zkušenosti s nepejskaři při venčení

 • Toto téma obsahuje celkem 44 odpovědí. Do diskuze (24 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Kubík a poslední změna proběhla před 13 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 45)
 • Autor
  Příspěvky
 • #28491
  Jimmy
  Účastník

  Reaguju na to téma volné pobíhání psů.
  Byla jsem jednou v parku svědkem, jak nějaká maminka dostala pomalu hysterickej záchvat z toho, že se zlaťák přiblížil k jejímu malýmu synovi. Evidentně měl z prcka hroznou radost a chtěl si hrát. Dítě se leklo, to je pravda, ale reakce maminky byla dost nepřiměřená. Místo aby vklidu klukovi vysvětlila, že se nic neděje, že je pejsek hodnej, tak se tam pustila do páníčka toho psa takovym způsobem, že jsem zírala. Byla sprostá jak dlaždič, urážela, no prostě síla. Začala si tam vyskakovat, že dělala práva, a že moc dobře ví, že pes má být na vodítku. Bylo to chvílema i docela vtipný:-) Museli byste to vidět. Vlastně se vůbec nic nestalo. Bohužel jsou i lidi, kteří psi rádi nemají, nevědí, jak se k nim chovat a přenášejí to i na svoje děti. Vlastně v něm ten strach ze psů vypěstuje sama a nebude trvat dlouho a může se opravdu v důsledku toho něco přihodit.
  Máte taky nějaký špatný zkušenosti s přístupem lidí k vašemu pejskovi?

  #28495
  Garon
  Účastník

  Tak téměř přesně to se nám stalo.. Byli jsme v parku, kde každý svého psa pouští, aby si pohrál s ostatními a podobně. Ani jsem s dětmi a jejich rodiči žádnou extra špatnou zkušenost neměla, když už, tak se jen tvářili dost dotčeně, že si je Gary očuchal a podobně, ale jednou jsem tam byla venčit ještě s dalšími dvěmi paničkami a jejich ŠTĚŇATY. Všichni tři si spokojeně hráli a pak tam přijeli dvě děti na koloběžkách. No samozřejmě to psy zaujalo a šli se na ně podívat, už jsme si je odvolávali ale rodiče dětí byli rychlejší. Jejich máma na nás opravdu řvala ať si ty psy okamžitě přivážeme. Trochu jsem se pousmála a zavolali jsme se psy k sobě. Když k nám došla začala nám nadávat, že tady psi volně pobíhat absolutně nemají, že mohou zabít lidi a že nás vůbec neposlouchaj. Byla jsem fakt dopálená, ale když jsem se snažila argumentovat, bylo mi jasný, že tady to nebude mít smysl..
  Naštěstí už nám zde postavili oplocené hřiště pro děti a jejich rodiče, takže je to v parku těď mnohem příjemnější 🙂

  #28497
  Rendy
  Účastník

  Taky u nas na vsi mame par lidi, resp. maminek, ktery se bojej o svy deti…ja to na jednu stranu chapu, kdyz se k nim treba najednou riti pes, kteryho neznaj, nevedi, jestli je hodnej nebo ne, kolikrat ani panicek neni v dohledu, tak se jim nedivim. Na druhou stranu kdyz prave vidim maminky, ktery jen zahlidnou na dalku psa, uz to svoje dite zakrejvaj telem apod., prijde mi to nefer i vuci tomu diteti, ktery prave ty zvirata nepozna, nebude vedet co delat v pripade, ze k nemu pribehne cizi pes a kdyz jeste dostane strach, tak to muze nektery psy akorat vydrazdit k tomu, ze si treba zacnou dovolovat. Vetisnou lidi, co maj taky doma psa nebo jiny zvire s tim nemaji problem. Nas Rendik se treba na deti vrha, ne doslova, ale jde k nim, ocuchat si je a prohlidnout. Mam totiz 2 a pul letyho synovce, od kteryho si necha vsechno libit (vcetne tahani za ocas nebo nohu) a ma ho hrozne rad, protoze synovec ho rad krmi…navic ty deti maji vetsinou pusu tak akorat ve vysi jeho tlamy a maji casto nejaky jidlo, ze 😀 Je to fakt vtipny potom videt, jak se ty dva deli o rohlik,jednou si kousne kluk a jednou pes 😉 Ale kdyz vidim, ze nektera mamka znervozni, kdyz k nim Rendak jde, tak ho odvolam, aby zbytecne neotravoval…je to jako se vsim, snazit se neomezovat svobodu toho druhyho…

