pupeční kýla

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #31795

  Zdravím.
   Chtěla jsem se zeptat na pupeční kýlu. Našim narozeným štěňátkům se objevila někdy okolo 4 týdne věku a stále nevymizela, momentálně jsou v týdnu šestém. 
   Vůbec nechápu, kde se objevila. Vím, jak pejsky nosit nebo nenosit, nejsem začínající chovatel, takže zavinění špatným nošením nepřipadá v úvahu. Tohle se nám ještě nestalo, aby měla kýlu všechna štěňata. 
  Na internetu jsem sice četla článek nějakého MVDr. který říká, že tato kýla je jen kosmetickou vadou a sama nakonec vymizí (pokud neni ve velkém rozsahu, což si myslím, že u našich štěňat není), ale i tak. Jak to chcete vysvětlit lidem, kteří se pojedou za 14 dní k nám pro svého úplně prvního psa? Ale i těm, kteří nikdy neměli štěňata?
   Jde mi o to, jestli nemáte nějaké typy jak s tímto problémem pracovat, abych třeba urychlila proces uzdravení?
  Je mi líto i štěňat, protože si je teď kvůli toho beru na ruce opravdu minimálně a ten kontakt jim chybí. Mám o ně samozdřejmě taky strach.
  Děkuji za vaše rady, budu vděčná za každý nápad

  #31797
  Argo, Tim
  Člen

  Ahoj, štěnda jsem sice žádná neodchovala, ale už jsem se s tím setkala .. zkusila bych jim tu kýlu zalepit náplastí .. mělo by se to stáhnout .. pokud ne, tak se zkus zeptat veterináře .. Ale hodně štěndům to takhle pomohlo 🙂 Přeju, ať se daří 🙂

  #32007
  Berthold
  Účastník

  Ahojky. Pupeční kýly štěňatům většinou způsobí fena sama tím, jak se jim snaží ukousnout pupeční provazec a zatahá za něj. Bohužel, kýla sama nevymizí. Měla by se chirurgicky odstranit, není to žádný vážný zákrok a čím dříve se to udělá, tím lépe – kýla se totiž většinou v takhle raném stadiu normálněpři zákroku vrátí do bříška a jde to relativně snadno, protože ještě není přerostlá dalšími povázkami. Každopádně, pokud jsou štěňátka papírová, budeš muset jejich majitele na tuto vadu upozornit a dát je se slevou, kterou vynaloží na zákrok. Co se týče kontaktu se štěňátky, nemusíš se bát, že jim způsobíš nějaké vážné problémy, když je budeš brát hezky pod zadečkem, nezhoršíš to a ani ony se nemusejí nijak omezovat v pohybu.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.