emilemil

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 27)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Prosím o radu #32912
  emilemil
  Účastník

  a nejvíc “miluju” když berou ty svoje malý pejsky na ruku, dělaj z nich akorát debily
  Tak pozor ! Já jsem ráda, že si ty malý berou na ruku, protože se mi stalo, že se čubince jeden zakousl do nohy. Někteří jsem pěkně vzteklí. Mám sice malé knírače, ale mám velkou zkušenost, že u psíků s menší kohoutkovou víškou do 28cm si není radno zahrávat. Naše bichonka taky patří mezi ně. Je lepší ji vzít do náruče, než aby vyvolala pěknou rvačku. A i v náruči je pěkně vzteklá.Nechci somězřejmě házet všechny do jednoho pytle, ale vždy přejdu na druhý chodník. Velkým psům se nevyhýbám. R.

  odpověď na: Aport #32873
  emilemil
  Účastník

  Moje čubinka také nosila všechno možné jen činku NE. Tak jsem za prvé činku obalila a za druhé jsem uklidila všechny míčky a hračky. Různě jsem přední házela činkou a snažila jsem ji sebrat dřív než k ní přiběhla. když začala činku brát do tlamy, tak jsem se s ní přetahovala a když jí držela, tak jsem před ní utíkala a ona za mnou běžěla i s činkou. Nebo jsem jí měla na voditku a činku jsem před ní kopala, a když jí sebrala, tak jsem začala běžet o ona na vodítku běžela se mnou i s činkou. Je to náročné, ale dneska jí už přinese. Hlavně přeji trpělivost [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img] Radka

  odpověď na: Uchylky pejskaru #29800
  emilemil
  Účastník

  A jakou potřebuješ velikost pláštěnky ?

  odpověď na: pejsi s PP – chov zdravých i nemocných psů #29783
  emilemil
  Účastník

  Dobrý podvečer všem, dlouho jsem tu nebyla a tato diskuze mě zaujala, že se musím přidat.
  Napsali jste, že kyž si kupujete psíka s PP OČEKÁVÁTE ZÁRUKU, že pejsek bude v pořádku. Tak s touhle teorií bych si psa nikdy nekoupila, protože bohužel jsou mezi námi tací, kteří se pokusí pro zbonitování zvířete udělat cokoli !!!!! A jejím jedno jak budou vypadat štěňata. Důležitý je zisk. Vrh se povede, ne moc kvalitní štěnda se uklidí. A co. A když se vrh nepovede, nevadí, všichni umřeli a prodávají se jako bez PP a nebo ani to nechci domýšlet. Nejlepší je si třeba na výstavách, nebo z internetu, od poradců chovu zjistit něco o majiteli. Jak štěňata z jejich vrhů vypadají, jak jsou na tom zdravotně a pod. Už podle toho kde mají pelíšky a jestli jsou majitelé ochtni vám ukázat kde minča mají, je vidět, jaký mají přístup k odchvům. Ale každé zvíře stejně jako člověk je originál, a proto někdy zapracuje genetika, a někdy stejně jako u nás lidí si řekneme proč zrovna můj pes musi být alergik, nebo cukrovkář….. ALE NEŠTĚSTÍ I TAKOVÉ PEJSKY MILUJEME.   
   
   

  odpověď na: Jake krmivo pro pejska? #29617
  emilemil
  Účastník

  Jestli máš NO, tak jak už jsem psala pro ně je to výhoda. Oni nereznou, ale mají sytější barvy srsti. Obzvlášť pálení s černou dekou na zádech. Ale i vlkošedí mají barvu plnější.

  odpověď na: Nejoblíbenější plemeno psa #29389
  emilemil
  Účastník

  Děkujeme ! Našla se jako většina psíků z útulku, se sourozenci někde na Pastvinách. Někdo je skrátka vyhodil.
  Ale příběh nekončí.  Po několika měsících přišli na cvičák mladí manželé se štěňátkem nápadně stejným jako je naše Brita. Byl to pejsek a do dnes je nachlup stejný jen o pár měsíců mladší a vzhledem k tomu, že je to pes, tak i větší. Manželům jej nabídla paní, která jim tvrdila, že když si ho nevezmou, tak ho budou muset dát do útulku. Je to prý kříženec černé labradorky a foxe. No a protože ta paní nebydlí zas až tak daleko od místa, kde se Brita a její dva psí sourozenci našli, tak jsme si zcela jistí, že dát do útulku znamemá někde vyhodit !

