Zkoušky A1

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jimmy a poslední změna proběhla před 11 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #30440

  Zdravím vsechny. Chtěla bych se zeptat jak to vypadá na zkouškách A1, jak to tam vypadá, hodnotí :), jak je to obtížné 🙂

  #30631
  Kimacek
  Účastník

  hodnoti se dle radu agility 😀 jinak parkury zalezi na rozhodcim.. nekteri stavi lehci nekteri tezsi pro predstavu jeden z jednoduzsich A1 parkuru od Zdenka Spolka. http://www.youtube.com/watch?v=jL9AS8G8fJ0 a tady od Vostry http://www.youtube.com/watch?v=-5KTZGWo7nA

  #31382
  ťapka
  Člen

  Pokuď jsi byla na neof. agility tak asi si pamatuješ ja to tam vypadalo, já jsem šla na první oficiální agility do Šlapanic. Takže jsem byla MA1, příjdeš a oni někde budou vybírat očkovací průkazy a výkonnostní průkaz. Popřípad VP získáš na KAČR (klub agiliry čr). Určitě mají napsané jaké běhy se běží, pokuď je to něco jak jumping, open, agility tak běží všichni dohromady ale ještě se rozdělí do skuping large, medium a small. Pokuď jdeš poprvé tak musíš po zkontrolování VP jít za rozhodčí aby ti změřila psa ale ona tam bude měřit více psů, takže to uvidíš, když jsem byla já bylo to vedle dráhy postavené. Dále poběžíš min. 1 běh zkoušku A1, pes nesmí mít obojek a žádné používání hraček a pamlsků + i ostatní běhy (např.jumping). Hlavně ti držím palce ať nejsi nérvozní, psa co nevíc před během rozdováděj ať běží  o sto pryč, pokuď něco ještě potřebuješ napiš!!

  #31391

  A jak je to hodnoceno na rychlost? Protože si myslím, že se border kolii třeba nemůžeme vyrovnat. vím že bude v large, ale i tak :/

  #31404
  Jimmy
  Účastník

  Všichni z jedné kategorie jsou hodnoceni na základě času a chyb na parkuru. Mezi plemeny se žádné rozdíly nedělají. My na neofiko závodech taky běžely proti sheltiím, což se prostě rychlostně nedá vůbec srovnávat. Člověk musí jen doufat, že budou hodně chybovat:-)

  #31408

  Hm to je fakt, ale je dan nějaky minimalni limit, do ktereho se mustíte vlést, když jdete na zkoušky ne? Nebo se udělá průměr ze všech soutěžících :)? Jako já nechci nějak závodit, ale tak si říkám, že když už to dělám, tak aspoň zkoušku A1 bych si udělala, abych nějak zhodnotila čas, který tomu věnuji.

  #31420
  Jimmy
  Účastník

  [url=http://www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-agility.php]http://www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-agility.php[/url] Tady si můžeš najít všechno, co tě zajímá. I to, jak se vypočítává ten čas na proběhnutí parkuru.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.