Dobrovolnictví, venčení…

 • Toto téma obsahuje celkem 25 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Rozára a poslední změna proběhla před 12 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 26)
 • Autor
  Příspěvky
 • #23519
  Nico
  Účastník

  Ahoj,
  zatím jsem ve svém pátrání neúspěšná, tak to zkusím i tady :). Nevíte, prosím, někdo o útulku v Praze nebo blízkém okolí, kde funguje “půjčování” pejsanů na venčení? Případně, kde by uvítali “amatérskou”  dobrovolnickou pomoc? 
  Budu ráda za jakékoli zkušenosti a související info. Díky moc!

  #23520
  Anonymní uživatel
  Host

  Nico: zajimavy napad 🙂 taky by me to zajimalo.

  #23523
  Indy
  Člen

  Podle mě to potřebují všude 🙂
  Podívej se tady: [url=http://www.opsech.cz/psi-utulky.html]http://www.opsech.cz/psi-utulky.html[/url] – vyber si, zavolej a uvidíš 🙂  

  #23525

  Si pamatuji když jsme to tak před pěti lety chtěli zkusit v Tróji, tak nás vypoklonkovali, že tam mají přísný hygienický pravidla a že máme smůlu.

  #23526
  Nico
  Účastník

  Díky za reakce a odkaz. 
  Já právě taky myslela, že pomocné ruce potřebují všude, ale už jsem napsala do Tróje, k paní Kladivové a do Libně a všude mi poděkovali, ale nepotřebují. Co se týče toho venčení, tak to funguje v několika mimopražských útulcích – jako socializace a rozptýlení pro pejsky – ale v Praze jsem na to zatím nenarazila. Kdybych byla někde úspěšná, dám vědět 🙂
  Třeba se sem koukne někdo, kdo venčí / dobrovolničí a dá tip…. 🙂

  #23527
  Nico
  Účastník

  Dorysa: Jojo, mně z Troji hezky poděkovali, ale kvůli riziku pokousání atd. doborovolníky neberou.

  #23666
  Nico
  Účastník

  Tak se ještě jednou hlásím, co jsem zjistila :). Ne že bych trpěla samomluvou, ale kdyby to třeba někoho zajímalo :).
  V Praze skutečně asi nic, ale venčení veřejností vítají v městském útulku v Kralupech a podle toho, co jsem četla na jedné diskuzi, tak i v odchytové službě a útulku Lary ve Třeboradicích. 

  #23671
  Ivushka – Monthy
  Účastník

  Takze do toho jdes? A to jen pro zabavu, volny cas a nebo nejaka praxe a zkusenosti? :o))

  #23682
  Bessa
  Člen

  Ano, v Troji dobrovolníky neberou. Pochybuji, že stíhají venčit všechny psy minimálně dvakrát denně!

  #23683
  Bessa
  Člen

  Také jsem chtěla s kamarádkou, ale řekli, že nepotřebují nikoho na venčení, a ať doneseme spíš piškoty a deky.

  [hr]
  [dorysa 09-02-2010 22:33]:
  Si pamatuji když jsme to tak před pěti lety chtěli zkusit v Tróji, tak nás vypoklonkovali, že tam mají přísný hygienický pravidla a že máme smůlu.

  #24293
  Meggie(Megi)
  Účastník

  no já by som vedela:) no škoda že si z Prahy a nie zo Slovenska:(

  #24960
  Phoebe
  Účastník

  Ahoj, tak ráda bych přispěla, jelikož je toto téma pro mě momentálně dost aktuální. Momentálně žiju v Praze ale v mém rodném měste v Nové Pace (okres Jičín) funguje občanské sdružení os. MÍSTO, které je velmií vděčné za jakoukoli pomoc, od venčení, inzerce, příspěvků až po přihlášení se jako depositum. Což jsem udělala já a momentálně mám tady v Praze v péči krásného ročního pejska. Střední velikosti, srst zlatého retrívra(podle mě byl s ním křížený), bezproblémový vhodný do bytu i na zahradku, neskutečný mazel. Do rodiny nnebo rpo aktivní babičku. Pokud byste o někom věděli kdo přemýšlí o tom udělat dobrý skutek a vzít si domů útulkáče, kontakt na mě je 776776205. Ráda bych ho udala co nejdřív, naprosto závratnou rychlostí mi přirůstá k srdci a loučení potom bude těžké rpo nás pro oba:(
  Webovky os. MÍSTO: http://www.utuleknovapaka.estranky.cz 
  PS: Mazlíček kterého mám momentálně v péči já se jmenuje Ťapin a bude v sekci Hledá domov. Už se celkem známe a nebojím se za něj zaručit, případně Vás osobně seznámit. Kdyby se Vám zalíbil kterýkoli jiný pejsek, nebojte se kontaktovat sdružení, myslím že převzetí bude možné i v Praze. A samozřejměse je nebojte kontaktovat pokud jste z okolí a rádi byste chodili venčit a zrovna tak kdybyste se chtěli nabídnout jako případné depositum. Obojí určitě ocení. Přeji krásný den a prosím: pořádně se těm útulkovým pejskům podívejte do očí, protože tam většinou objevíte spoustu bolestí a ústrků, které jim člověk připravil a které bychom jim my lidé s citem a pochopením měli vynahradit. O to jestli nám to oni oplatí opravdu nemám starost:)

  #24967
  Bessa
  Člen

  o tomhle sdružení už jsem slyšela a několikrát jsem se snažila nějakému pejskovi od nich najít domov.

  #24989
  Phoebe
  Účastník

  Tak to je supr, tak kdybys o někom pro Ťapina věděla, budu moc ráda:)

  #25013

  [b]Ahojík, momentálně jsem se zaregistrovala a ještě pořádně nevím jak to tu chodí, takže doufám že mezi vás nějak zapadnu [/b][img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img][b]Co se týče o dobrovolnickém venčení v Praze s tim zkušenosti nemám, ale vím že dobrovolnické venčení velice vítají v Ústí nad Labem a Děčíně[/b] [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img]

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 26)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.