sousedův RTW a naše problémy s ním

 • Účastník
  Foxy
  28. ledna 2013 v 08:50 #23287

  Ahoj,
  před 3 týdny se přistěhovali noví sousedi s 5 letým rotvajlerem. První setkání nedopadlo vůbec dobře, nechali ho na volno na chodbě a já se vracela s Foxou (10 měsíční kraťanda) z venčení, právě hárala. Hned u výtahu se na ni vrhnul, musela jsem ji pustit a poslat ke dveřím do bytu a jeho jsem se snažila udržet. Naštěstí souseda přilákal hluk na chodbě a odvedl ho.
  Od té doby je potkáváme, on je vždy na volno (venku s košíkem, po chodbě bez), pokaždé jim uteče a snaží se na Foxu naskakovat (už nehárá a jiní psi ji už ji dávno nechávají na pokoji), přitom nepříčetně píská a nedá se odvolat. 
  Já se ho vždycky snažím chytit za obojek a sundávat. Foxa se ho celkem bojí. Já trochu taky, před 5 lety mě RTW kousnul do krku (přes zimní bundu, nic moc se mi nestalo, ale prostě z nich mám respekt).
  Otázky:
  Může Foxe něco při tom naskakování udělat? váží asi 55 kilo, Foxi 20kg, ještě roste a já se bojím, aby jí nezlomil pánev třeba. 
  Může být Foxa na to plemeno pak agresivní ze strachu?
  Jak to sakra říct tomu sousedovi? Pokaždý mu říkám, že mi nevadí, že se očichají, ale prostě nechci!! aby na ní naskakoval. Zatím bez výsledku. Akorát ho potom plácnou vodítkem. Když ho pustí, většinou za námi uteče po druhé. Už fakt nevím, co s tím. Jsem zbytečně útlocitná, nebo to mám řešit?
  Díky za rady. Zdeňka a Foxa

Přejít k navigační liště