pes lovec

  • Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Indy a poslední změna proběhla před 13 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
  • Autor
    Příspěvky
  • #27067
    Jimmy
    Účastník

    Zdravim, jak se potýkáte s touhou psa lovit? Je jedno, jestli se jedná o kočku, ptáka, veverku nebo zajíce. Zajíc je asi nejhorší varianta…Jak to u vás probíhá? Zvládáte pejska odvolat? Co pak následuje? Potrestat nebo ne? Jak tomu předcházet? My se s tím dost pereme a ne a ne to nějak uspokojivě vyřešit.

    #27072
    dogs-mam
    Člen

    …hlavně netrestat když se pejsek vrátí…nespojí si to s útěkem , ale s příchodem …v hlavě mu zůstane-přišel jsem a byl jsem za to potrestán…příště raději nepřijdu….:-o…jinak někdo to řeší stopovačkou / ale pes moc dobře ví , kdy ji má a kdy ne…, někdo doporučuje zabavit psa něčím pro něj atraktivním v tu kterou chvíli atd…..Indy má kontakt na výcvikáře co pořádá nějaký antilovící víkend….tak se ji zkus zeptat….já osobně si myslím, že pokud má pesan vyvinutý silný lovecký pud…nepomůže nic…nejde nahrát situace , kdy vyletí pesanovi srnka před nosem:-))))..jedině na tom začít pracovat už od štěnda, ale nám nepomohlo ani to….:-(

    #27077
    Hanusha.a
    Člen

    Jak píše dogs-mam hlavně při příchodu po tvém zavolání i kdybys volala dvacetkrát a pes přišel po “hodině” tak mooooooc pochválit. Já bych trestala jedině v případě, kdy začíná utíkat za zvěří a ty ho dokážeš chytit, pak bych potrestala.Já když jdem někam na pole nebo do lesa, tak mám vždy stopovačku, ale u Ernyho spíše pro upevnění přivolání, které teď je docela na prd v době jeho puberty.Já pokud by můj pes měl tak silné vyvinuté lovecké pudy, tak bych byla v tomto případě pro elektriku, či zvukový obojek, ale to s tím musí ten člověk umět, ne to dát, jen proto, že si myslí, že to pomůže.

    #27080
    Jimmy
    Účastník

    Asi bych teda vyzkoušela to stopovací vodítko. Jak ho přesně používáte? A jaká délka je ideální?

    #27097

    Je pravda že můj starší pes taky utíkal za zvěří … když byl mladej nešlo ho odvolat nic, prostě v tu chvíly jsem neexistovala, žádnej můj hlas, hry, utíkání směrem od něj … prostě nic nefungovalo, teď už mu je 7-8 let, už ví že srnu enbo nějaké jiné zvíře nedoběhne tak na to kašle … prostě se ani neobtěžuje se za ní otočit 😀 s tím mladým psem ještě nevím, jelikož s ním sem srnu nebo něco jiného ještě nepotkala …. uvidíme, každopádně až potkáme určitě dám vědět 🙂
    A myslím si že on taky nepřijde, nebude se dát odvolat, jelikož je to prostě jejich pud ….

    #27106
    Jimmy
    Účastník

    Já jsem každou procházku pomalu ve stresu, abysme žádnýho ušáka nepotkali, protože potom bych se mohla se psem rozloučit. Můžu jen doufat, že ten můj střelec jednoho dne dospěje ke stejnému závěru a na nějaký lovení se vyprdne. Ale jelikož jsou mu teprve necelý 3 roky, tak si ještě musím pár let počkat. Jenže do tý doby asi zešedivim:-)

    #27110
    Kendy
    Účastník

    Nechám psa stopovačku tahat a jakmile vidím, že větří nebo už má našlápnuto k vyběhnutí, přišlápnu ji. Bylo by samozřejmě lepší, kdyby stačilo přivolání, jenže mě neposlechne – má lepší zábavu. Na stopovačce mám uzle, aby mi při zašlápnutí neprojela pod botou. Délka je ideální asi 20 metrů, tu jsem ale nesehnala, tak používám 15 metrů. Radí se postupně stopovačku zkracovat, mně se to ale nějak neosvědčilo…

    #27113

    Stopovačku máme taky, ale moc se mi jí tahat nechce, jelikož s ní mám docela dobrý komediální pobavení přátel kteří se mnou byly venku …. nejlepší je když psovi dám volno a on běží -> běží a pak najednou škub…pes pořád běží a já už se válim na zemi …. proto jí nemám ráda, jelikož se do ní pořád motám 😀

    #27127
    Jimmy
    Účastník

    Belgian: U větších psů je tohle asi problém, ale já mám 9kilového, takže to snad ustojim:-) Určitě to musim vyzkoušet, aspoň budu mít nějakou jistotu, že ho zastavím. Bohužel mě taky neposlechne, ač normálně má přivolání docela dobrý. Holt pudy jsou pudy:-)
    Kendy: Díky za radu, jdeme do toho, nic jiného nám nezbývá:-)

    #27129
    Jimmy
    Účastník

    A ještě jeden dotaz. Když psovi tu stopovačku přišlápnu a pak ho tím teda zastavím, mám ho přivolávat ke mně nebo co mám dělat? Mám ho přitáhnout?

    #27146
    Hanusha.a
    Člen

    Když ho budeš mít na stopce, já používám buď 10m delší jsem nikde nesehnala zatím, což mě mrzí a nebo mám 20m prádelní šňůru, tak přišlápnu a přivolávám, pokud nemá 100% přivolání na 1.povel, řeknu povel, počkám vteřinu dvě, než se to psovi dostane do mozku ten povel a pak přitahuju a dělám šaška aby za mnou běžel sám nadšeně a pak když je u mě mooooc chválím.

    #27148
    Jimmy
    Účastník

    Dobrá, dobrá. Takže teoreticky už víme jak na to, teď ještě ta praxe:-) A já budu muset trénovat postřeh, aby, až mi vypálí za zajícem, jsem ho stihla zastavit:-)
    Na internetu se dají sehnat i delší, koukala jsem, že mají i 20m.

    #27159
    Hanusha.a
    Člen

    jééé, tak to se podívám…jo a taky trénovat práci se stopovačkou, já s tím mám problém, abych se do ní nezamotala 😀 a zásada je: vidět objekt zájmu psa dřív, než to zaregistruje on, pak s tím uděláš lepší pokrok, než když si dříve všimne pes :o)

    #27172
    dogs-mam
    Člen

    ještě malá poznámka-…chce to být pohotová…kdyby pesan zdrhl do lesa i se stopovačkou, může se kdekoli zachytit a může následovat rudké a nebezpečé trhnuti či cokoli jiné…:-(

    #27207
    Jimmy
    Účastník

    Tak díky za rady a porady:-) S tím lovením máme problém až poslední dobou, protože zajíc je pro nás něco novýho, v Praze jsme ho fakt nepotkávali. A teď jsou kolem samá pole, takže je tu fakt vysoká pravděpodobnost. Sice se pořád rozhlížím, abych ho kdyžtak zaregistrovala dřív a stihla ho zavolat k sobě, protože jakmile vypálí, už je pozdě a neudělám s ním nic. Tuhle jsem odvrátila jeho pozornost na poslední chvíli, zajda od nás byl fakt kousíček. Naštěstí zabrala pískací hračka, že se na mě otočil a zajoch vzal dráhu. Jinak nevim, nevim. Nechci riskovat, že jednou bude rychlejší.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.