Nezodpovědní “zájemci” o štěně

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #35421
  fagita
  Účastník

  Vlastním chov. stanici a letos poprvé se mi stalo to, co bych od pejskaře nečekala (a bohužel to není jen má zkušenost). Po narození čtěňat jsem měla všechna od jejich 2 týdnů zamluvená. Budoucí “páníčkové” se mnou čile komunikovali po internetu, vyptávali se na to “své” štěňátko – všechno prostě v poho. Pak ale přišel den D a já po nich chtěla vědět na čipování a nahlášení do klubu kontaktní osobu, na kterou bude pejsek přřihlášený. No a v tu chvíli my 3 zajemci vycouvali – a důvod? Jeni, že si pořídí pejska později a chtějí nejdříve předělat byt, druhým to nedovolí tchyně a třetí pro jistotu nezvedá ani telefon (tedy ten můj, když to zkusíte z jiného, tak je na příjmu hned) a na emaily také nereaguje. A mně tedy doma zůstali ještě 2 pejsci (třetího už jsem udala), kteří už mohli být u nějakého hodného pejskaře /já bohužel v minulých týdnech 4 zájemce poslala k jiné chovatelce s tím, že mám již mimina zamluvená)

  #35441
  Jimmy
  Účastník

  Co lze na tohle říct? Jedině vybírat při rezervaci zálohu, protože to si pak každý rozmyslí, jestli z toho vycouvá, když už zaplatil třeba 1/4 z ceny štěněte. Dneska se nedá vůbec na domluvu spoléhat.

  #35442

  S tou zálohou je to určitě dobrý nápad, ale zase když se nad tím zamyslím hlouběji, je lepší, když si štěndo vezme někdo, kdo o něj má opravdu zájem a ne někdo, kdo jen proto, že již zaplatil zálohu, tak už si ho vezme, protože přece “nepřijde” o peníze, pak ho třeba prodá někomu dalšímu a tak dále….

  #35445
  Bessa
  Člen

  Pokud má někdo o štěně vážný zájem, tak je mu jedno, zda zaplatí za štěně při narození či při odběru. Takže klidně brát zálohu – polovinu ceny. Většinou je to méně, ale jak říkám, zamluvit si psa umí každý trouba. A pak za druhé – neposílat zájemce pryč, napat jim, že třeba má někdo nějaké štěně zamluvené, ale ještě ani nesložil budoucí majitel pejska zálohu ;))

  #35446
  diniseck
  Účastník

  Já mám doma relativně čerstvě štěně a mám ho právě díky tomu, že ten, co ho měl zamluvený nereagoval. Já jsem za to šťastná, protože to je to mé vysněné štěně. Ale nechybělo moc a měla jsem tou dobou, kdy jsem se dozvěděla o uvolnění, zamluvené jiné. Takže pro chovatelku by to taky byla komplikace, co dál.. Já jsem si na Máju platila zálohu. Sice na poslední chvíli, ale platila. A byla jsem tak nějak i já za to ráda, protože jsem měla jistotu, že když se ozve ten, co si jí původně zamlouval, tak že už má smůlu, protože je moje. Takže záloh se tolik neboj, pokud člověk pejska fakt chce, tak si tu zálohu klidně zaplatí. Oni si to aspoň dostatečně včas rozmyslí a vyřeší..

  #35447
  Růženka, Indianka
  Účastník

  Já jsem taky platila polovinu ceny jako zálohu a vůbec jsem neváhala. Když mám o štěňátko zájem, tak proč ne?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.