Prosím o radu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 98)
  • Autor
    Příspěvky
  • #31842
    Endy
    Účastník

    Z útulku jsem si vzala 7 měsíčního pejska,to bylo vloni v dubnu.Takže je mu zhruba 16 měsíců.Ze začátku jsem ho nepouštěla,než si na mě zvykne.Pak jsem ho nepouštěla protože skákal po lidech,hlavně po dětech.Doma poslechne na slovo,umí všechny základní povely.Včera jsem s ním byla na louce,byl na volno,poslechl na slovo.Ale večer když jsme šly ven ve 22.00 a pustila jsem ho a nikde nikdo nebyl ruplo mu v bedně a nepřivolala jsem ho.Běhal stále kolem mě v okruhu 5 metrů a bylo ny něm evidentně vidět že mu to dělá radost.Učím ho na píštalku celkem zdárně,ale jak si usmyslí tak nic nepomáhá.Už jsem přemýšlela i o pachovém obojku.Přiznám se včera dostal,vrátily jsme se až 23.15 tak dlouho jsem ho volala a chytala a pískala.Už vážně nevím co si počít.

    #31843
    Bessa
    Člen

    Ahoj,
    pořiď si stopovačku (10m) a nesundej mu ji dokud nebude perfektně umět přivolání. Myslím si, že je to nejlepší možnost… Nejdříve měj stopovačku v ruce a nech psa aby šel dál od tebe, když nebude dělat nic zajímavého, tak ho oslov a řekni “Ke mně”, počkej chviličky a když pes nepůjde, tak pomocí stopovačky si ho přitáhni a pak pochval, že je u tebe. A nebo nech stopovačku na zemi a můžeš udělat to samé, ale jde o to, abys vždy, když neposlechne, mohla za stopovačku zatáhnout 🙂 Hlavně hodně chválit! (…. a mít při ruce nějaké dobroty 🙂 )
    Já právě mám také takový problém, že poslouchají holky, ale když vidí něco zajímavého, tak se rozštěkají a utíkají..:))

    #31845
    Endy
    Účastník

    Ahoj…Děkuji za radu.On právě že ví co je ke mě.Problémy s poslechnutím máme jen venku.Každej mi říká to je pubertou.Jenže já mám strach že ho to nepřejde a budem se dosmrti vláčet na vodítku.Piškotů nosím plné kapsy.Ted mám v plánu že mu koupím sušené maso,mám pocit že ho pičkoty už nemotivujou 😀 Chápu že si chce hrát a odběhne ale vadí mi že skáče po lidech.

    #31847
    Bessa
    Člen

    Jasně, já neříkám, že neví, co je to povel “ke mně” 🙂 Je mi úplně jasné, že si z tebe dělá legraci 😀 Ale ta stopovačka je právě potřeba, hlavně v období puberty 🙂

    #31850
    Endy
    Účastník

    No každopádně jsi jedniná kdo mi poradil.Takže ti moc děkuji a zkusíme.Se přiznám že jsem přemejšlela i nad pachovým obojkem,ale stopovačka je humánější 🙂

    #31851
    Argo, Tim
    Člen

    Ahoj Iveto, mám též psíka z útulku .. Dělal mi to samé, ale v okruhu asi 100m .. blbeček 😀 Taky jsem se bála, že se mu něco stane .. Povel ke mně chápal velice dobře, ale prostě mu stačilo, že mě viděl .. zkoušela jsem to na stopovačce .. Poprvé jsem škubla a pak chodil naprosto ukázkově .. Tak jsem si říkala jak je to super .. Jenže po odepnutí šňůry mizel v dáli .. Tak jsem mu šňůru zas připla a pohoda .. chodil jak beránek .. A pak se prostě nějak srovnal .. nechápu to .. riskla jsem to, nechala ho vylítat (na louce, kde nás nic neohrožovalo, samozřejmě) a přivolala .. a přišel .. Asi potřeboval pochopit, že když chce běhat na volno, tak musí poslechnout .. Takže přeju hodně štěstí a pevný nervy.. Moc jsem ti neporadila .. 🙁 Ale fakt nevím jak 🙁

    #31856
    Bessa
    Člen

    Určitě to zkus se stopovačkou 🙂 Nic tím nezkazíš!

    #31858
    Endy
    Účastník

    Aspon další poznatek.Díky je hezké vědět že nejsem sama.Právě má 5m dlouhé vodítko,připnutej super,poslouchá tak že ho ani nepoznávám.Pustím ho on se vylítá s kamarádama a chytím si ho není problém.Včera jsme byli na louce,kde to vůbec neznal a paráda pokaždé jak jsem zapískala přiběhl,samozřejmě jsem ho odměnila,bylo vidět i to že si mě hlídá.No prostě paráda,večer ho pustím u nás a konec.Hluchej,slepej…prostě to vyloženě to dělal naschvál…

    #31863
    Bessa
    Člen

    No, tak bohužel stopovačka a nazdar 😀

    #31864
    Endy
    Účastník

    K.laara: to určitě zkusím,nechci vlačet psa do smrti na vodítku

    #31866
    Argo, Tim
    Člen

    Tak to je super, že takhle aspoň na cizím poslouchá 🙂 Tim na mě kašlal i na cizím 😀 ale už je to OK, takže to taky zmáknete 🙂

    #31867
    Endy
    Účastník

    Gabča: No já si myslím že měl spíš namrzlej mozek a zapoměl zlobit 😀

    #31873
    Argo, Tim
    Člen

    Iveta: To určitě ne, musíš věřit, že se to blíží k lepšímu 😀

    #31874
    Endy
    Účastník

    Gabča: Když já jsem nikdy neměla takovýhle problémy se psem.Až s ním.Je fakt že tamty jsem měla od stěněte a toho jsem si vzala většího. mám pocit že jsem selhala já.Fakkt jsem se nikdy s tím nesetkala 🙁

    #31882
    Argo, Tim
    Člen

    Klid, to se podá .. Já měla voříška .. sice od mala, ale nikdo se mu nevěnoval a já byla malá, takže jsem o výcviku ani netušila .. uměl si jen sednout, a to ještě za pamlsek 😀 A když mu bylo 6 let, byl nevychovanej, klidně mě kousnul, utíkal a tak, tak jsem se vsadila, že ho naučím chodit na volno .. Trvalo to, byl to boj, z lesa jsem se kolikrát vracela bez psa, on se asi tisíckrát porval .. ale pak sme to dokázali a učil se další a další povely, v 8mi letech sme začali rekreačně běhat agility a v 10ti letech dělat dogdancing… Byl zlatej, ale před letníma prázdninama zemřel na rakovinu .. Teď mám dalšího .. je z útulku, stejnej jako byl Beník .. 😀 Vyčůranej hajzlík, jenže má smůlu, že už vím jak na to 😀 Takže jeho výcvik byl o hodně rychlejší 🙂 a tak nějak bez omylů 😀
    Věřím, že to taky zvládnete, chápu, že ti tečou nervy a se*e tě to, někdy .. Ale musíš tomu věřit, taky jsem s tím chtěla nesčetněkrát seknout, na všechno se vykašlat, nechat ho na zahradě na řetězu a tak .. ale nikdy mi to nedalo .. A pak sme i po městě chodili na volno, na psy už nevyjížděl a byl v klidu 🙂
    Držíme vám palce a tlapky 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 98)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.