Pes, který měl zemřít

0
51

Narodila se v chovatelské  stanici Černý havran 13. října 1997. První dva měsíce prožila jako šťastné opečovávané štěně. Neměla však štěstí na nové majitele. O této části jejího života toho mnoho nevíme a už asi ani nezjistíme.

Jisté však je, že v roce 2003 ji osud přivedl do psího útulku ve Smiřicích. Smutnou, opuštěnou a nemocnou. Déle než dva roky strádala ve zdejším kotci. S nekvalitním krmením a prakticky nulovou veterinární péčí chátrala stále víc. Až jednoho dne nad ní vyřkli ortel. Stal se z ní pes, který měl zemřít.

A pak se objevil anděl. Tento bohem i lidmi zapomenutý útulek našla Dejavu – strážný anděl všech opuštěných pejsků – a přijela, aby zdejší obyvatele nafotila a zveřejnila na internetu. Smutný příběh Braisy se tak ocitl na očím veřejnosti. Ve chvíli, kdy jsem ho četla jsem věděla – je moje.

Neváhala jsem ani chvilinku a nejbližší neděli vyrazila pro ni. Poznali jsme se hned jak jsem prošla branou útulku. Od první minuty byla moje a já její. Dřív než jsem došla k jejímu kotci byla připravena na cestu do nového domova. Zbývalo jen představit ji Hessit a Belle, které čekali v autě a mohlo se vyrazit domů. Když jsme po čtyřech hodinách jízdy vystupovali před barákem z auta byla smečka dokonale sžitá a nikdo by nepoznal, že Braisy není naše odjakživa. Málem ani já už jsem si to neuvědomovala.

Hned v pondělí nás čekala první z dlouhé řady návštěv u veterináře. A zde pomalu vyplouvají na povrch všechny Braisyniny nemoci. Pyodermie, poškození kolenního kloubu, dysplazie, gangréna v ráně na zadní noze a spousta dalších. Začíná dlouhodobá léčba antibiotiky. Co tři dny se opakující koupele (ty Braisy obzvlášť nenávidí). Kvalitní krmení. Všechno dohromady doplněné láskou a péčí začíná nést své ovoce. Braisynka pomalu přibývá na váze a vrací se jí chuť do života. Těší se na procházky a s velkou radostí se na nich seznamuje s novým životem. Očichává všechny psí značky, honí se s Hessinkou, přetahuje se o vodítka s Bellary a aportuje míčky. Sleduje kachny na potoce i projíždějící vlak a prohání za plotem kamaráda Rexe.

Pes,který měl zemřít mi teď leží u nohou a blaženě poštěkává.Asi se jí něco zdá .