Štěně a procházky

 • Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Stage a poslední změna proběhla před 12 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
 • Autor
  Příspěvky
 • #28575
  Monty
  Účastník

  Chci se zeptat, jak dlouhé chodit s 8. týdenním štěnětem zlatého retrívra procházky, ať mu to neublíží? A jaký povrch na procházky, byste mi doporučili? De mi o to, než se dostanem do lesa, tak musíme jit po cestě.
  Děkuji moc, Gabka

  #28578

  já s endym vždycky šla na pole a tam ho vypustila- procházka dlouhá tak 200 metrů + to ce naběhal… 🙂 lepší míň- + mu většinou do 3 měsíců stačilo takový to lítání po zahradě

  #28580
  Bessa
  Člen

  Určitě se nebojte. Já nevím, jak se říká, že se psem moc nechodit ven, když ještě nemá dokončené očkování, ale máme teď malou doginu a ta ještě očkování nemá celé, ale prostě ven chodí, i mezi psy chodí a myslím si, že je to dobře. Už nám doma vůbec nečůrá a nekaká, vždycky si řekne. Je třeba dávat pozor, aby pes něco nesežral, a socializace je velmi důležitá. U dog je i ten pohyb důležitý (což u většině pejsků, aby správně rostli a měli se skvěle). Já bych prostě nemohla chodit jen před barák na trávníček a zase rychle domu. To by naší princezně absolutně nestačilo.

  #28584
  Ivushka – Monthy
  Účastník

  Ahojky. myslim, ze slecne neslo asi zrovna moc o ockovani, ale o pohyb takhle malinkeho hafana. Mam kamarada, ktery diky sve nerozvaznosti a take diky nevedeni, zacal se svym labradorem behat a jezdit na kole hned od takhle maleho steneciho veku. Oddelal mu klouby a cely nosny aparat, ktery se diky tvrdym natlakum na klouby ve vyvinu uplne posunul a chrupavky se obrousily.
  U velkych, mohutnych, tezkych psu jsou tyhle otresy 2x vetsi. Takze – ja bych rekla – pohyb ano, ale vseho s mirou. Zadne maratonske behy, zadne tvrde skoky. prochazka v parku, kde se pejske vyblbne s ostatnimi pejsky, unavi se, probiha socializace apod.
  S vekem pejska se da fyzicka namaha zvysovat.

  #28585
  Bessa
  Člen

  Někdo říká od dvou let, ale včera jsem mluvila s naprosto skvělým chovatelem německých dog a má u dogin vyzkoušené, že od roka normálně až 20km běh u kola. Samozřejmě po lesních cestách a časté zastávky, abyste psa úplně neodrovnali.

  #28593
  Terka+Deira
  Účastník

  Pro Gabku: Ahoj, když bylo mojí Deirynce tolik, kolik tvému prďolovi, chodila jsem s ní hlavně po měkkém terénu například po loukách nebo v lese, vždycky třeba na 30-45 minut a sem tam jsem ji i nosila, aby si odpočinula. Po procházce vždycky spinkala jak medvídek. 

  #28598
  Monty
  Účastník

  Všem moc děkuji.
  Budeme tedy chodit dál, jak chodíme, odpovídá to tomu, co ste mi poradili. Styk s jinými pejsky řešíme, tak že pokud pes a majitel vypadá v poho, tak ho pustíme v pohodě. Ale třeba velkých pejsků se ještě bojí a lehá na záda a sem tam tu proběhne i pes bez majitele, resp. pes bezdomovce, takže to ho bereme do náruče.
  pěkný den, Gabka

  #28651
  Indy
  Člen

  Prosím tě, neber ji před ostatními pejsky do náruče, uděláš z ní neurotika! 🙂 Psi obecně nemají rádi těsný kontakt (na rozdíl od koček a dětí). Navíc, když vezmeš psa do náruče, tak ho vlastně povýšíš nad psa, který je na zemi a ten pak může začít dorážet. Kdyby se něco dělo, tak štěně neochráníš. Když necháš štěně na zemi a došlo by na nejhorší, tak máš volné ruce na házení vodítek, mobilů a klíčů po agresorovi. 
  Délka procházek – v tomhle vedru co nejkratší, večer a v noci klidně delší. Pozor na přehřátí – nos s sebou vodu a dávej mu často napít (ne moc, ale často). Vyhýbej se sluníčku. U štěňat hrozí přehřátí mnohem rychleji než u dospělého psa.
  S aktivitou to nepřeháněj,  Pozor na schody – dokud pejska uneseš, tak snášet a vynášet. Já nosila do schodů asi do 4 měsíců, ze schodů do 7 měsíců (to už měl hajzlík 25 kg a už to nezvládaly moje klouby). Pár schodů seběhnout může, ale třeba 10 už je moc. Je to kvůli kloubům. Raději najdi cestu mimo schody.  Indiánka jsem naučila chodit vedle schodů po pěšince, aby si klouby namáhal co nejméně.
  Mezi ostatní pejsky ho ber. Předpokládám, že na psinku už očkování má, se vzteklinou nemusíš spěchat, ta stejně v ČR není :D. 
  Užijte si to! 🙂 
   

