Falešná březost

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
 • Autor
  Příspěvky
 • #34390
  Doris, Kelly
  Účastník

  Obě mé holky mají falešnou březost. Mají nateklé struky a teče jimz nich mléko. Co s tím?? Je to pro ně nějak nebezpečné?? Prosím poraďte mi!! Děkuji

  #34395
  Bessa
  Člen

  Verčo, není to nebezpečné. Bess měla falešku docela dlouho nedávno poprvé v životě.. Bylo to s ní hrozný 😀 Lůca, která má Bellču říkala, že třeba hodně s ní chodí na kolo, aby se toho zbavila co nejdříve..

  #34396
  Eimy
  Účastník

  Také po každém hárání trpí Eimy falešnou březostí, co nám na to pomáhá, je dávat na břicho chladné obklady, snížení krmné dávky a velké množství pohybu. Je třeba hlídat aby nedostala zánět mléčných žláz. Nebo se to dá řešit hormonálními injekcemi.

  #34397
  Doris, Kelly
  Účastník

  Děkuju moc holky, mě to hrozně vyděsilo… Kdyby to měla jedna ale oni hned obě najednou. Takže hlavně pohyb a zabavit je nějak?? A jak poznám ten zánět??

  #34399
  Bessa
  Člen

  Jop, jak už se psalo.. Pohyb – víc než do teď, takže vytáhni kolo :)) A i tu krmnou dávku můžeš zmenšit.. A s tím zánětem nevím, naštěstí nás to nepotkalo..

  #34400
  Eimy
  Účastník

  Hlavně ten pohyb to fakt pomáhá. Zánět poznáš jednoduše, zarudlé struky a citlivé na dotek. Já jsem s toho byla také poprvé vyjukaná, ale postupem času jsem si na to zvykla, že po každém hárání nás to zase čeká.

  #34402
  Doris, Kelly
  Účastník

  A za jak dlouho se toho tak zbavíme?? Budeme moct příští víkend na srazík?? 🙂 Jdu pro kolo 😀 🙂

  #34405
  Bellinka
  Člen

  záleží na tom, jak moc budeš jezdit na kole [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img]   u nás to třeba trvá týden a naposledy to měla Bella dost dlouho [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif[/img]  tentokráte už teď při hárání se snažím snižovat dávky a jen co doháráme, tak začínáme intenzivní běhání u kola, aby neměla čas přemýšlet nad tím, že může z ní být těhulka. také mi bylo řečeno, že se jí má změnit režim, aby i to ji zaměstnávalo víc než ty zažité věci. tudíž ven chodíme ne hned co přijdu domů, ale třeba až za hodinu a pak zase v jinou dobu a tak. držím palečky ať to v pohodě a hlavně brzy zvládnete. nás to asi brzy čeká taky [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif[/img]

  #34406
  Doris, Kelly
  Účastník

  Děkuju Luci :)) Dorinka je v podstatě povahově pořád stejná. Jen je mazlivější a pak ty nateklé struky. Ta bude snad brzy v pořádku… Ale Kelča té je 10 let a nějakou zvýšenou aktivitu nezvládá. Pohybuje se hrozně opatrně a hlídá se. No doufám, že to ve zdraví zvládneme všechny tři 🙂

  #34407
  Bellinka
  Člen

  není zač, tak zkus jen změnit režim, třeba to taky pomůže 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.