  #28500
  Ella
  Účastník

  ahojky,já se těm lidem trochu nedivím,když všude v novinách je,jak pes pokousal…i když je mi jasný,že ve většině případů za to sám pes nemůže..Já mám třeba opačný problém a zkušenost…posledně se mi k psině hrnulo děcko a už jí sahalo div ne po ocasu a matka jenom stála a koukala…to prozměnu dopálilo mně,jak může bejt tak v klidu,že to psovi vadit jistě nebude aniž by mě alespon pozdravila či cokoliv podobného?mně to teda vadilo,psina děcka moc nemusí a příjemný to nebylo ani jí.Může bejt matka ráda,že nemám trhače s jejím přístupem.

  #28502
  Jimmy
  Účastník

  Ve všech směrech s vámi souhlasím, je to jen o ohleduplnosti, a to z obou stran. Jenže v naší společnosti právě tý ohleduplnosti k druhým dost chybí. Ať ze strany pejskařů či nepejskařů. Stačí si přečíst jinou diskuzi tady, jak se mezi sebou chovají samotní majitelé psů. To mi bohatě stačí:-(
  I já osobně mám špatné zkušenosti s dětmi. Když se mě maminka zeptá, zda si dítě může Jimmyho pohladit, tak v pořádku. Není problém, dost často se i sama nabídnu. Ale děti, který se na psa vrhaj prostě jen tak, to neni nic dobrýho. A nedej bože, kdyby se pes vůči chování dítěte ohradil. To by bylo tóčo.
  Bohužel mám i takovou zkušenost, kdy mi dítě na psa zadupalo, odněkud vybaflo či zařvalo. Prostě děti vůbec nevědí, jak se k psovi můžou chovat. A nejlepší je, že u dítěte se to dá ještě pochopit a třeba omluvit, ale když vám na psa zadupe a zařve dospělej chlap, jen tak ze srandy a ještě před svýma dětma, tak nad tím normálně zůstává rozum stát. To nezbývá než si zaklepat na čelo nebo ho poslat někam…

  #28507
  Tobbi
  Účastník

   
  Tobbiho mám teprve rok a už máme taky zkušenosti s nepejkaři – bohužel. Když byl ještě štěně ( asi 4 měsíce), vrhlo se mi na něj při venčení asi 15 dětí z měteřské školky – pesan se tak lekl, že s dodnes bojí větší skupinky dětí a to se ho to snažíme celou dobu odnaučit – dodnes marně – když potkáme školu, školu, dospěláky ve větší skupině stáhne ocas a necche jít.
   Taky s maminkami a dětmi jsou občas problémy – jak už tu bylo řečeno – když si chce dítě pesana pohladit nemám problém s dovolením pokud je mu to dovoleno maminkou či tatínkem, ale takové ty maminy které už na 5metrů daleko řvou – “toho si nehlaď ten je zlej” to mě úplně vytáčí.
  Náš nejlepší kámoš a parťák na procházky je 5letý am.stafbulík, mírumilovný, šťastný, spokojený a děti milující pesan, kterému můžete lést do pusy a nikdy Vám nic neudělá. Když kluky venčíme a jsou na volno udivují mě některé reakce lidí – “ježiši to je ten pes kterej kouše do lidí, ale ten druhej vedle něj toho si klidně pohladím”. Jeho se bojí ale mýho psa si hladí klidně i bez dovolení. Já to prostě nesnáším. Ikdyž mám psa vycvičenýho, nikdy nevím jak na určitýho člověka zareaguje, co se mu nebude líbit atd. Já mám z ostatních psl respekt, nikdy by mě nenapadlo pohladit si psa kterýho neznám a nemám svolení od majitele.
  Jako třeba minulý týden kdy jsem byla nakoupit po cestě na procházce a Tobču jsem nechala u obchodu, přijdu s taškou s nákupem a u něj sedí holčička asi 3 roky a vesele ho krmí zmrzlinou (tobbi je naučenej že nedostává zbytky od stolu, má jen svoje granule a pamlsky!!!!)- maminka seděla vedle na lavičce, vykuřovala a vesele telefonovala – kdyby jí to moje trdlo nechtěně kouslo nebo cokoli udělalo tak za to automaticky můžu já ikdyž ona si dítě evidentně nehlídá! To mě tak vytočilo!! A maminka mi ještě řekne “jee ja jsem ji neviděla, ale to snad nevadí ne??”
  Některý lidi nepochopím! 🙁
   

