ZOO Praha – Enzo vypráví

0
55

Hurá, hurá, třikrát hurá, zas se někam jede … prej do ZOO, tak to asi jedem za kamarády do Poděbrad, už se moc těším na kamaráda Nelsona, se kterým vždycky vymýšlíme lumpárny ….

A ejhle, Poděbrady jsou na druhou stranu, než jedeme, tak jak to teda páníci mysleli, s tou ZOO? Prej tam budou sloni, žirafy, zebry, tygři. Ale, co to je slon? Asi to nejspíš budou moji noví kámoši, se kterými budu blbnout. No, doufám, že s těmi slony, žirafami a tygry půjdeme podél nějaké vody, abych jim ukázal, jaký jsem dobrý plavec.

Vím, co to je lochneska, to mi panička ukazovala na internetu. Prej ta velká, hnusná a slizská věc žije tam, kam pojedeme na dlouhý výlet a budu si muset dávat moc pozor, aby mě neulovila a nesnědla, protože je nebezpečná…

Konečně jsme zaparkovali a já hned vyhlížím ty nové kamarády, nikde nikdo, tak co to má teda jako znamenat? A proč mám jako vodítko? Já nechcííí !!!

Ty jóóó, co to jako je? Juchůůů kavalír ve vodě! A ejhle, to není kavalír, to není ani pes! Néééé, LOCHNÉÉÉÉÉS!!! Ne, ne, ne, já tam nechci jít, já jedu domů, notak, poslouchejte mě, to je to nebezpečné zvíře z internetu, podívejte, jak rychle plave, ta nás sežere, ani nestihnem škytnout!


Naštěstí ta potvora byla za sklem, nechápu, proč za sklem? A asi to taky bylo jen malé mládě lochnesky, ta na internetu vypadala o dost větší …. tak jsem ji chvíli pozoroval a představoval si, jak by bylo krásné plavat v té její vodě. Výběh, tak ten měly teda parádní! to se musí uznat…

Tak jo, páníky jsem musel odtáhnout, abych se konečně mohl setkat s těmi novými kamarády. Ale kde je hledat, tak půjdem třeba tudy. No nééé, co je zas tohle?! Už si připadám jak v nějakém snu. Další potvory na obzoru, hned jsem je musel jít okouknout, byli to nějací mutanti koně – asi vznikli v laboratoři, to jsem četl v Blesku, tak vznikají nové odrůdy zvířat.

Juchůůůůů. moje krev! Bleheimová kámoška na obzoru 🙂

Slony, žirafy, tygry a zebry jsme nakonec pokali, ale byl jsem zklamán, myslel jsem si, že to budou psí kámoši a ona to byla nějaká moc divná zvířata, která se ani neotočila na můj pozdrav. Tak to teda ne, s těmi se já bavit nebudu, ne a ne a ne!

Nejvíce se mi líbilo ve “vodní říši”, byly tam sympatické kachničky a takový růžový slepice na dlouhých nohách, škoda jen, že tam byla síť a nemohl jsem se koupat 🙁