Prosím o radu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 98)
  • Autor
    Příspěvky
  • #32610
    Jimová
    Účastník

    já osobně jestli do toho můžu mluvit, se stopovačkou souhlasím, pak bych přidala nějaký hodně lákavý pamlsky, jako třeba masíčko na kousky (na cvičáku už jsem přestala používat piškoty, maso ho motivuje víc), pak nějaký cca 10 minutový cvičení poslušnosti, ale s radostí, a právě v místech, kde má problém, kde je šrumec, pokud jak píšeš doma poslouchá. hlavně klid, žádný nervy a spíš mít představu v hlavě, že ten pes udělá co chceš, než to v sobě předem vzdávat. tak nějak být pozitivně naladěná.
    co se týká EO, jednak se s ním musí umět zacházet. a vědět kdy ho použít, na výcvik ho nepoužívám, ale kde ho používám, v lese, mám koně a beru psy na vyjížďky sebou. Dag pase, čili se drží na cestě, Kasi se taky drží na cestě, ale Jim je starej revírník a než mít mtrvýho psa, to radši EO.i já jsem pak klidnější, že mám nějakou pojistku, pokud vidím zvěř dřív než on, tak ho zarazím. ovšem jakmile je v běhu, tak si můžu akorát tak políbit…….. . trpělivost a práce, ono se to zlomí.   

    #32611
    Jimová
    Účastník

    joo a s háravkama samozřejmě máme taky problém.jakmile nějakou potkáme, má specielně Jim po procházce na volno, pač je mi schopnej vzít dráhu přes celej park, hormony jsou asi hormony.

    #32612
    Endy
    Účastník

    Ahoj určitě se můžeš také vyjádřit…jak se říká každa rada dobrá 🙂 no maso…já na něj zkoušela zatím jen vařená kuřecí srdíčka…a je fakt že si přicházel ke mě i sám…samo že ne nadarmo 🙂 já tedy doufám že ho to přejde páč já jsem fakt nikdy neměla problém s jiným psem…měla jsem tedy fenky a ty se psů stranily…nepotřebovaly si s nima hrát tak jsem nikdy nemusela používat vodítko…jenže tady ten mamlásek je fakt opak…hyperaktivní…čumák věčně u země aby toho stihl co nejvíc nasát a pokud možno co nejdál odemě… 🙂

    #32613
    Doris, Kelly
    Účastník

    Další názor, to je super. Díky… Náš největší problém je právě se zvěří. Stačí stopa a už bere čáru… Co se týče EO tak mám strach, vůbec to neznám a právě se bojím, že bych udělala něco špatně a ztratila Dorinky důvěru, kterou jsme budovaly dost dlouho. Proto jsem zvolila stopovačku, vím, že nás o bude stát hodně času, trpělivosti a úsilí.

    #32614
    Jimová
    Účastník

    s EO to nikdy neodhadneš,ale fakt je, že neznám nikoho kdo jí používá a ztratil by důvěru psa. prostě zavolám jednou, dvakrát a pak už jí má. to je stejný jako venku když nehodlá přijít na zavolání, jednou ,dvakrát a jdu si pro něj (né že bych s nima mlátila o zem,ale dostanou spucunk). ovšem než si EO pořídíš, lepší si ho od někoho půjčit a vyzkoušet, pač na něj taky pejsek může reagovat útěkem.samozřejmě že se taky naučí,kdy ten obojek mají na krku a kdy ne.ale tohle jsem nikdy neřešila, pač ho používám opravdu jen v lese, a tam jedině dobře,že ví,že ho má. ale tady v parku chodí lidi s RR, a ten už nosí na krku jen maketu.

    #32615
    Jimová
    Účastník

    Iveta: zpočátku bych odměňovala při každém příchodu, pak třeba od dva, z toho ten jeden musí být véééliká slovní pochvala. pak třeba ob tři atd.