  #28508
  Jimmy
  Účastník

  To s tím krmením od cizích lidí mi taky dost vadí. Nemám to ráda. Nevím, proč by se pes měl naučit, že se od cizích bere žrádlo. A taky mi to přijde trošku jako drzost. Mě by to nikdy nenapadlo. Hodně lidí to nedokáže pochopit, že si to prostě nepřeju. Je to z výchovných důvodů, ale také mám ráda přehled o tom, co pes sežere. U cizích opravdu nevím, co v té kapse nosí. Ještě celkem beru, když se ten dotyčný zeptá a já mu to teda vysvětlim. Ale když to někdo dělá prostě jen tak. Pak mi pes bude žebrat u všech, co potká. To teda fakt ne.

  #28509
  Jimmy
  Účastník

  A u těch dětí je opravdu největší problém v tom, že dokud si pes nechá všechno líbit, je to v pořádku. Ale jen kdyby se pes nějak ohradil, třeba zavrčel nebo se ohnal. To radši nechci ani domýšlet tu reakci maminky. Pak bysme byli ti špatní mi, co máme toho zlýho psa.
   A ještě, naši mají westíka, kt. má s dětmi taky dost špatný zkušenosti a od tý doby se jich fakt bojí. Obávám se, že kdyby ho některé zatlačilo do úzkých, asi by se bránil. Těžko říct, jaká by následovala reakce. To opravdu nikdo nemůže předvídat. Nevíme to my, jako páníčci, natož úplně cizí lidé.

  #28510
  Tobbi
  Účastník

   
  Přesně tak, psa si učíš na nějakej režim a pak přijde někdo a nacpe mu plnou “tlamu” něčím o čem ani nemáš páru.
  Pravidelně každý den potkáváme starší paní, které umřel nedávno pejsek, kterému bylo 15let, už je naučená co můj Tobbi má za pamlsky a vždycky když jdeme okolo, zeptá se jestli může ( samozřejmě, že jí to dovolím, když vím co mu dáva) a pak si Tobise zavolá a hraje si s ním, je na ní vidět jak jí ten pes chybí ale i když jí to vždycky dovolím, pokaždé se nejprve zeptá.
  Takhle by to mělo fungovat a ne se na psa vrhnout a nacpat mu vše co přijde pod ruku 🙁

  #28511
  Jimmy
  Účastník

  Jo, jo, tohle beru. Já zase potkávalo paní, která měla, myslim, čubinu, kt. jí doma vůbec nechtěla žrát. Takže s sebou nosila na procházku pytlík s granulema a vždycky, když potkali nějakýho pejska, granule vytáhla a začala to do svého i cizího pejska ládovat. Neuvěřitelný. Její hafan samozřejmě pod tíhou konkurence něco sežral, ale co ten cizí? Prostě začala cizího psa jen tak ládovat nějakýma granulema. Bez dovolení. Já fakt nestačila zírat!!!! Že by jí třeba došlo, že by psovi mohla ublížit. Třeba náš starý westík měl speciální dietu, měl nějakou alergii na bílkovinu z masa, takže mohl jen kuřecí. Nechci radši domýšlet, co by mu způsobila:-(

  #28512
  Tobbi
  Účastník

   
  JJ vím o čem mluvíš, máme křížence westíka a přímo nesnáší jakoukoli změnu stravy – má od narození problémy se žaludkem a trvalo nám 7 měsíců než jsme mu našli granule po kterých se normálně vyprazdňuje a nezvrací nám a jí pravidelně.
  Veterinářem nám bylo řečeno, že za to můžou původní majitelé, protože štěnda krmili od úplnýho narození jen tvarohem – nic víc – jen tvaroh!!!! Tak si umím představit co to s těma malýma žaludkama udělalo 🙁

  #28513
  Jimmy
  Účastník

  On teda neměl problém s trávením, měl z toho hodně těžký kožní problémy. Westíci jsou na tohle hodně náchylní…Hodně jich trpí nějakými alergiemi, takže si člověk musí dávat fakt bacha.