  #28664
  Monty
  Účastník

  Ahoj, do náruče ho teď už beru jen kvůli těm psům, kde je majitel pochybná existence (bezdomovec apod.). S velkými pejsky ho těd necháváme, když se bojí tak se schová za nohy, pak stejně zase de za pejskem. Zatím máme dobré zkušenosti s ostatními pejsky. Gabka

  #28671
  Indy
  Člen

  Zkus ho do náručí nebrat vůbec – raději pochybné existence obejdi. Pes opravdu nemá rád, když ho někdo objímá a bere do náručí. Navíc – pes v náručí je pro psa, který je na zemi, hrozně zajámavá věc. Takže místo, abys štěně ochránila, vystavuješ ho většímu nebezpečí.

  #35600
  veronika.321
  Účastník

  Ahoj, já mám doma asi 11 týdenní mopsí holčičku a s chozením na procházky jsme začali docela rychle. Když jsme teda u rodičů, kteří mají dům s velkou zahradou, tak si ji jednoduše vezmeme na terasu a necháme ji vyběhat podle libosti. Pokud vidím, že si lehá a chce spát, tak ji beru a odnáším do pelíšku, ať si odpočine, ale když se pořád cuká, je aktivní a nejradši by utíkala, tak ji v žádném případě nebráním. Přijde mi zbytečné ji držet třeba násilím v posteli, když se chce hýbat. Jen se snažím, aby se třeba, když je venku moc teplo nebo horko, pohybovala spíš ve stínu a měla dost vody. A když jsme v bytě v Brně, bráváme ji na procházky, ale spíš volnější chůzí po rovině, po chodníku nebo ještě líp po louce. Ona má teda procházky strašně ráda, tak bez větších problémů ujde i 40 min (na to, jak je malá a jaké je to plemeno mi to přijde dost), ale taky stejně jak na zahradě se řídíme spíš přirozeně tím, jak se nám zdá, že jí v tom je. Když vidím, že spokojeně cupitá, má energii a je aktivní, tak jdeme dál, když se courá, polehává atd., tak to buď otáčíme a jdeme zpátky nebo ji dáme do tašky (na pejsky samozřejmě). Jo a na procházky chodíme hlavně ráno nebo v podvečer, když není horko, protože to ti mopsíci špatně snáší. Jinak je dost možné, že se psi obecně neradi nosí, ale ta naše vypadá opravdu spokojeně, když je unavená a mi ji dáme do tašky. Dívá se ven, vrtí ocáskem a postupně začne pochrupávat. Osobně mi to u psů, jako je štěně mopsíka, přijde jako nutnost ji naučit zvyknout na tašku. V Brně s ní musíme často cestovat třeba i tramvají (jezdíme na procházky víc do zeleně, třeba na Bystrc nebo do Kohoutovic) a při její současné velikosti by bylo nepraktické (a bojím se, že i nebezpečné) ji nechat v přecpaném MHD pohybovat se na zemi na vodítku. Jinak samozřejmě až vyroste ji budem nosit jen v nejnutnějších případech. Tak se zatím mějte hezky a užívejte si s hafanama krásného slunečného dne 🙂

  #35602
  Stage
  Účastník

  [b]veronika.321 :[/b] Ahoj já si myslím, že postupuješ naprosto správně… kamarádka má mopsí holčičku ( cca 5 -ti letou) a taky sní vtěchto horkách chodí raději ráno a večer než vté nejhorší výhni…. Jak mají ten čumáček i sem jim špatně dýchá … A taška ? Naprosto suprová věc, ještě když je to malej prcík co si potřebuje odpočinout třeba během delší procházky…. moje babička tašku má taky nemá tedy mopsíka ale kříženku čivavy s jezevčíkem a ta tu tašku miluje… ikdyž má doma pelíšek tak si stejně leze do tašky kterou má babička danou vedle botníku 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.