dotěrnější nebo se mu nějak nezdá, tak vrčí. Jenže nevím jestli vrčí ze strachu nebo aby ukázal kdo je tady pánem. Vrčí, ale nezaútočí a hned odchází, ale pokud pes reaguje nápodobně, tak pokud nezasáhnu, tak by  po něm vyjel a zas jde pryč. Pokud by šlo do tuhýho, tak se samozřejmě nenechá.. Říkám povel nesmíš…tomu rozumí. ale ne vždy..když se teriérovi zatemní mozek..však to někteří znáte.Tohle se týká spíše velkých psů.
když potkáváme  psa, který je taky na vodítku, tak se spíš vyhýbá, schovává se za mě, málokdy by chtěl jít k němu…nedávno se mi stalo, že jsme šli venku a potkali jsme jorkšíra. jelikož jsme ho už jednou potkali, tak jsem ho nechala na volno. Jak jsme ho míjeli, tak se mu Cody obloukem vyhnul, ale fakt velkým, absolutně nevím proč, protože ten prcek jen stál, žádný zvuk nevydal, nic..
Na cvičáku teda patříme mezi ty, co musí mít náhubek..onehdá tam vyjel po hodně dominantním berňákovi, ale usuzuji, že to bylo kvůli feně o kterou měli velký zájem oba, zřejmě před háráním. jakmile fena odešla, tak se mu vyhýbal…Takže vážně nevím jestli se spíš bojí, nebo jestli prostě dělá machra…