Pondělí, 3 října, 2022

Pozvání na výlet do Krkonoš

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #28127
  VěraOlexová
  Účastník

   termín: 2.-4.7.2010 (pátek až neděle)
   
  výchozí místo: Jablonec nad Jizerou žst. sraz od 15:30 do 16:00
  konečné místo: Svoboda nad Úpou žst.
   
  ubytování: první noc chata Dvoračky, druhá noc chata Luční bouda – ubytování si zajišťuje každý samostatně
   
   
   
  [b]Plán trasy:[/b]
  Pátek odpoledne:
  Z Jablonce nad Jizerou se vydáme, stejně jako loni, na chatu Dvoračky. Cesta vede převážně do kopce, ale výhled od chaty stojí za námahu.
  Celkem asi 12km.
   
  Sobota:
  Od Dvoraček pokračujeme po červené. Nejprve nás čeká strmý výstup do sedla Lysé hory a odtud dál na Růženčinu zahrádku. Dál k Mohyle Hanče a Vrbaty, loni jsme ji vynechali, tak se tam letos podíváme, kolem Pančavského vodopádu až k Labské boudě.
  U Labské boudy se vydáme po modré dolů do údolí, trochu depresivní sestup, ale krásný výhled. U informačního střediska odbočíme do leva znovu po modré k Boudě U Bílého Labe. Odtud nás čeká překrásná cesta až k Luční boudě. Je to opět do kopce, ale stojí to za to.
  Celkem asi 23km.
   
  Neděle:
  Od Luční boudy se vydáme, přes nádherná vřesoviště, opět po modré směr Sněžka. Těsně u Sněžky odbočíme dolů do Obřího dolu, opět krásná cesta, která nás, kolem starých dolů, dovede až do Pece pod Sněžkou. Pokračujeme dál až k Javořímu mlýnu ve Velké Úpě, tady odbočíme do prava na zelenou. Dál pokračujeme „Sedlo pod Kolínskou boudou“ a „Javoří důl vodojem“. Tady se opět napojíme na zelenou, která nás svede, kolem Černé hory, až do Svobody nad Úpou na vlak. Posledních deset kilometrů je z kopce.
  Celkem asi 25km.
   
  Po celou cestu nás samozřejmě čeká několik příjemných zastávek, čvachtání pro pejsky a snad i dostatek sluníčka.
  Hlaste se na telefonu 774103933, emailu [url=mailto:[email protected]][email protected][/url] nebo facebook skupina Můj šťastný pes, těšíme se:-).

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.