Aigon10 Ostrava

0
84

Moc jsme se určitě všichni na tento den těšili a když už nastal, pořádně jsme si ho užili! Sraz měl být v 10 hodin, ale přesunul se na 11hodinu na cvičišti v Michalkovicích.
V 11:00 hodin pomalu dorazili ostatní psovodi s pejsky, přihlášených bylo 16 hafanů. Hurá, akce může začít!

Na úvod a zahřátí, jsme cvičili poslušnost, mimochodem, všem to šlo skvěle! První soutěž byla pro psovody, měli hledat pinkponkové míčky a dumíky, které byly schované po celém areálu cvičiště, kdo nasbíral nejvíce, vyhrál.
Následovala druhá soutěž o nejrychlejší přivolaní, výhodu měli velcí psi s dlouhými nohy a atletickou postavou.
Okolo 12 hodiny se šlo z cvičáku na procházku (pěkně dlouhou), přes lesíky, cesty, parky, vesnice. Začalo sněžit, sice ne vločky, ale malinkaté kuličky.
Asi po 14 hodině jsme došli zpět na cvičák… Třetí soutěž byla v odložení, psovod stál zhruba metr a půl před svým pejsek, který mohl sedět nebo ležet, ale když zvedl zadek, soutěž okamžitě ukončil, sice mohl dál pokračovat, ale ne jako soutěžící, nýbrž jen zkoušecí. Čím více pejsků se zvedlo, tím byly složitější návnady, aby se zvedli i ostatní, například holčina prošla kolem a pak zpátky proběhla, lákalo se na piškoty nebo tleskáním a voláním na psa, aby se zvedl… Paníček mohl dávat stále povel, ale kdo by ho poslouchal, když se děje něco zajímavého a ještě, když má někdo nějakou mňamku?
Čtvrtá soutěž byla o zručnosti psovoda, přejít ze startu a zpátky, pes na vodítku, chůze u nohy a paníček, ten to měl těžší, v druhé ruce držel lžíci s pinkponkovým míčkem, který mu nesměl spadnout … a jak se to třepalo, tak se ani nedalo běžet … možná kdyby jsme to měli natrénované, jenže tohle nikdo nečekal…
Zazněla připomínka, že místo lžíce měla být naběračka. Než se sečetly výsledky, tak jsme si dali udělaný teplý čajík.
! Hurá, vyhlášení !
Nikdo ze zúčastněných neodešel s prázdnou! Což bylo super, takže si každý domů odvezl medaili, hračku – pískající, pamlsky a granulky…
Ti kteří se v soutěžích umístili na prvních třech místech, dostali ještě odměny a hračky.
Bylo už něco po 15 hodině, většina se po vyhlášení rozcházela a jela domů, ale ještě akce nekončila, na konci se opékalo, takže ohníček a buřtíky.
Chtěla bych poděkovat hlavně pořadateli a pak všem ostatním za skvělou akci a nádherně zábavný den! Budeme se opět těšit a Ti co s námi nebyli, tak ať se k nám přidají příště !!