Jaké plemeno?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36410

  Dobrý den, měla bych více dotazů a prosím o pomoc. Mám momentálně jednoho už téměř 6 letého psa KKCHŠ, je naprosto bezkonfliktní, pohodář, ale kvůli vrozené vadě začíná hluchnout. Odjakživa jsem měla zájem o sporty se psem, jak u agility nebo třeba jízda na kole či dogtreking ale protože jsme bydleli v bytě a já byla na zš, nebylo možné mít nějakého většího psa co by to uběhal, a tak jsem cvičila s Kavalírem pouze agility a poslušnost, na dogdancing, který jsem zkoušela, je naprostý antitalent 🙂 Nicméně nyní je to pro něj mnohem obtížnější, kvůli sluchu, a tak jsem se rozhodla pro druhého psa. Teď bydlíme v rodinném domě se zahradou 900 m. Podmínkou je, aby byl rodinný typ, bezkonfliktní k ostatním zvířatům, nebo alespoň nebyl agresivní a zároveň sportovní a učenlivý. Hlídače ani nepotřebujeme, spíš raději méně štěkavého psa. Předem počítám s tím, že bych ho venčila. Rozhodně by nebyl zavřený na zahradě či v kotci, možná by byl i v domě, to pak záleží i na velikosti, ale jelikož náš kavalírek je z bytu zvyklý být u lidí a venčit se až venku, stejně chodí minimálně 3x denně ven a mít dva psy oddělené, jednoho v domě a druhého na zahradě, se stejně nepodaří… (Tedy, pokud by jim to tak nevyhovvalo víc, ale řekla bych, že když už jsou dva psi, budou chtít být spíše společně) Ideální řešení by byla třeba border kolie, ale já mám slabost především pro méně četná plemena a klidně když jsou i trochu sví. Můj momentální favorit je ČSV, ale toho mám doma zakázaného, protože je to přece jenom “vlkovitý” pes. Ohař mě už taky napadl, ale u něj se zase bojím loveckých pudů. Takže, otázka 1: Jaký by byl dobrý pes na psí sporty, především dogtreking, agility, poslušnost, canicross a klidně i obrana, aby se snesl s jinými zvířaty a dal se pustit navolno v lese i ve městě (bezkonfliktní)? Vycvičitelný? /Má lidská ješitnost a sobeckost dodává, že nechci psa co se dá “najít na každém rohu jako je třeba BC” 😀 Otázka 2: Mám vytipované plemena Kelpie, Sobí pes, Luisiánský leopard, ČSP a Kooikerhondje, které z nich by nejlépe odpovídalo? Ano, já vím, jsem náročný člověk, ale ještě jsem chtěla dodat, že nejlépe krátkosrstý nebo alespoň s přijatelnou dlouhou srstí, hrozně mi vadí ten pohled na chudáky různé malamuty a berňáky v létě 😀 Děkuji moc za odpověď sem i do vzkazů… 😀 Kristýna

  #36411
  Bessa
  Člen

  Zdravím,
  nikdo Ti přeci nikdy nezaručí, zda to bude toho určité psa bavit  🙂 Ale k tomu, co chceš provozovat, tak asi bych šla do AUO, když nechceš BC 🙂 Mně se AUO moc líbí a jsou to takový magůrci. Ale záleží na tobě. Agility můžeš běhat klidně i s vlkodavem, když ho to bude bavit.. Nad tím leopardím bych klidně přemýšlela, prý jsou dost akční :))

  #36417
  Džesik
  Člen

  Ahoj!
  Já mám basenjika. Je to Africké plemeno, moc lidí to teda nemá. Neštěká, nepouští chlupy, chová se jako kočka. Nemá podsadu, je krátkosrstá. V zimě mu je zima, takže mu dávám obleček. Ale má strašně ráda teplo. To vydrží třeba hodinu se opalovat.
  Je sice temperamentní, neni pro každého. v Africe je chovali na lov zvěře, takže je lovecký pes. Ale chodim s ním v lese na volno, jen nesmí spatřit něco co se hýbe.
  Chodíme běhat coursing a chrtí dostihy. Agility občas také běháme, ale dlouho jí to nevydrží. Moc jí to nebaví, je to ale individuální, znám několik basenjiků kteří agility běhají naprosto s nadšením. Jinak pro ně je největší zábava coursing, to loví a to je opravdu baví.
  Jestli budeš mít zájem tak se podívej na naší fenku na jejich stránkách a tam si také přečteš její zážitky a několik informací o basenjících.  Adresa je- [url=http://www.gemi.estranky.cz]www.gemi.estranky.cz[/url]

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.