Jak často a čím koupete svého pejska?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 50)
 • Autor
  Příspěvky
 • #29436
  Stage
  Účastník

  Nevím jestli tu toto téma někde je, ale nenašla jsem ho… Mejete pejska speciálními šampony pro psy nebo svým oblíbeným šamponem?  A jak často?

  #29437
  Stage
  Účastník

  Asi hodně lidí mě tu odsoudí, ale já pejska meju svým šamponem, nepoužívám psí …. Dokonce mu dávám i svoji masku od Lorealu [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif[/img] , koupu ho jednou za 2-3 měsíce a srst má skvělou… Lesklou, už nepelichá tolik co dříve a ani lupy nemá… Co nato říkáte myslíte že je to špatně nebo naopak lepší než ty špecielní psí ?

  #29438
  Indy
  Člen

  Já bych svůj šampon na psa teda nepoužila! Pes má úplně jinou strukturu kůže i vlasů/srsti. Právě proto jsou šampony speciálně pro psy. Tím, že používáš lidské šampony mu opravdu můžeš víc ublížit. Doporučuju šampon přímo na daný typ srsti (každá srst je jinak mastná a potřebuje jiné složení šamponu). Lidské šampóny taky jinak voní, lidský šampon může být pro pejska velmi nepříjemný. Koupání za 2 – 3 měsíce mi připadá hodně časté. Já Indiánka šamponuju jenom, když se třeba vyválí v rybě nebo v hovínku (ale to už nedělá, takže vlastně nešamponujeme). Když je zabahněný, tak ho jen osprchuju vlažnou vodou, bez šamponu.

  #29439
  Garon
  Účastník

  My to děláme prakticky stejně jako Indy, akorátže častěji, protože náš hafan se válí v nechuťárnách častěji :/ 😀 Když už musíme, tak se snažim nejdřív vodou, jen v kritických případech šamponem.
   
  Ráda bych se zeptala: četla jsem často, že do krmiva je vhodné pejskovi přidávat lžíci olivového oleje pro lepší srst, máte s tím někdo zkušenosti?

  #29440
  Indy
  Člen

  Nebyl to spíš LOSOSOVÝ olej?! 🙂 Myslím, že ano! Já ho dávám pravidelně. Kupuju na střídačku Kronch (je nejlepší) a Brit Care (je levný). Obsahuje spoustu užitečných látek, báječně voní (pro pejska, ne pro lidi) a skvěle chutná (mě teda ne, ale Indiánek se z něj může zbláznit).
  A vypozorovala jsem jednu nesmírnou výhodu – asi po měsíci, co jsem začala dávat lososový olej pravidelně, se Indiánek přestal zajímat o mrtvé rybičky v rybnících! Řekla bych, že má rybiny dostatek a nemá tak potřebu si je nosit domů v kožichu  🙂

  #29441
  rodryna
  Účastník

  tak u nás se pejsci koupou v dětských (batolecích) šamponech. psí šampony mi neuvěřitelně smrdí tak používáme tyto s vyrovnaným pH ale lidské. koupeme jen v nutnosti. jak už bylo psáno. myslím že lidský šampon jako takový by mohl dráždit kůži, vysušovat ji. pokud ale pejsek s ním nemá problém tak nevidím důvod proč v něm nekoupat. ale jinak ty miminkovské šampony doporučuji to myslím že je ideální kompromis mezi lidským a psím šamponem.

  #29442
  Stage
  Účastník

  Joj taky si myslim ze kdyz to psovi nevadi tak proc ne… ale stim dětským šamponem to je dobrý to vyzkoušim, protože mě teda ty psí šampony taky smrdí a hlavně koupat jenom vodou mi teda prijde docela knicemu a hlavně si myslim že ta voda taky dost vysušuje… a když jí pak dam tu masku nebo kondicioner tak se tak nadherně leskne, nepelichá tolik… Ale tak je to každýho názor… Já jí tak koupu už od malinka a nikdy neměla problém, že by jí to vadilo.. nebo že by pšíkala když se olizuje… základ je to pořádně spláchnout…[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img] 

  #29443
  Sára
  Účastník

  a oklepat! to je vždycky akce a potopa v celý koupelně [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img] a po koupeli zábal z ručníku a dečky..he
  Jinak já koupu tak jednou za půl a víc roku, když se Sára navoní někde venku sama, tak jí pak musím vykoupat, jak je potřeba a koupu psím šamponem. O těch dětskejch jsem taky slyšela, ale radši sem koupila ten pro psy, ikdyž, jak to tak vypadá, je to asi jedno..

  #29444
  Jimmy
  Účastník

  My koupeme jen v nejnutnějších případech, většinou si vystačíme pouze s opláchnutím podvozku, když třeba prší. Ale jen čistou vodou. Přijde mi zbytečný patlat na psa nějaký krávoviny, ani mi to nepřijde jako moc prospěšný. Když už to musí bejt, tak aspoň přípravky určený přímo pro psy. Šampony a kondicionéry od Lorealu, to už mi přijde trochu ujetý[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img]Ale každýho věc.

  #29445
  Jimmy
  Účastník

  Bála bych se nějakých alergií nebo ekzémů. Třeba to nějakou dobu vadit nemusí, ale po čase kůže může začít protestovat.

  #29446
  Garon
  Účastník

  [b]Indy:[/b] Díky, nejspíš to tedy zkusíme, ale já vážně četla o olivovém oleji.. 🙂

  #29447
  Stage
  Účastník

  Erdina: Tak zatím to příšerce nějak nevadí a jak říkám srst má nádhernou.. jako kdyby jí to samozřejmě začalo dělat problémy tak se nato vykašlu…. ale víte jak pak božsky voní [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img] jako myslim si že kdyby jí to vadilo tak když sní pak jdu ven (když už je suchá, ale voňavá) tak by se mi začala třeba v trávě válet, aby tu vůni převoněla třeba mrtvou rybou, bo nějakou močůvkou, ale nic takovýho se neděje…

  #29448
  Stage
  Účastník

  xplayka: joo otom mi povídej potopa v celý koupelně  [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img]  a do dečky jí taky zabaluju přikládám foto abyste se trochu zasmáli vypadá tam jak malej talibanec, nebo uzbekistánec  [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img] 

  Attachments:
  #29449
  Jimmy
  Účastník

  Já vim, že jí to teď vadit nemusí, jenže až jí to vadit začne, bude pozdě. Možná pak nebude stačit, že jí tím přestaneš mýt. Můžeš jí zadělat na ekzémy, kt. pak budete zdlouhavě léčit. A pak jí budeš mýt ještě smradlavějšíma šampónama (léčivýma), než jsou ty klasický pro psy. Přijde mi zbytečný to pokoušet. Hele, vůbec to tak být nemusí, ale je to celkem risk. Určitě se dá najít i nějakej psí míň smradlavej. A ekzémy jsou pěkný svinstvo, s tím mám osobní zkušenost.

  #29450
  Jimmy
  Účastník

  Fotka je úžasná, fakt zakuklenec[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img] Náš westík po koupání lítá jak šílenej a snaží se utřít do všeho možnýho. Jezdí po tlamě, po boku, pak se válí na zádech. Docela vtipnej rituál.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 50)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.