Resekce kyčelního kloubu

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #28022
  Willi (Wilda)
  Účastník

  Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o zkušenosti s tímto zákrokem. Táta má 7 měsíční borderku, i přesto že je po skvělých rodičích, tak byla diagnostikovaná resekce kyčelního kloubu.Nějakym způsobem se mu sbortila kloubní hlavice, dokrot předpokládá že to bylo úrazem, tak možná že už ho měl u chovatelky, těžko říct. Dost dobře si neumíme představit co mu tam pak vznikne a jak mu ta noha může udržet celé tělo, když mu hned u krčku tu kloubní hlavici uříznout. Pak  by mě taky zajímalo jestli by se dala dělat po rekonvalescenci alespoň sportovní kynologie, jako obrany a podobně. Nebo jaké má vůbec vyhlídky po této operaci, přece jenom pohyblivějšího psa jako je on sem neviděl, už teď máme problémy ho udržet v klidu.
  Díky moc za všechny odpovědi i RTG po operaci by se hodil pro představu

  #28441
  Willi (Wilda)
  Účastník

  tak, odpovím si sám[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img]
  konečně jsem se dozvěděli co teda s Derrym provedou, zatím dostal nějaké prášky a ty by mu měli zklidnit bolest a pak se uvidí.
  Stalo se mu totiž to, že si zlomil asi před dvěma měsíci kloubní hlavici a ta mu špatně srostla, pravděpodobně to tlumil Alavis a tak jsme se ním normálně chodili ven, na cvičák a podobně a nebyly na něm známky bolesti ani kulhání, až po tom, co nám Alavis došel a  přestal ho brát, tak asi po týdnu začal kulhat a postupem času skoro uplně přestal došlapovat na levou nohu, tak jsme jeli k veterináři a ten nám dal prášky, že je to prý juvenilní panostitida(nemoc, která je nazývaná také jako zápal okostnice dlouhých kostí, většinou u štěnat mezi 5-12 měsíci) a asi 14 dní nám to léčil a pes nic. Až jsem zajeli za jiným vetem a ten ho konečně zrentgenoval a zjistili jsme tu zlomeninu. Pokud se mu ta bolest nezmírní a nezačne normálně chodit, tak ho čeká právě ta resekce kyčelního kloubu, jinak třeba až po 5ti letech, když se mu prostě ta bolest vrátí. Většinou je to alternativa při silné DKK nebo právě při úrazu. U něj je pravděpodobnost, že se mu špatně vyživovala kloubní hlavice a prasklo to nebo skokem, což je u něj naprosto normální, že pořád skáče jak blázen[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img]no abych se dostal k věci:
  Je to operace asi jedna z nejlevnějších (cca 8 tis. nám řekli, jinak totální endoprotéz asi 60 tis. jedna noha) a dokonce už to dneska dělají na 35 kilové psy a dělá se to tak, že se mu uřízne celá tak loubní hlavice a dávají tam ještě nějakou destičku a zafixují to, pak se tam pejskovi vytvoří tzv. pakloub , celé se mu to zpevní postupem času vazama a šlachama. Pak je to sice pes od psa, ale může cvičit, rekreačně i agility, takže celkem v pohodě, akorát to stojí hafo peněz a pokud by Vám šlo o chovnost, tak i když to bylo mechanicky způsobeno, tak to prý neuznají. Je to sice škoda, že tak krásný pes v 7 měsících musí na takovou operaci, ještě, když podle toho ortopeda v Hradci má nulovou DKK, ale aspoň bude snad žít plnohodnotný spokojený život[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img]

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.