oficiální závody kemp Křivonoska 30.4.-1.5.2011

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 17)
  • Autor
    Příspěvky
  • #34408
    Jimmy
    Účastník

    Jen bych ráda popsala svoji zkušenost s těmito 2denními závody. Bohužel se teda jedná o dost negativní zkušenost. Ze závodů jsme odjížděli dost zklamaní. Začalo to hned v den příjezdu, kdy mě hned u prezence přišlo prapodivné, že nebyla žádná veterinární kontrola, na můj dotaz, jestli chtějí očkovák mi bylo řečeno pomalu s údivem, že ho nepotřebují. Tím to začalo a pak už se to vezlo dál. Celými závody se dost prolínal chaos, slečny u časomíry a výsledkové listiny dosti zmatkovaly, jednou časomíru vynulovaly, poté nějak zapomněly, jednou výsledky hlásily do mikrofonu, podruhé už pro jistotu ne. Během přestavování parkuru po něm běhali psi (rozhodně tam nemají co dělat) a nikoho to moc nezajímalo. Třeba po 5ti min. se někdo konečně uráčil psa vyhnat, a to se několikrát opakovalo. To, že po áčku a kladině lezlo malé dítě v doprovodu své maminky za přítomnosti rozhodčí i pořadatelů se nijak neřešilo, prostě je nechali být. Odpoledne nám byl dokonce zabaven mikrofon s reprákem (současně se závody se konala výstava, kde ho zřejmě potřebovali a na takovouto velkou akci už bylo asi zřejmě moc náročné obstarat mikrofony dva), tudíž nebylo možné vyhlašovat pořadí startujících ani výsledky, časomíra byla také uklizena a běhalo se pouze na stopky. Výsledky jednotlivých běhů byly k dispozici až někdy pozdě večer, ač my jsme zkoušku běželi už někdy během dopoledne (běžně co jsem se s tím setkala je, že jsou výsledky třeba do 15 minut po daném běhu vyvěšeny). Tudíž nebylo možné si ohlídat, zda neudělali ve výsledcích chybu. A jak se nás celá tato fajnová organizace dotkla? Velice nepříjemně. Náš krásný běh (zkoušky SA1) s jednou chybou (shození laťky) byl omylem zapsán jako diskvalifikace (běželi jsme dva kerni za sebou, přičemž se kamarádka přede mnou diskvalifikovala). Tudíž se šmahem udělala diskvalifikace i z našeho běhu. Svůj běh jsme měli natočený, takže jsem šla podat protest. No, bohužel jsem si moc nepomohla, ani video mi k ničemu nebylo, protože mi do výsledkové listiny nebyl zapsán čas a na našem videu bohužel taky slyšet nebyl. Abych to shrnula, prostě pořadatel odmítl cokoliv udělat pro napravení chyby, natož aby se ji uráčil přiznat a co mě úplně nejvíc dopálilo, bylo svalování viny na mě, že jsem psa kopla, pak že jsem se ho dotkla. Prostě už nevěděli, jak z toho ven, tak si začali vymýšlet. Přitom na nahrávce je jasně vidět, že žádná diskvalifikace ze strany rozhodčí nebyla a i po doběhnutí bylo jasně vyhlášeno, že to byl běh s jednou chybou. Pouze prostě nebyl ten čas, za což prostě já nemůžu. Ale to nikoho nezajímalo. Mohla jsem se dohadovat jak jsem chtěla, nebyla mi umožněna oprava běhu nic. Z naší tedy medailové pozice (dle času 2. nebo 3. místo, ostatní měli všichni disc.) se radoval někdo jiný a naprosto neprávem. Mrzí nás to o to víc, že na ofiko závodech to bylo poprvé, co bychom byli na bedně. A tento naprosto neodpovídající výsledek mám zapsaný i ve výkonostňáku a také bude zaslán na KAČR. Takže sice už jsem poučená, co všechno si musím ohlídat a případně dokumentovat, přesto mě nikdy nenapadlo, že je tohle vůbec možné. A ještě jedna věc, bohužel jsem nebyla jediná, kdo protest podával a stejně jako my nepochodil. Takže takový úžasný zážitek jsme si odvezli z těchto “výborně organizačně zvládnutých” závodů.

