Stříháňí Drápků

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
 • Autor
  Příspěvky
 • #33816
  ArGo
  Účastník

  Kdo má skušenosti ?

  #33839

  Stříhala jsem drápky akorát u štěňátek, pak už jsme nepotřebovali, bydlíme v praze, takže se projdou na chodníku a po dlouhých drápkách ani památky 🙂

  #33891
  ArGo
  Účastník

  Aha tak to jo, páč mému psovi je taky nestříhám ale chtěl jsem ale nenechá si šáhnout na tlapku takže mu je nestříhám =)

  #33947

  Jestli chodíte po asfaltu, tak je to fuk, pokud mu teda nějak přenaně nerostou a sńestačí si je obrušovat 🙂

  #33956
  Lyra a Bianca
  Účastník

  Tak pasparek se neobrusuje, tak ten je zapotrebi obcas zkratit 🙂 🙂

  #33958
  Adéla Hrubá
  Účastník

  Já mám mini plemeno, které má králičí tlapinky a nehtíky se stříhat musí. Neobrušuje si je. Ale u některých plemen to není nutné. Dřív jsme používali takové ty lidské kleštičky, ale teď máme nůžky s gilotinkou a ty jsou tobré. Řekla bych, že to musíme dělat tak jednou za dva měsíce. Ale kdo se na to necítí, ať radši jde k vetovi.

  #34127
  ArGo
  Účastník

  Klidne bych šel k veterinářovi ale to by bylo ještě horší 🙂

  #34130

  tak i vet používá ty gilotinové nůžky. Když si člověk není jistý, tak šmikne jen kousek a častěji, svět se nezboří. No jo, to není jak já u papouška, tam šlo hezky vidět, kam stříhat můžu a kam ne u toho zobáku. JInak já mám jorka, je vidět, že je má trošku obrušené, ale taky cca jednou za 7 týdnů je třeba je zkrátit. Teď už ne tolik, protože toho hodně nachodí, ale je to lepší, uvažuju, že si pořídím ty nůžky. Jde o to pejska dobře chytnout, aby se nevysmekl

  #34164
  Lyra a Bianca
  Účastník

  Já je tedy nestříhám, je paspárky a to mám maltezáky. Ale jelikož to jsou aktivky, jsme hodně často a dlouho venku, tak se jim opravdu obrousí. Kdybych chtěla ještě o něco zkrátit nemohu, protože obě mají delší lůžko.

  #34174
  Hapi
  Správce

  Taky strihame jen stenatku, teda veterinar. A Hapik si je v Praze obrousi 🙂 Hrozne rad beha, takze spis nestihrame. 🙂 Akorat ted pred vystavou mu pani na strihani upravovala drapky a strihala mu chloupky i kolem, aby to mel hezke 😀

  #34179
  Bessa
  Člen

  Já se taky snažím nestříhat.. V Praze občas holky jo, ale mluvili jsme o tom, a jak jednou začneš, tak pak to budeš muset dělat pořád..

  #34193
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  Tak to já zastřihuju po měsíci i čtrnácti dnech, stává se že nejsou drápky obroušený rovnoměrně, takže některý drápek zastřihuji méně a některý více některý třeba vůbec (krajní vnější)

  #34372

  Když maí třeba ubroušené drápky do špičky, tak vezmu smirkový pilník na umělé nehty a zapiluji 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.