  #28514
  Fry
  Účastník

  To my zas tolik špatných zkušeností naštěstí nemáme 🙂
  Ale jednou, když sme šli po cestě šla maminka s dítětem proti nám. Pes ani nešel po cestě, bežel křovím, mezi nějakým porostem, byl asi 10 metrů od nich, vůbec si jich nevšímal a matka na mě řve, at si ho chytím, že něco udělá dítěti.
  To mě celkem dostalo, jelikož pes si jich vůbec nevšimal a byl od nich daleko :/

  #28515
  Garon
  Účastník

  Já samozřejmě chápu i pohled rodičů a rodin bez psů, ale nesmí to přehánět. Není přeci špatný psa dítěti ukázat, aby viděl něco nového a později se jich třeba nebál..
  Podle mě je důležité, aby obě dvě strany (lidé se psy a lidé s dětmi, ale i bez dětí, kteří psy nemají) se vždycky dokázali vcítit do kůže toho druhého. Pak je snadnější se respektovat a nemusí docházet k takovým konfliktům, které tu byly zmíněny.
  K tomu krmení od cizích lidí, to mi upřímně taky strašně vadí. Třeba když se sejdeme při venčení s dalšími lidmi se psy a dohromady cvičíme nebo tak, nemám problém s tím, že dá Garymu dobrůtku někdo jiný, protože se celkem známe a vím, že používají prostě jen pamlsky pro psy nebo piškoty apod. Ale jednou jsme napříhlad šli z výletu a na cestě stály dva bezdomovci, bohužel Garyho takoví lidé někdy dost lákají, takže se k nim nahrnul a než jsem ho stačila odvolat a vzít na vodítko, už v sobě měl brambůrky a víno! Myslela jsem, že je uškrtim..

  #28516
  Bellinka
  Člen

  Jak tu psala Tobbi, tak máme i my podobnou zkušenost ze sídliště. Když byla Bella ještě štěňátko, tak za náma běhal houf dětí, kteří na ní pokřikovali a hrnuli se k ní všichni. Pak na ně dlouho štěkala a nechtěla se nechat vůbec od nich pohladit. 
   Přitom je s jinými dětmi v pohodě. Máme 6-letou neteř, která jí hází míček a kamarádčina teď již 3-letá holčina si s ní může dělat co chce a Bella sedí a nechá si to líbit [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img] 
  Já když vidím rodiče s dětmi, tak si Bellu beru na vodítko. Jistota je jistota. Ono je lepší slyšet, “Jé podívej, to je hezkej pejsek” než “jak to že nemáte psa na vodítku!!!!!”    
  Teď o víkendu jsem se byla s Bellou, kamarádkou a její dobrmankou Tínkou koupat na pískovně za Mělníkem. Vedle nás byli lidičkové s 2,5letým bulíkem. Hafani spolu dováděli no a najednou jdou okolo lidi s malým dítětem a že si lehnou kousíček za nás a do vody budou chodit tím stejným vstupem jako my. Přitom pískovna je dost velká, ale jim se prostě líbilo to naše místo. Tak jsme je musely požádat, jestli by si nemohli jít lehnout dál, už kvůli tomu dítěti i kvůli hafanům. Naštěstí šli jinam, jinak bysme se asi my musely sebrat a odejít, protože hlídat pořád hafany, jestli se nepřibližujou k holčičce, by mě tedy opravdu nebavilo [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif[/img]
  Jinak se mi moc líbilo to v příspěvcích níže: “Naštěstí už nám zde postavili oplocené hřiště pro děti a jejich rodiče, takže je to v parku těď mnohem příjemnější :)” 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 45)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.