Prosím o radu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 98)
  • Autor
    Příspěvky
  • #31935
    Endy
    Účastník

    Teda to zní jako z pohádky 🙂 Je fakt že včera jsem fakt vybouchla,když celej den poslechne i na píštalku a večer jsem pískala tak že jsem ji málem spolkla i s klíčema,ujelo mi to.A kdyby nebyl zvědavej tak ho honím ještě dneska 🙂 Děkuji ti za povzbuzení a snad jednou budu moct napsat Zvládli jsme to!!! Jo jinak příští sobotu jdeme na sraz do obory 😀 to bude zajímavé 🙂

    #31938
    Argo, Tim
    Člen

    No bylo to hodně nervů, ale nějak sme to ustáli oba .. jo, tak to se ti nedivím 😀 Občas mám chuť ho … no to je nepublikovatený 😀 Určitě to zvládnete!!

    #31939
    Doris, Kelly
    Účastník

    Také prosím o radu… feňule mi utíká po stopách. Zrovna dnes jdeme lesem, celou cestu byla hodná, držela se na cestě a poslouchala na slovo, pak najednou vběhne mezi stromi a je pryč. Už jsem na to celkem zvyklá, ale většinou se brzy vrací… Tentokrát však ne, zhruba deset minut jsem stála na místě, volala, pískala a nic. Měla jsem sebou ještě dva další psi jinak bych se asi vydala do houší za ní. Po patnácti minutách jsem začala propadat panice… nakonec se Dorinka oběvila uřícená, obalená větvemi na cestě před námi. Opravdu už nevím, co s ní. Nechci jí tahat neustále na vodítku. Poraďte prosím.

    #31946
    Argo, Tim
    Člen

    Tak s tím zkušenost nemám, ale co na tohle zkusit stopovačku .. když se vydá po stopě, tak chytit konec a pořádně trhnout? Ať udělá klidně kotrmelec .. Nevím, psisko neznám, ale třeba by to mohlo fungovat .. a jak trhneš, tak normálně přivolat ..

    #32003
    Buddy
    Účastník

    Verus, co jsem zaslechla od přátel, kteří mají pesany s loveckými pudy, tak jsou jen dva způsoby jak pesana v takových zdrhačkách zastavit.. první je standard, stopovačka, tedy na kritických místech psici upínat.. Ale jak je zřejmé, v lese, v chroští, v blátě, atd.. naprosto na hov.. tedy nepraktické a absolutně o ničem. Mnozí tedy zákonitě přešli na sprejové či elektrické obojky. Je spousta těch co se jim to zdá nehumánní, ale mě to přijde stále víc humánní, než slyšet výstřel, nebo skřípění kol náklaďáku, pod který pesan v rauši skočí. Je fuk, zda se pesan vrátí do deseti minut, nebo do dvou hodin.. i za pět minut mnohdy může být pozdě. Povětšinou stačí pro párkrát silnější krátký impuls, který psa vytrhne z transu aby byl schopen reagovat na standardní přivolání a doběhnout si zpátky pro odměnu.. Mj. pokud máš pesanů více, hrozí, že ti jednou za psicí zdrhne i zbytek smečky a tam pak hrozí, že se v afektu z honitby vzdálí na delší dobu, nebo i nějakou tu zvěř skolí.. 🙁 Jak se neutne toto hned, je to o nervy u každé prochajdy.. 🙁

    #32010
    Argo, Tim
    Člen

    Buddy souhlas .. na výcvik, obrany a tak elektriku neuznávám, ale na zdrhání nebo honění zvěře si myslím, že to až tak špatné není, když všechno ostatní selže … pes pochopí velice rychle co se po něm žádá .. a jsou psi, které k povelu stačí “nakopnout” aby pochopili oč jde a pak už jim to jde samo ..
    A věřte, že na pejska, kterého postřelí myslivec není hezký pohled .. 🙁 Psa sice smí zastřelit pouze lesní stráž a to jen v případě, že žene zvěř a je 200m od posledního baráku (oploceného pozemku), ale bohužel málo myslivců toto dodržuje .. nechci se nikoho dotknout, ale u nás to tak bohužel je 🙁
     

    #32014
    Doris, Kelly
    Účastník

    Děkuju, o sprejovém či elektrickém obojku jsem začala uvažovat… Pravda, myslivci kašlou na všechno 🙁 Opravdu děkuji, asi ten obojek budeme muset opravdu koupit…

    #32015
    Jimmy
    Účastník

    Můžu taky přispět se zkušeností s EO. My už ho zásadně nesundaváme, protože venčíme na konci vesnici, na louce mezi poli, kde je zajíců požehnaně, a bohužel se nám lovení odbourat prostě nepodařilo. Stopovačku jsme taky zkoušeli…Výsledek je super, nosíme ho jako pojistku, ví moc dobře, že ho má na krku, když se nechá strhnout, stačí mu už pouze zvukový signál, není třeba ani rána. A teď poslední zkušenost, měl ho na krku, já si zapomněla ovladač, a samozřejmě jsme potkali zajíce, zákon schválnosti zafungoval[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img] Zajíc vystartoval kousek od něj a Jimmy se nechal odvolat. To se nám ještě nepovedlo[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img] Jsem na něj pyšná[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif[/img] 

    #32016
    Doris, Kelly
    Účastník

    A máte nějaký tip jaký EO?? Nebo je to jedno… 🙂

    #32017
    Jimmy
    Účastník

    My máme tenhle [url=http://www.vycvikove-obojky.cz/d_control_easy_small_mala_plemena_-0001]http://www.vycvikove-obojky.cz/d_control_easy_small_mala_plemena_-0001[/url]
    Jsme s nim spokojeni, ale trhu je jich spousta na výběr, takže to chce prostudovat. Nevim, jestli se nějak výrazně liší. Důležitý je určitě ten zvukový signál, pak dosahová vzdálenost, voděodolnost…

    #32018
    Jimmy
    Účastník

    Jo a taky samozřejmě vybírat úměrně velikosti psa, výboj z toho našeho by zřejmě ani nezaznamenal.

    #32019
    Doris, Kelly
    Účastník

    Tak joo… děkujeme 🙂

    #32039
    Endy
    Účastník

    Takže jsem se včera koukala na stopovačky,a zapsala jse se do kurzu poslušnosti.Pokud ani to nepomůže kupuji Elektrický či sprejový obojek.

    #32040
    Endy
    Účastník

    A ještě k tomu obojku,mám strach že když ho použiju,tak se lekne a uteče mi tuplem 🙁

    #32041
    Jimmy
    Účastník

    Iveta.83 Nám s poslušností velice pomohlo agility, protože je to pro psa zábava a vlastně se učí spolupracovat formou hry. Kurzy poslušnosti jsme taky zkoušeli, ale nic nám to neříká, nebavilo nás to ani jednoho. Byli jsme asi na jedný hodině (možná špatný instruktor). Ale agi nás hodně naučilo, jak psa, tak hlavně asi mě. Je to teď úplně o něčem jiným, pes se mnou spolupracuje rád, není to jen na základě příkazu, ale jeho ochoty něco dělat. Jediný problém máme s lovením, ale na to nám žádný kurz nepomůže, je to prostě jeho přirozenost [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img] To teď zvládáme korigovat pomocí EO. Je důležitý s pejskem navázat vztah pomocí nějaké zábavy, ani to nemusí být přímo agility, my teď třeba občas zkoušíme DD, a to jak doma, tak i na kurzech. Tak přeju hodně úspěchů[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img]

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 98)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.