Z Kolína do Týnce nad Labem

0
94

 Na dnešek byl v plánu trošku delší pochod. Přivstali jsme si a už v 5:30 jsem lítala po bytě a sháněla potřebné věci. Zabalila jsem batůžek, vzala sušenky, pití, kapsu s pamlsky atd. a už v 7:00 jsme byli na nádraží Libeň, kde již čekal Ondra. Lukáš šel koupit lístky (síťovku) a čekali jsme na Hanku, která nestíhala a dnes s sebou nebrala Ebinku.

V 7:16 jsme už seděli pohodlně ve vlaku, pesani si lehli a byli hodní. Jeli jsme něco kolem 1,5 hodinky až do Kolína. Když jsme vyšli z nádraží, zjistili jsme, že Bára s Bafčou – pudlice a Eliška s Etenkou a Aginkou – borderky (mamina a segruška Artíka) na nás čekají. Přivítali jsme se a vyrazilo se. Vydali jsme se po turistických značkách, ale kdyby s námi nebyl Lukáš, tak nevím jak bychom se z města vymotali:) zamířili jsme k Labi, ale museli jsme se vrátit, protože něco opravovali a nebyla cesta průchozí. Nějak jsme došli na druhou stranu a stále jsme šli podél vody. Pesani se máčeli a napájeli, Etenka se proháněla ve vysoké trávě a doufala, že narazí na zajíčka. Nikuška s Ebčou byli na vodítku, ale měli dosti možností počuchat si.

Dorazili jsme do vesničky, kde z každé zahrádky na náš štěkali psi. Hanka s Ondrou byli stahaní a tak se rozhodli, že si počkají na bus a odjedou domů. Akorát začalo pršet, ale to nás od pokračování rozhodně neodradilo, a tak jsme posvačili a vydali se dál. Šli jsme po poli, kde Lukáš objevil lomek a šel si holky vyfotit. My s Bárou a Elou jsme se zastavili a pozorovali, jak Aginka nahání Artuše:) dále jsme šli polní cestičkou a zašli do lesa, tam nepršelo tak hustě, ale stejně jsme se raději přioblékli. Vyšli jsme z lesa, prošli vesničkou a opět zašli do lesa. Cesta byla rozbahněná, ale nikomu to nevadilo. Pesani se krásně vyběhali, Artík se cestou stihl vyválet v koňské koblize, tak “nádherně” páchl, ale hlavní je, že vypadal spokojeně.


Po nějaké chvilce jsme se zastavili a udělali společnou fotku. Potom jsme udělali jen “bordeří rodinnou” fotečku a mohli jsme pokračovat dál. Stoupali jsme do mírného kopečka a lesíkem pokračovali až do Týnce nad Labem. V Týnci se za námi pustil malý hafan, ale vzal to přes silnici a tak jsem jen čekala, kdy ho nějaký řidič neuvidí. Na nádraží jsme zjistili, že jsme krásně stíhali, ale že jsem nejspíš moc rychlí a máme hodinu čas. Barče a Elišce vlak jel cca za 40 minut a tak jsme chvíli s nimi čekali, vzali si sušenku, napili se a s Lukášem jsme se rozhodli, že se podíváme po městečku. S Baruš a Eliškou jsme se rozloučili a vrátili se na náměstí. Bohužel bylo všude zavřeno, ale nakonec jsme objevili alespoň Potraviny a tak Lukáš zašel pro bramburky, trubičky a čokoládu. Pomalu jsme se vraceli zpět na nádraží a bylo překvápko, když jsme zdálky na druhé straně viděli ještě holky:) čekali jsme přibližně 20 minut na vlak, a tak jsme si čas krátili slovní hrou. Ve vlaku se Artík zbořil pod sedačku vedle mě, Nikuška si také lehla a spinkala, ale Ebísek si hajnout nechtěla a tak celou cestu usínala v sedě, částečně opřená o ležící Nikuš:)