Stenatko a 33 stupnu Celsia

  • Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Garon a poslední změna proběhla před 13 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
  • Autor
    Příspěvky
  • #28371
    Monty
    Účastník

    Ahojte,
    ve ctvrtek si domu privezele naseho Montyho (zlaty retrivr). Ted jsem si vsimla, ze budou o vikendu horka. Montyho budeme nejspise o vikendu ockovat, bo budeme mit akorat 8. tydnu. Nejspise budeme doma v byte, ale 1-2 dny budeme u pritelovych rodicu na Sumave a tam to nejde byt jen v baraku (nemame nejlepsi vztahy ja a jeho rodina, resp. sestra a matka), takze pujdeme nekam ven.
    Prosim, poradili byste mi, jak mu usnadnit prezit ty horka, hlavne na te Sumave.
    Dekuji moc, Gabka

    #28377
    diniseck
    Účastník

    no pokud to jde, tak být ve stínu, jinak sprchovat a hlavně pořád ať má možnost pít.. naší Fayu ve stínu neudržím, pokud tam s ní nebudeme, tak jí sprchuju, co to jde, pokud jsou fakt vedra, tak jí téměř pořád udržuju mokrou..

    #28416
    Anonymní uživatel
    Host

    Hapi dostava studenou vodu, a sam vyhledava stin (staci mu i ten, ktery delame my). Kdyz je pobliz voda, tak je samozrejme v ni, ale urcite nedelame nic takoveho ze bychom ho udrzovali mokreho. To spis ho susime, aby se nezaparil.
    Ja bych to asi moc nehrotil, pejsek si sam najde to, co mu nejvice vyhovuje. Hlavne je potreba mu nabidnout vsechno (voda na piti, stin, atd) aby si mohl vybrat sam co chce.

    #28442
    Sára
    Účastník

    Když jsme si Sáruš donesli před rokem domů, byla také docela horko, ale ona byla úplně v pohodě. Sluníčko jí vůbec nevadilo, tento rok je na teplo mnohem více náchylná než jako štěně. Myslím, že každý pejsek stejně, jako člověk snáší sluníčko jinak. Někdo se peče už při 20 stupních a někomu je teplo až při 33:) určitě bych to nepodcenila, ale ani bych se toho nějak nebála. Uvidíte, co pesan potřebuje a určitě to správně odhadnete. Dostatek vody, jak už bylo řečeno a nepřetáhnout ho. Ono při těchno stupních bude horko i v domě a možná i hůře…

    #28443
    Sára
    Účastník

    Ted když se k tomu vracím, vidím, že Moje už vše co jsem napsala řekl:) příště budu více číst a méně psát:) Takže souhlasím s Majoškem:)

    #28476
    diniseck
    Účastník

    Proč myslíš, že by se měl zapařit? Ta naše se tváří po sprše děsně spokojeně a neřekla bych, že by jí to nějak škodilo..

    #28481
    Monty
    Účastník

    No mi de i o to, ze mi nekdo rekl, ze se stene nema koupat, pokud nevi plne preockovano. My dema na ockovani az 20.7. Tak uvazuji nad variantama, at muzeme byt venku i v tom horku.
    G.

    #28731
    Ivushka – Monthy
    Účastník

    Ahojky, cetla jsem si diskuzi, ale nevim, nenasla jsem odpoved, kterou jsem hledala. Cchci se zeptat a nechat si poradit. Hlidam ted maminy 8leteho mopse. Neskutecne spatne snasi ta horka. Ani ne vekem jako spise tim, ze z nej udelali docela slusnou koulicku, ktere sebemensi pohyb (pri venceni) dela velke problemy v tomhle horku. Pak to nemuze cely den vydychat a tim, jak zurive oddychuje tak i zvraci…Mate nekdo zkusenost s chlazenim starsiho maleho vykrmeneho hafana? Ja jsem bezradna. Od sveho psa to neznam a trapi me pohled na toho prcka. Diky Ivca

    #28732

    Chudacek, takove plemeno sotva dycha a jeste ho vykrmin :(. Jako ja jsem to u moji 15 lete fenky resola tak, ze ven jsme chodili jen vycurat a domu, sama spala v predsini na kachlickacha do misky jsem davala kostky ledu (todelam i ted, pejsci to zboznuji, led vytahuji a kousou ho).

    #28733
    Jimmy
    Účastník

    Jestli má pejsek takovéhle problémy, vůbec bych ho v tomhle horku přes den nebrala na procházky, max. jen vyčůrat před barák a zase hezky šupky do stínu. Nejlepší je venčit brzy ráno, kdy je ještě příjemně a pak tak kolem devátý večer. Já to takhle dělám, i když pejsek žádné problémy nemá. Ale když vidím, jak se vleče, jazyk na vestě, nemá to fakt smysl. Ani jeden si takovou procházku neužíváme. Dokonce jsme přerušili agility, protože v tomhle se fakt běhat nedá.
     A ten nápad s ledem se mi líbí, asi to vyzkouším:-)

    #28735
    Ivushka – Monthy
    Účastník

    Nee, na prochazky nechodime, neprichazi v uvahu. V tehlech vedrech o to nestojim ani ja natoz on. Rano vencim kolem pul osme, ale do deviti do vecera mi prijde dosti dlouhe. Samozrejme se pohybujeme jen ve stinu a jen na chvilku. Spis jsme myslela nejake vychytavky nevseobecne zname…ten led je dobry, urcite docela zchladi…:o)

    #28738
    Jimmy
    Účastník

    Ten led mi přijde jako docela dobrý nápad, ale nemůže se stát, že by z toho pejsek třeba nastydnul? Přeci jen je to dost studené. Protože co jsem četla jako doporučení při těhle vedrech, tak se stejně má psovi podávat odražená voda, teda ne úplně studená (i když mě to přijde logické i bez nějakého doporučení) S tím ledem jsem pořád na vážkách. Jo, a taky tam psali, že se mají pejskovi pro úlevu dělat zábaly na tlapky pomocí mokrého ručníku. Tak to zkuste, třeba mu to trochu uleví.

    #28739

    nevím holky jak jste na tom vy, ale v televizi se taky říká, že máme pít v takovém horku vlažné nápoje, ale to mě spíše ničí. nic mi není příjemnější než vychlazená limonáda nebo zmrzlina. Zase taky neříkám, že ten led žere po litrech. Sní tak dva děnně, a v misce to měním tak dvakrat denně, celkem to vydží.

    #28740
    Jimmy
    Účastník

    tak to je svatá pravda:-) čím studenější, tím lepší…já jsem si jenom vzpomněla na to, jak mi kdysi strašně nastydnul a úděsně kašlal. to byla hrůza. vůbec jsem netušila, že pes může takhle ošklivě kašlat.

    #28743
    Bellinka
    Člen

    tak bych docela ráda věděla, co mám za psa [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img] My musíme i v tomto počasí ven. Zrovna teď se tam do toho vedra chystáme [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif[/img]
    V půlce cesty máme rybník, tak ji tam pořádně vyplavím a zpátky i v tomhle vedru by si chtěla hrát. Chápete to? 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.