….Trhání zubů….

  • Toto téma obsahuje celkem 21 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fidzi a poslední změna proběhla před 13 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 22)
  • Autor
    Příspěvky
  • #23823
    dogs-mam
    Člen

    ….máte ěkdo zkušenosti s trháním zubů u pesanů????

    #23824
    Ivushka – Monthy
    Účastník

    Bohuzel, ano. Po velmi rozsahle paradentoze ( dedicna ) u naseho sestileteho mopse. Veterinar mu pod narkozou vythal polovinu zoubku. Mopsikovi to nijak na krase neubralo. Je zdravy, opet ma chut k jidlu a zcela se ztratil nesnesitelny zapach z tlamy. Takze, kdyz je to nezbytne a nutne, urcite se zoubky ven. Zalezi take na tom, aby to nedelal nejaky vseumel. Mate problem?

    #24744
    dogs-mam
    Člen

    ..tak ted už po problému..jeden tesáček musel ven…Roxanka si tak nešikovně podélně uštípla P1 , udělal se ji váček a měla to bolestivé…..ted je zub venku, sice to stálo majlant ale hlavně , že je holčina zase ok, může aportovat svoje milovaný klacky :-))

    #24745
    Indy
    Člen

    A nemáte nějakého dobrého psího dentistu? Indiánek si uštípl kousek špičáku. A při tom bych mu nechala odstranit i zubní kámen, kterého má na necelé 2 roky požehnaně (jakože trošku, ale čekala jsem, že se objeví třeba až v pěti letech). Ideálně dentista z Prahy 🙂
    Já mám v zásobě jen super ortopeda a super očaře. Zubař mi chybí 🙁 Děkuju 

    #24747
    Indy
    Člen

    Majlant za vytržení zoubku? Kolik? Na to je třeba asi pejska uspat/pořádně oblbnout nebo se musí dávat přímo narkóza?

    #24748
    Ivushka – Monthy
    Účastník

    Napadla me uplne stejna otazka…nam tehda ten vet vytrhal – spis odstranil zbytky – zoubku po paradentoze ( dedicne ) u naseho mopse a zase tak mastne to nebylo….Jak to bylo u Vas?

    #24752
    Dusty a Indy
    Účastník

    Odstranění zubního kamene se provádí ultrazvukem a je k tomu potřeba celková anestezie. Cena se odvíjí od váhy psa.

    #24753
    Anonymní uživatel
    Host

    Indy: ty necistis Indiankovi zubni kamen? Nechce si nechat sahnout do tlamy nebo je nato jiny duvod? …
    My ho cistime stale, kdyz je jenom naznak, hezky se to odloupne a opet muze ukazovat vsem zoubky 🙂
    Ta cena a procedura me taky zajima.

    #24754
    Dusty a Indy
    Účastník

    jo a cena závisí taky na druhu použité anestezie.

    #24756
    Indy
    Člen

    Zuby nečistím! Do pusy si pochopitelně sáhnout nechá, klidně bych mu tam mohla rejdit zubním kartáčkem, ale představa, že to dělám denně… Má čistící kolečka, kostičky, kroužky, dávám mu čistící pastu (ta s enzymy proti zubnímu kameni), ale prostě se mu kámen dělá.
    Anestezie = narkóza nebo jen uspání? Narkózu nechci, to by musel bejt zatracenej důvod, abych dala psa pod narkózu (tj. operace apod.), ale na odstranění zubního kamene by podle mě měla stačit sedace. 

    #24757
    Indy
    Člen

    A co ten ZUBAŘ PRO PEJSKY, neznáte někdo někoho prověřeného?

    #24760
    Ivushka – Monthy
    Účastník

    Ja nikoho neznam. I o zuby se nam stara vet, jako vseobecne. Zatim jsme totiz zadny vaznejsi problem nemeli.
    Take cistime zuby kartackem a psi pastou, plak se mu dela, ale v sesti letech uz ma na to celkem narok, drzi se mu prevazne na zadnich ???? hm…to jsou…take stolicky, ze? Cistim jednou za tyden, je zvykly a libi se mu to. Absolutne netrpi zapachem z tlamicky a podobne. Obcas zuzla dentalni pamlsky. Vet rikal, ze neni potreba ani laserove odstraneni, ze ma zuby velmi hezke. Tuk tuk tuk..tak at nam to vydrzi jeste nejaky ten casek [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img]

    #24764
    dogs-mam
    Člen

    no tady daleko široko psí zubní dentista není….co se týče čištění zubů, odstranování zubního kamene, tak to dělá i naše veta, ale jinak plombování, trhání atd..dělá tady u nás přímo normální zubař pro lidi…..:-)…takže jen čisté vytrhutí nám dělalo 1800,- …antibiotika + hom.lék na zatažení díry po zubu / a že byla/ stálo cca 500,- a u vety dalších cca 8OO,- za narkozu / musí být hluboká…..takže jsme tam nechali cca 3400,-….ale hlavně je vše ok…..zub držel pevně, tak ho musel zubař rozvrtat na tři díly a trhat postupně….byl to dost velikej tesák:-)

    #24765
    dogs-mam
    Člen

    re INDY – při odstranování zubního kamene stačí jen přispat, nemusí být narkoza…a ani to nebylo drahé…já dávala čistit jak jsme byli na rntg.DKK a stálo to +- kolem 300,-…asi ale záleží jak kde……jinak špičák ti asi vet nedoporučí spravovat pokud ho nebolí, páč by se mu nástavba odštípla pravděpodobně znovu…..mě veta řekla / i zubař / že pokud pejda aportuje , dělá obrany atd…tak nemá cenu plombovat,páč by plomba stejně s největší pravděpodobností znovu vypadla a to by znamenalo další narkozu…..což bych tedy určo nechtěla……Roxy měla zub bolestivý, měla tam zánět, i když se zub hlídal od začátku / a čistil / stejně musel ve finále ven……paradoxem je, že je to jediný zub co mám od ní na pmátku, když se přezubovala, tak se nepoštěstilo….tak ted mám hned 3 kusy …..:-)

    #24766
    dogs-mam
    Člen

    re Ivushka- když zoubek špatně drží, jde lehce ven, tak to většinou udělá i veta-nezubař, ale u nás to byl bohužel tesáček pevně zakořeněnej,velikej, nevyklající….proto se musel rozvrtat než šel ven….ale jak říkám, když vidím jak ted Roxule zase s radostí nosí klacky apod. tak jsem ráda, že jsem do toho šla……nejhorší je, že pejdové většinou nedají bolest až tak znát…zubař říkal, že se diví, že s tím normálě baštila , že člověk by trpěl jak pes….no to asi není zrovna přímé porovnání…pejdové jsou statečnější:-)))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 22)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.