Procházka po Vysočanech

0
94

 Ráno jsem vyvenčila Artíka, přivedla domů a odjela do Brandysa. Přijela jsem si pro Artíka a v 15:30 jsme měli sraz ve Vysočanech na psím hřišti. Pejskaři tam už byli – Lucka a Mája s Hapin, Lenka s Oskarem, Katka s Apolem. Pozdravili jsme se a povídali si. Mezitím si pesani hráli i s ostatními, co na hřiště chodí pravidelně.

 Apolo si převážnou dobu na hřišti hrál s jiným flat coat retrívrem, Niky s Ebinkou si čuchaly, Hapi si hrál a hryzal klacík, Oskárek si běhal s ostatníma a Artuš naháněl lidi.

Po nějaké době jsme se sebrali, Lucka zavelela “Psíláska odchod” a vyrazilo se. Šli jsme podél Rokytky, kam pesani skákali i když byla voda nechutně špinavá. Nejvíc si to užíval Apolo s Hapim. Apolo skákal placáky pro klacky a Hapík se vrhl na kačeny na druhý břeh. Oskar se šel napít a trochu smočit a Artuš po povelu “do vody” zabořil svojí zadní část těla do bahna a smočil si jen přední packy.

Prošli jsme kolem silnice a museli vyšlápnout prudký kopec, na pomoc jsem si vzala Artuše, který mi výborně pomohl, tak jsem byla nahoře první a mohla fotit snažící se pejskaře 🙂 Nahoře jsme došli na louku, kde jsme udělali hromadnou fotku psů s páníčky a potom jen pesany na lavičce. Prošli jsme lesíkem na vyhlídku, kde jsme se na moment zastavili, pokochali se výhledem a fotili. Pokračovali jsme dál lesem a vyšli u parku Podviní. Psi tam nesmějí pobíhat na volno, ale nebyli jsme jediní, kdo to porušil – psiska byla vyvenčená a tak byla malá pravděpodobnost, že by v parku chtěli zanechat nějaký bobek a většina pejskařů měla pytlík či sáček, tak jsme to nějak ani neřešili. U altánku jsme psiska odložili a udělali další společnou fotku a potom vyrazili z parku směr psí hřiště. Došli jsme na hlavní, kde jsme se rozloučili s Luckou a Májou s Hapim. Po chvíli nás opustila i Jitka a dcera s Oskarem a nakonec i Katka s Apolem.