Statečný Bernie

0
35

Ráda bych vyprávěla příběh o malém statečném psíkovi a užasné ženě, která má srdíčko tak veliké, že se rozhodla zachránit Berníka ačkoli už ortopedi vyřkli svuj ortel…utratit!!! Chtěla jsem vyprávět tady celý ten příběh od začátku až do konce, ale lépe než ten, kdo o tomto případu ví nejvíc, to říct neumím, tak se souhlasem autorky zde přepisiji, co o Berníkovi napsala:

Bernie je pejsek Bernského salašnického psa,bez PP,narozen 18.1.2010.


A jak to vše začalo?
O Berniem se dozvěděla paní Dita Kroupová od veterináře, který očkoval její psy. Vyprávěl jí o pejskovi, který má být utracen, protože má mít původně zkrácené vazy nebo šlachy na předních nohách.A jelikož se od narození stav pejska nezlepšil, měl být dne 19.3.2010 utracen. Veterinář byl toho názoru, že by stačila jen rehabilitace.
To ovšem paní Ditě nedalo spát. Osud pejska jí nebyl lhostejný, a tak se tedy s vetem a majiteli domluvila, že by si pejska vzala a rehabilitovala. A tak v den, kdy Bernie měl odejít z tohoto světa, dostal novou šanci – paní Dita si pro pejska přijela.
Avšak vše nebylo, jak se zdálo. Už jen z laického pohledu paní Dity jí bylo jasné, že zde rehabilitace nepomůže. Proto Bernieho vzala k veterináři do Poděbrad, kde se udělalo RTG. Zjistila se velice špatná diagnoza – pejsek má oba klouby mimo kloubní jamku. Jediné, co může pomoci, je udělat co nejdříve operativní zákrok.

Cena operace Bernieho byla určena na 8000kč, avšak po rozhovoru s více veterináři se částka dokonce může dostat až na 20 000kč!! Jelikož paní Dita vůbec s tímto výdajem nepočítala, již má svých 6pejsků a Bernieho podle původního plánu chtěla zrehabilitovat a poté darovat, či prodat za cenu očkování (které mimochodem Bernie také nemá) dobrým lidem.Tak podala na pejska inzerát, že ho daruje za podmínky operace. Zájemců se našlo opravdu hodně, do té doby, než zájemci zjistili o jakou operaci jde.
A tak paní Dita zůstala na vše sama. Ukázalo se ale, že pejsek má naději!!!! Vzalo ho pod svá křídla sdružení Sbírka pro psy v nouzi!!! A tak se nyní vybírá na Bernieho operaci, která mu může zachránit život. Pomoci můžete i Vy!!!
Sdružení již pomohlo fence brazilské fily Kety, která si užívá krásného života.Bylo by přeci krásné, kdyby i Bernie, jako Kety dostal šanci na plnohodnotný život!!!
Proto bych chtěla moc za všechny, kteří se snaží, či rozhodli Berniemu pomoci poděkovat.

Tak to jsou slova kamarádky paní Dity, já mohu už jen dodat, že Berník má první operaci za sebou, byly sice nějaké komplikace, nejprve se utrhl sval, takže Berníka musel pan doktor, který celý tento unikátní postup vymyslel, operovat znovu. Rána trochu zahnisala, ale vypadá to, že to paní Dita už vyřešila, chtělo to sádru uvolnit, častěji čistit a oholit chlupy na nožce… Berník pak začal být veselejší a dokonce začal už i baštit, z čehož jsme měli všichni, kdo mu držíme všechny tlapky, velikánskou radost!!! Malý uličník je veliký bojovník, miluje život, rád si hraje s ostatními psy ze smečky… Paní Dita má pět nádherných kolií!:)) Také s Berníkem chodila pravidelně plavat, dokonce mu ušila neoprénový obleček, aby mu v chladné vodě nebyla zima:)) Musím říct, že něco tak užasného jako jsou tihle dva jsem nikdy nepotkala!!! Moc bych si přála, aby se Berník uzdravil!!! Je to moc krásný psí kluk a zasloužil by si užívat si života! Pro jeho záchranu děláme všichni ,kdo mužeme maximum… a všichni pevně věříme, že metoda pana doktora Černíka, bude fungovat a povede k uzdravení! Stojí za to připomenout, že tato metoda je celosvětový unikát, jěště nikdo nikdy takovou operaci tohoto rozsahu neprovedl a doktor Černík není ani ortopéd!!!! Ortopédi s titulama se nad malým psíkem vubec nezamýšleli a odepsali ho! O to víc si zaslouží pan doktor Černík náš obdiv a uctu!!!!! Berníku…Drž se!!! Jsme s tebou!!!!