    #34410

    My jsme teda na žádných závodech ani oficiálních ani neoficiálních nebyly, ale tohle je fakt hrůza… Zajímalo by mne, zda je možné si třeba stěžovat na KAČRu nebo jinde, aby se takto “zmršená” akce už neopakovala…

    #34413
    Jimmy
    Účastník

    No, vážně o tom přemýšlím, že do KAČRU napíšu, ale nevim, jestli to k něčemu bude. Možná by nás muselo být víc, jenže se s těmi lidmi ze závodů neznáme, takže nějakou hromadnou stížnost těžko podáme. A já jako jednotlivec asi moc šancí na úspěch nemám :-/ A tenhle rádoby kynologický klub těch akcí pořádá docela dost, co jsem koukala na stránky, další závody mají v červenci. Každopádně co vim na 100%, že k nim na závody už fakt nepojedu.

    #34414
    Geta
    Účastník

    Závody byli opravdu hrozné.. Bohužel se i stávalo to, že sečetli 2 časy psů a napsali to jako 1.čas. Taky zapomínali zvedat laťky. Hodně u L psů. Běžně startoval pes a někde byla sražená laťka, kterou bohužel nikdo nedal nahoru. Děs a Hrůza. Zavolali si mě na start (jsem kamarádka s cairnem, co běžela před erdinou) a když jsme byli připravený řekl, že udělají malou pauzu a nechali mě dusit cca 5 min.. Nechápu obvzlášť, když jsem byla já a pak se erdinou končilo a byla přestavba na M. PROTO UPOZORŇUJI – NEJEZDĚTE NA AKCE, KTERÉ POŘÁDAJÍ TYTO POŘADATELÉ. http://www.kynologie-cbks.cz

    #34415
    Jimmy
    Účastník

    Jo, jo, bylo toho víc, prostě jedna velká nepovedená hrůza 🙁 Baru, štve mě to ještě teď.

    #34416

    No už je vás víc, tak podejte stížnost do KAČRu, tohle přece není možné. Chápu, kdyby to byly závody neoficiální někde na louce, ale oficiální závody tímto způsobem???????? [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif[/img]

    #34417
    Geta
    Účastník

    s Erdinou se známe už déle. Řešili jsme to spolu, máme obě prořízlou tlamičku a stejně nic. Ale 2 jsou málo, zvlášť, když si nás pamatujou zmetci jedni 🙁 Eriko bohužel 🙁 Taky mě to sere, že prostě napíšou protest a stejně je ti to k “HOVNU I KDYŽ MÁŠ VIDEO” 🙁

    #34418
    Jimmy
    Účastník

    Tak jsem napsala na KAČR a teď můžeme pouze čekat na odezvu. Dám vědět, jak jsme dopadli.

    #34419

    Dobře si udělala, že si jim napsala, tohle se stát mně a na mojí stížnost by KAČR nereagoval, rozmázla bych to, kde se dá… Dej vědět, zda byla nějaká odezva, jsem docela zvědavá. Myslim si, že to nemůžou nechat bez povšimnutí.

    #34421
    Jimmy
    Účastník

    No, snad ještě někdo dokáže přijmout stížnost a pak se jí zaobírat, ne to rovnou shodit ze stolu. Uvidíme…Ale je fakt, že se mi drobet ulevilo 🙂

    #34422

    To víš, že jo, to se nesmí nechat být takový věci, to co si o těch závodech psala, bylo spíš podobné frašce a ne oficiálním závodům, myslím, že ani na nefiko závodech by si tohle nedovolili…..

    #34423
    Jimmy
    Účastník

    No to je právě to smutný, vybírají za to vesele peníze, ale vůbec to tomu neodpovídá. Tohle už bych viděla jako byznys, ale vůbec ne jako zálibu v tomhle sportu. Prostě na tom jen chtějí vydělat a ostatní je nezajímá. Aspoň takovej dojem to na mě udělalo.

    #34426

    to at si klidne vydelavaj,ale nesmi to zastitovat KACR. To jim nedela dobry jmeno.

    #34434
    Jimmy
    Účastník

    No jasně, tak to myslim, ráda si za to zaplatím a nechám je vydělat, ale musí to mít nějakou úroveň. Ale takhle fakt nee.

    #34436

    Jsem opravdu náramně zvědavá, co ti odpovědí, kdyžtak to rozmáznem, kde se dá, protože tohle přece neni normální…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 17)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.