    #32616
    Jimová
    Účastník

    a ještě jedna věc, psy mám tři, dva samce a jednu čubu. fakt je,že EO jsem pořídila kvůli Jimovi do lesa. ale už ho měl i Dag, pač ségra má psího kluka a oni se nám rvou. takže když jedeme někam společně, Dag dostane EO, a Jima so ořvu. Pokaždý když jsem Daga viděla že má na něj spadýno jsem použila a byl klid. důvěru psa jsem neztratila. a malá čuba Kasi – problém slepice. jde prostě do nich. a když jsem jezdila s koníkem vesnicí, tak na tu chvíli jsem ho dala jí. a bylo po problému, taky žádná ztráta důvěry, žádnej útěk ode mě. mám Canicom 800 , je to do terénu, dosah 800m, je tam i zvonek, takže na Jima dneska už používám jen zvonek, oni si to spojí, zpočátku používám puls+zvonek současně.

    #32617
    Endy
    Účastník

    EO byla poslední varianta když selže vše 🙂 ale myslím si že ho nebudu potřebovat já mu věřím…když jdeme se stopkou a potkáme pejska který není zvědavý na poskakujícího blázna tak si ho přivolám k noze(přitáhnu :-D) a odejdeme aniž bych stopku chytla do ruky…samo že jde tím stylem tělo vpřed hlavu vzad 🙂 ale neuteče…už ani nereaguje na cizí lidi pokud na něj nedělaj jéééé ty jsi krásná holčička 🙂 takže nějaké pokroky vydím…jen je mi jasné co by nastalo kdyby cítil že ho nic neomezuje…to by neslyšel ani na magické slovo piškoooot 😀

    #32618
    Endy
    Účastník

    Jimová: neláduju pokáždé jak přijde…sice on na to čká ale snažím se to odbourávat…takže jak píšeš přiběhne poprvé pochválím a uplatím piškotem…přijde podruhé…vychvaluju až se lidi otáčej 🙂

    #32619
    Doris, Kelly
    Účastník

    Tak to děkuju, já právě vůbec nevěděla jak to s tím EO je… Také to máme jako poslední možnost. Na stopovačce jsme necelý týden, takže pokroky zatím nic moc 🙂 Ale věřím jí i sobě, že to zvládneme 🙂

    #32620
    Jimová
    Účastník

    a třeba nepomáhá když na něj zavoláš a začneš mu utíkat na opačnou stranu? a třeba vydat nějakej zvuk,aby zabral.třeba ze sebe udělat blázna,aby přiběhl. zkus k tomu ještě přidat chvíli cvičení poslušnosti. a ted mě napadlo 16 měsíců? to je rok a skoro půl? [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-sealed.gif[/img][img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif[/img], tak to můj do tý doby poslušnej Jim zapomněl všechny povely. do toho roka a půl, jak jsem zavelela,tak šel, i od smečky psů neměl problém už ani jako štěně se odpojit, chodil do přípravky pro stěňata, na flyball, na cvičák a v roce a půl zapomněl všechny povely ….v životě žádný neslyšel a neuměl [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif[/img]

    #32621
    Endy
    Účastník

    Verus: důležité je věřit…a to platí ve všem 🙂

    #32622
    Jimová
    Účastník

    Verus zvládnete, týden je krátká doba. jo ještě se prodávají sprejové obojky, ale s tím žádnou zkušenost nemám, i když by nemusely být špatné.

    #32623
    Endy
    Účastník

    Jimová: mám ho od 7mi měsíců z útulku takže já ho musím teprve učit že si mě má hlídat atd…utíkat na opačnou stranu??…když se k někomu přidá tak s ním aji odejde:-) je to nevděčník můj 🙂

    #32624
    Jimová
    Účastník

    hajzlík jeden [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif[/img] . Jim je nalezenec, ale mám ho od mimina, Dag je BOC a BOC jsem chtěla a v červnu to bude rok co jsem si vzala malou čubu z útulku. jsem si říkala, jednoho malýho ještě zvládnu a fenka, ty jsou povolný. uáááááááááá – nikoliv Kasinka [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif[/img]. ta mě prodá v parku za balonek, odejde s tím kdo zrovna hází, joo a zpočátku – nepočítám kolikrát mě kousla, když se jí něco nelíbilo, nebo spíš když jsem dělala něco co ona nechtěla, jako třeba byla na stříhání, vyndavala jsem jí klíště, u veta. a tak.ted už ty scény nejsou tak častý, zpočátku byla nějaká scéna na denním pořádku. to je vděčnost [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif[/img]. 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 98)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.