Rocky…

0
79

Ahoj. Chtěla bych něco napsat o životě mého pejska Rockyho-Francouzského buldočka. Rocky se narodil 20. 6.  2008 v Ostravě. Nebyl z žádné chovné stanice a tak byl bez PP. Naše životy se setkaly,když jsem si jeden den řekla,že jsem už dost velká na to abych se postarala  o pejska a tak jsem hned začala hledat na internetu nějké inzeráty.


Nemohla jsem nic najít. . . ale na poslední stránce byl inzerát na Francouzské buldočky. Hned jsme tam s taťkou zavolali a paní řekla že je ještě mají. Tak sme příští ráno jeli do ostravy pro Francouzského buldočka Rockyho. Když jsem si ho dovezla domů pořád sem za ním chodila hladila ho a dávala na něho pozor. . . no jak šel čas,tak asi v 1 roku začal mír Rocky zdravotní potíže.

Když jsem se ráno probudila,nemohl vstát na zaní nohy. Byl apatický,nechtěl jíst ani pít. Já jsem strašná hysterka tak jsem začala brečet že mi umře atd. . . no,takže jeli jsme na veterinu a tam nám řekli že je těžké určit co to je,ale že je to nejspíš artróza. V tak mladém věku artróza??řekla jsem si to není možné. No a tak začala honička po doktorech protože se to s ním táhlo pořád dál. Sicwe to nebyla artróza ale pak nastaly další problémy. . asi za 2 měsíce se zase nemohl postavit na nohy. Pak měl něco s krčníma ploténkama. . . no a nejhorší okamžik nastal,když se otrávil montážní pěnou. . . samozřejmě sme to nevěděli a tak sme nemohli hned vyvolat zvracení atd. . . ale účinky se dostavily za 3 dny. zvracení. . . průjem. . . nežral  jenom pil. . no tak sme vyrazili k veterináři. tam dostal  injekce proti bolesti a nějakou pastu na zklidnění sliznice. No ale v té době se ještě nevěděli že se něčím otrávil.

Bylo to čím dál horší a já sem byla čím dál tím víc beznadějná. V tlapičce měl kanylu a každý den chodil na kapačku,protože nežral musel mít tu kapačku aby neumřel hlady. V den kdy měl jít na sono břicha (bylo pondělí)jsem musela jít do školy a na sono s ní šel taťka. Veterinářce se zdálo že má nafouklé břicho tak mu dala projímaci prášek aby se vykadil ale ve stolici byla krev. . . veterinářka prohlásila že má vnitřní krvácení. . . přišli výsledky z laborky. . . játra jsou silně poškozená. . slinivka poleptaná. . . když ho taťka odnášel do auta že pojedou na to sono. . . Rocky najednou přestal dýchat. . . snažili se ho oživit. . ale marně. . veterinářka řekla že už je to beznadějné ho oživovat. . . selhalo mu srdce. . . . taťka se ho v slzách pokoušel oživit ale marně. . to já ovšem ve škole nevěděla a když jsem se vrátila domů ze školy jen jsem čekala kdy přijede taťka s Rockym. .

Když taťka přijel,bylo mi něják divně,prostě jsem se necítila. Zazvonil,já otevřela a první otázka byla:Kde je Rocky,,??. . . taťka neodpověděl. . Sakra tati kde je Rocky?!. . . a on na mně. . . Vaji,víš Rockymu selhalo srdce a on. . . umřel. . . zírala jsem na něho a se strašným brekem utekla do pokoje. . . ne,Rocky nemohl umřít,to přece není možné. . proč on??!! tak mladý. . . tolik jsem s ním chtěla zažít. . . tak jsme ho pohřbili. . . . . příští dny bez Rockyho pro mně byly hrozné. . . byla jsem uzavřená do sebe seděla jsem v pokoji. . . a čekala. . . čekala na zázraka, že se Rocky vrátí. . ale on se nevrátil. . teď už je to lepší ale když jsem tento článek psala měla jsem v očích slzy. . . zůstala mi po něm díra v srdíčku,ale vím že je pořád se mnou. . . 🙂