vodítko FLEXI? jaké máte s ním zkušenosti

 • Toto téma obsahuje celkem 73 odpovědí. Do diskuze (30 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Bess a poslední změna proběhla před 12 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 74)
 • Autor
  Příspěvky
 • #30514
  Majla
  Účastník

  FLEXI vodítko, jaké máte zkušenosti? lanko nebo pásek, co je lepší?

  #30521
  biba-kroutilova
  Účastník

  Ahoj, my měli lanko a vydrželo asi půl roku, pak se lanko začalo párat, až se přetrhlo… a nebyla to levná záležitost. Po reklamaci nám vodítko vyměnili, to vydrželo cca třičtvrtě roku a opět to samé… takže sme koupili normální vodítka a máme pokoj 🙂 s tím páskem zkušenosti nemám, ale asi bude lepší než to lanko…

  #30523
  Bellinka
  Člen

  my když už, tak používáme flexi s páskem, ale jen když háráme nebo když jdeme někam mezi lidi, kde nemůže být na volno. Máme ho 4 roky a stále vypadá jako nové [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img] ale jinak flexi vodítko nemám ráda, protože se mi na něm blbě “ovládá” Bella

  #30525
  Meggie(Megi)
  Účastník

  Ja mám s flexi vodítkom dobré skúsenosti…ale radšej by som ti radila pás a nie lanko…ono sa strašne rýchlo pretrhne!

  #30528
  Garon
  Účastník

  Podle mě jsou flexi vodítka k ničemu. Rychle se poškodí a hlavně se na něm špatně ovládá pes. Je to velký krám a když vidím ty malý pejsky na flexi vodítkách jak to s nima cuká, nevim nevim..

  #30529

  Negativní = nekupovat! Zbytečně vyhozené penízky.

  #30530
  Meggie(Megi)
  Účastník

  No pre nás,čo my máme malé psíky sú asi lepšie vodítka ktoré sú visúvacie.Ako FLEXI.

  #30533
  Jimmy
  Účastník

  My flexi občas používáme. Úplně bych ho nezatracovala, jsou situace, kdy se může hodit. Samozřejmě spíš pro psy menšího vzrůstu, kt. nemají takovou sílu. My už ho máme asi 3 roky a je pořád OK, nestalo se nám, že by se pásek přetrhl.

  #30538
  Růženka, Indianka
  Účastník

  My jsme Flexi používali několik let, a to i na labradora, nemám s ním úplně negativní zkušenosti. Jen je těžké a nepraktické v tom, že se pes na něm špatně ovládá, jak už tady bylo řečeno. Pokud chceš psa naučit pořádně chodit tak, aby na vodítku netahal, Flexi nedoporučuju, protože to neustále vyvíjí tlak na krk psa, který má pocit, že ho neustále něco tahá zpět, a tak to v něm ještě víc podporuje tahání. Takže doporučuju taky jen pro malé pejsky. 🙂

  #30546
  Jimmy
  Účastník

  Tak na naučení chození psa na vodítku flexi rozhodně vhodný není, to souhlasim. Po pravdě mě ani nenapadlo, že by to někdo zkoušel:-)

  #30548
  Buddy
  Účastník

  FLEXI vodítko snad není ani důvod doporučit.. Vodítko má plnit účel ovladatelnosti psa, korekce nežádoucího chování, bezpečnost, umístění.. Pes zvykaný na věčně se napínající vodítko nemá možnost pochopit, proč jednou může být před vámi na metr a jindy může až na pět.. učí se leda tak výborně táhnout, tedy doporučím leda v kombinaci už přímo s postrojem jako pracovní nástroj na kondičku menších plemen, které nemají možnost se vyřádit na agility nebo v dogdancingu 🙂 Takový pes, ani ten menší, není ovladatelný a jste pro něho ne jeho páníček, vůdce vůdce, ale tak možná ještě doprovod, vodič vodítka :-). Pokud chcete svého psa brát na procházky “uvázaného”, pak jednoznačně pevné vodítko. Ono je ale fakt pohodlné žít v představě, že mám psa “pod kontrolou”, a nikdo mi nemůže nic vytknout, když je hafan na flexi asi tak 5metrů přede mnou.. Rozum do hrsti, flexi není nic jiného než naviják na ryby.. ale vy máte PSA! Než utrácet za flexi, tak raději obyčejný provázek, nylonový popruh s karabinou a poutkem, můžete ho prát, měnit dle nálady a ještě psisko naučíte mnohem víc!

  #30551
  Lumpík, Black
  Účastník

  Máme doma 13ti letého bíglíka, který na jiném vodítku než na flexi nikdy nebyl… Když ho vedu, tak vůbec netahá a to ho tahání nikdo neodnaučoval. Teď ho z něho na procházkách už ani nepouštíme – špatně slyší. První flexi měl tak 5 let a pak jsme mu koupili delší a to má doteď, obě jsou lankové a nikdy se nepřetrhly, takže spokojenost. Ale teda je pravda, že svýmu psovi bych ho nikdy nedala…

  #30628
  Rakša
  Účastník

  Štěně jsme na flexi vodili, ale pak nás právě někdo varoval, že se tím naučí na vodítku táhnout, a dospělé čévéčko táhnoucí na vodítku už neni sranda:) Tož jsme ho vyměnili za pevné vodítko. Ale na flexi táta psici bere ke kolu, páč to absorbuje případné škubnutí, kdyby jeden zrychlil/zpomalil.

  #30637
  Jimmy
  Účastník

  My na flexi teda chodíme a děláme to takhle. Když ho nemůžu pustit, ale není nutný, aby mi šel u nohy, dám mu prostě povel volno. I když je na vodítku ví, že má omezený pohyb. Neříkám, že nikdy nezatahá, ale to je většinou proto, že musí hrozně nutně někam čuchat:-) Pokud ho chci mít na délku normálního pevného vodítka, řeknu mu pomalu, pokud ho chci mít u nohy, normálně dám povel k noze. Celkem nám to funguje, ale záleží na každém, co mu vyhovuje. Flexi samozřejmě nepatří třeba na cvičák, tam je k ničemu.

  #30771
  Argo, Tim
  Člen

  S flexi mám  negativní zkušenosti .. omotané nohy (řeže to 😀 ) .. Babička byla snaživá a k vánocům mi koupila tohle super vodítko (aniž bych po něm toužila) .. nevydrželo dlouho – po pár škubnutích mého tenkrát nevychovaného Beníka se zasekl motorek, nebo jak se to jmenuje .. Tak jsem si říkala super, ale babička se nedala a koupila další .. pochopila, až když se vodítko opět rozbilo ..
  Taky souhlasím s názorem, že podporuje tahání .. a myslím, že je jedno, jestli tahá velký nebo malý pes .. Já se tahat nenechávám 😀 Jen při běhu, ale tam je flexi jako taky myslím celkem na nic 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 74)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.