Strach z rukou

 • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Kubajsz a poslední změna proběhla před 13 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
 • Autor
  Příspěvky
 • #32346
  Kubajsz
  Účastník

  Dobrý den já sem se chtěl zeptat jestli nevíte.. Co může být s naším psem.. Bojí se lidských rukou.. nemužeme na něj šáhnou, neveme si z ruky jídlo atd.. jde jen k nohám.. Děkuji Jakub

  #32347
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  Prosím o info jak je pejsek starý, zdali je z útulku či z druhé ruky kdy se to začalo projevovat….

  #32348
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  kouše nebo utíká? jak s ním chodíte ven, jak mu připnete vodítko, či je jen zahradní?

  #32351
  Kubajsz
  Účastník

  Když se na něj chce šáhnout tak utíká. Ven se pustí jen na zahradu ale je těžké ho dostat ze zahrady. Když je u nás návštěva tak si bojí i páníčka. Nedávno jí byl jeden rok. Když jí byly 3 měsíce tak jsme ho koupili od lidí.

  #32352
  Garon
  Účastník

  Napadá mě bohužel to, že ho lidé, od kterých jste si ho koupili, bili, křičeli na něj, zkrátka ho asi nepřiměřeně hodně fyzicky trestali. Bojí se rukou, protože má zafixováno, že ruka = bolest. Musíte na něj opravdu hodně pomalu, mluvte na něj klidným tišším vyrovnaným hlasem a ze začátku se snažte omezit dotyk pejska a ruky a zkusit se k němu přibližovat pomalejšími kroky, např. ruku jenom dejte vedle něj a pomalu zkracujte vzdálenost. Zkuste vymyslet nějaký opravdu chutný pamlsek a nabídnout mu ho, když nebude chtít zase ho schovejte, nenuťte ho do něj a zkuste to jindy.
  Osobně jsem se s něčím takovým nesetkala, ale věřím, že když se na to půjde pomalu a trpělivě, tak se přestane bát si alespoň vzít pamlsek z ruky apod.
  Musíte být ale opravdu opatrní, aby se všechno ještě nezhoršilo, snažte se jednoduše, aby se doma cítil v bezpečí a pochopil, že mu nehrozí žádná bolest. Tak přeji, aby se vám to podařilo odstranit, ale je škoda, že jste sem nenapsal dřív, čím je pejsek mladší a nemá problém tak hluboko pod kůží, tím lépe se s tím pracuje..

  #32353
  Kubajsz
  Účastník

  Budeme se snažit děkuji. Ona ted jde babička do nemocnice a já se o psíka budu starat 14 dní a nevim co s tim když se bojí. Bude to asi dost těžký 🙁

  #32354
  Garon
  Účastník

  To asi jo. A pejsek je babičky? Té se nebojí?

  #32355
  Kubajsz
  Účastník

  Babičky se nebojí, když přijde k babičce návštěva tak se jí taky bojí.. Já tam chodim často tak se mě zase tolik už nebojí.. když k ní jdu jakože pěstí tak to se nebojí to mi do ní začně bouchat čumákem a kroutí ocasem, ale když natáhnu prsty tak uteče 🙁

  #32356
  Garon
  Účastník

  Tak to mě tedy nic nenapadá, bylo by jasné, kdyby se bál všech, že ho někdo týral, ale takhle když se bojí jen prstů a ještě k tomu od cizích lidí, tak nevím. Může mít leda nějakou špatnou zkušenost z nedávné doby, jinak vážně netuším..
  Tak držím pěsti 😉

  #32357
  Doris, Kelly
  Účastník

  Jen mě napadá, ale nevím. Není třeba možné, že jako malá neprošla socializací?? Náš učitel má pejsana, kterýse přesně bojí všech lidí kromě páníčka. Ale na druhou stranu je hrozně zvědavý, takže se opatrně přiblíží, očuchá a potom zase odchází. Prudší pohyb a bere čáru. Nevím jen mě to napadlo

  #32358
  Kubajsz
  Účastník

  Ano já sem tak kolem středy napíšu jak to s nim zvládám 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.