  odpověď na: Jake plemena psu jsou nejvhodnejši pro agility ? #29388
  emilemil
  Účastník

  Dle mého názoru agility může dělat jakýkoliv psík v jakémkoli věku, ale podmínkou je, že to psíka i páníčka baví. Samozřejmě, že když začnu běhat agility s devítiletým psem, tak už bych směřovala výšku překážek směrem dolů a běhala s ním ve veteránech. Neměly by se skákat překážky dřív, než psík bude mít vyřešené klouby. A většinou se začíná aktivně skákat až kolem roku i déle. Naše Joy (malý knírač) má šest měsíců a běháme s ní tunel a skočky jen položené na zemi. Teď chceme začít i slalom.
  Co se týká stop, nejsem zas až takový borec, ale chci ti poradit. Dříve jsme stopy dělali tak, že jsme co krok prošlápli špičku do ní dali pamlsek. Takhle jsme našlápli celou stopu. Na dalších a dalších stopách jsme dávali   pamlsky po více a více krocích. S Joy jsem začala metodou pachových čtverců. Asi od čtyř měsíců jsem chodila na stopu, kdy jsem vyšlapala čtverec a ten jsem zapamlskovala. Tato metodika vychází v letošních psích sportech. Teď už dělám stopu jak mě napadne. Obloučky i lomy a Joy s tím nemá problémy. Myslím, že ani neví , že odbočila. Má čumák u země a jede. Dokonce náš kolega za cvičáku začal pachový čtverec praktikovat u feny,  která má ZVV1, IPO1 a  FPr1, FPr2, FPr3. Tvrdí, že se mu fenečka začala lépe soustředit a je na stopě klidnější. Není už takový drak, který stopu odběhl.
  Hodně zdaru a hlavně trpělivosti. A napiš jak pokračujete. Jestli budeš potřebovat, tak ti ofotím stránky s metodikou a pošlu mailem.
  PS:Už bohužel psího nebe se dívá havaward jménem Rey. Kdo ho znal ví, že to byl agiliťák tělěm i duší.

  odpověď na: Nejoblíbenější plemeno psa #29386
  emilemil
  Účastník

  Já mám ráda všechny vousáče. Jak to má kolem “dršky” delší  rozcuchaný strniště je to můj favorit.[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img]
  Škoda jen, že není ještě vyšlechtěn velký bílý knírač. (vzdech,vzdech). Ale koukněte na naši vousatou princeznu z útulku. 
   
   

  Attachments:
  odpověď na: Jake krmivo pro pejska? #29247
  emilemil
  Účastník

  Danny: Jen mi přijde divný, že by zrovna hranice 15000 vit.A zlomila to reznutí
  My nevíme jestli tato hranice zlomila to reznutí, ale po diskuzích na výstavách, různě na cvičáku a po těch letech jsme zkrátka přišli na to, že když je ten obsah menší, tak nereznou.
  Největší zbarvení srsti jsem zaznamenala po Eukanubě, K9 a po některých zátěžových granulích. Hvavně můj názor je, že tento problém se týká jednobarevných psů. A u některých plemen je to přednost. Moje kamarádka má zlatého labradora (nevím jestli se mám správný název barvy) a je ráda, když jí granule pomůžou s barvou srsti.Třeba po K9 má její labradorka sytější barvu. Také u Německých ovčáku jsou radši za sytou barvu. Měli jsme jezevčíka dlouhosrstého s pálením a tomu jsme také dávali granule s co nejvyšším obsahem vitamínu A. Takže si myslím, že je to otázka i jednotlivých plemen. Dodávám, můj názor. Já mám zkušenost hlavně s kníračí a pudlí populací. Já chovám knírače a mám spousty známích “kníračářů”  a kolegyně na cvičáku a přes ulici má pudly. A často si vyměňujeme názory ohledně krmení, protože ona pravidelně vystavuje.
  Já v tuto chvíli krmím štěně RCjuniorem a na zádech máme rezatý pruh. Pokusím se to vyfotit. Acana adult nikdy naše psy nabarvila, ale zátěžovka ano.

