průjem štěněte

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #29497

  Zdravím vás. Přivezla jsem si domů minulý týden malého Bígelka a jsem z něho opravdu nešťastná. Chudák měl průjem, pak ho neměl (dostal smektu, rýži s kuřetem), pak jsem smektu vysadila dala zpět granule a je to zase tu. Navíc mu někdy zrudne celé bříško, ne nějak extra, ale je načervenalé. Doufám, že nemá třeba nějakou potravinovou alergii bobeček :(. Zajímavé je, že si mi taky během dne stane, že ráno ho má, odpoledne je to zase ta správná konzistence a odpoledne zase :(. Není to štěně bůh ví od koho, je to normálně kvalitní chovatelská stanice, takže z tama problém nevane. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

  #29500
  Indy
  Člen

  Tak to jsou evidentně žardie (píše se to giardie, giardióza). Je to nějakej prvok, kterej žije ve střevech psa a způsobuje právě 1 den průjem, druhý den nic. U štěňátek je to hodně nebezpečné, protože prvok sežere všechny živiny a na pejska pak nic nezbude. Léčí se to hodně obtížně, fungují na to snad jen jedny antibiotika (a ještě k tomu lidská). Ale dá se to. Nám zabral až Avrazor. Žardie mají v sobě skoro všichni pejsci, velmi snadno se to přenáší a dá se to chytit fakt kdekoli. Problém je jen u štěňátek a malých dětí (přenáší se to ze psa na člověka a naopak)

  #29502
  Sára
  Účastník

  u nás se někdy objeví takovej průjem, že jen žasnu. Má ho jen někdy, ne nijak pravidelně, vždycky přemýšlím co před tím dostala, z čeho to může mít. Jednou to bylo po sušenejch kůžích jak prodává Mapes, je fakt že doma jsem je měla docela dlouho, prošlý ale nebyly. Vždycky mám nervy, když má průjma ráno, jestli to vydrží než příjdu. Zrovna nedávno se nám stalo, že po práci jsme našli doma pokaděnej byt, ale máme i starýho kocoura, tak to padlo na něj. No jo, to je hnedka radost, když vyleze tuhý bobík [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif[/img]

  #29503
  rodryna
  Účastník

  nenechala bych si radit po webu ale běžela na veterinu. u štěníska můžou mít takové problémy markantní následky…

  #30045

  U průjmu obecně záleží na tom, jestli je příčinou nějaká dietní chyba nebo jestli je průjem jedním z příznaků celkového onemocnění. Pokud pes nemá žádné další příznaky a chová se normálně, je možné začít hladovkou. 24 hodinovou u dospělého psa, u štěněte kratší, 12 – 18 hodin. Kdyby byl pes hodně hladový a vy se na to nemohli dívat:)) dejte mu suchý rohlík, radši včerejší. Ne piškoty, už to tu někdo zmiňoval, že nejsou při průjmu nejvhodnější. Pak začít krmit rýži s mrkví, spíš rozvařenou než vařenou, a trochou libového drůbežího masa (kuře, slepice, krůta). K pití můžete psovi dát čaj, normální černý nebo řepík, případně dohromady, jen trochu oslazený medem nebo glukózou. Tímto způsobem je dobré krmit tak dva tři dny a pak postupně přidávat granule, na které je pejsek zvyklý a víte, že je dobře snáší. Nepřejít ale na granule najednou. Pokud má pes citlivější zažívání, což je poměrně častá záležitost, může být řešení přidávat rozvařenou rýži s mrkví do každého krmení, stačí trochu. Něco jiného ale je když má pes kromě průjmu i jiné příznaky onemocnění – je unavený, spavý, případně má zvýšenou teplotu. Pak je lepší nečekat a vzít ho k veterináři. Zdravím a přeju s pejsky co nejméně zdravotních komplikací.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.