  odpověď na: Jake krmivo pro pejska? #29228
  emilemil
  Účastník

  Jěště malá poznámka. Třiadvacel let se plně věnuji psům. Věkově jsem ta tom hůř.

  odpověď na: Jake krmivo pro pejska? #29227
  emilemil
  Účastník

  Omlouvám se Danymu za skopírování přesné formulace. Protože z mého vysvětlování Ti to nejde na rozum.
  Danny: hlavně to trvá pár měsíců než to zrezavění srsti zmizí, to neni hned po “lepším” krmení.než prostě chlup vypadne a vyroste jinej, taky se stává že po změně krmení se začne obnovovat srst, tak potom pes zrezne protože rychleji ty chlupy odumírají, pak začne každý hned plašit. ale určitě se do týdne barva srsti nezmění, ani do měsíce ne.  
  Já jsem nikde nanapsala, že jeden týden ti pes zrezne a druhý týden po změně grunulí je vše v pořádku. Samozřejmě, že vše trvá několik měsíců, když srst roste pomaleji, tak je i po výstavní sezoně. Naštěstí knírači se trimují, takže se jim zabarvená a odumírající srst otrinuje.  Pudlům se srst sříhá. A co se týká odborníků ? Za ty roky mám za sebou spustu konzultací s odborníky z různých odvětví.
  Co se týká bílých kníračů, tak na jejich pigmentaci je založen standard psa. Měli by mít tmavě fialovou kůži. Jijich bílá stst není ve skutečnosti bílá, ale průsvitná. Teprve při velkém množství chlupů, stst působí jako bílá barva. Bílá barva je vůbec výplod genetiky. V přírodě bílá zvířata jsou albíni.                                   Pigmentace u jendobarevných plemen je základ. Nesčetně plemen při svých jednobarevných obstínech musí mít černé drápky, tmavé oko, černý čumák.
  Závěrem jen – všichni máme na výběr. Někdo má dlouholeté zkušenosti s tím a jíný zase s tímhle. Já skrátka nedám svým bílým psům granule s velkým obsahem vatamínu A, pokud v sezoně chci vystavovat. Když nevystavuji a závodím dostávají zátěžové granule s vyšším obsahem a jsou rezatí. Myslím, že nejsem zkušený odborník, ale za třiadvacet let snad i něco znám.
   
   
   

  emilemil
  Účastník

  Díky

  odpověď na: Jake krmivo pro pejska? #29221
  emilemil
  Účastník

  Omlouvám se všem !  A opravuji kolegyně

  odpověď na: Jake krmivo pro pejska? #29220
  emilemil
  Účastník

  Zdrojem vitaminu A je alfa a beta karoten a lykopen, což jsou oranžová a červená barviva. Vitamín A se nachází pouze v živočišných produktech a beta-karoten jen v rostlinných. Z mého úhlu pohledu výrobci granulí narozlišují  alfa a beta karoten a je to pro ně vitanmín A.
  Pro Dannyho – když mým kníračům dám granule s vysokým obsahem “vitamínu A” mám je jako cihly. Kolegině na cvičáku má královské pudly a pokus se uhádnout co si na granulích nejvíce hlíhá. Jezdí často na výstavy a už se jí také stalo, že měla na psech oranžový přeliv. Můj kámoš má černou velkou kníračku, a když krmil K9, tak proti slunci byla na hřbetě hnědá. Změnil granule, jak jinak než s menším obsahem vitamínu A a ono to zabralo. Je černá! Také ve svém okolí mám spoustu borberkolií a některé nemají  hrbet černý, ale hnědý. Páníčci to neřeší, protože nevystavují. 
   

  emilemil
  Účastník

  HafoPedie
  Kde to najdu ? Zatím jsem to nijak nehledala a přijde mi výhodnější se zeptat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 27)