Neposlušní, divocí, dominantní, smutní pejsci – víme co s tím!

 • Toto téma obsahuje celkem 76 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Stage a poslední změna proběhla před 13 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 77)
 • Autor
  Příspěvky
 • #20561
  Indy
  Člen

  Jestli máte někdo pejska, který:
   
  [ul]
  [li]nepřiběhne vesele na přivolání [/li]
  [li]dělá neplechy a poslechne, jen když se mu chce[/li]
  [li]je smutný[/li]
  [li]nechce si hrát[/li]
  [li]nebere si od vás pamlsky[/li][/ul]
   
  Pojeďte na super víkend se Školou pracovní a zábavné kynologie: [url=http://skola.kynolog.cz/content/view/22/42/]http://skola.kynolog.cz/content/view/22/42/[/url]
  Je to kousek od Tišnova (20km od Brna) a dá se tam dojet i vlakem z Prahy.
  Není to klasický cvičák, ale vše se učí hrou a pamlsky… doporučuju. Jedeme také (Indiánek je trochu dominantní, tak doufám, že mu tam trochu sklapne :)) 

  #21298
  Foxy
  Účastník

  Ahoj,
  můžu se zeptat, jaký to tam bylo, co se tam dělalo? Je to tam oplocené? Jsou psi na volno nebo na vodítkách? 
  Uvažuju o tom, podle stránek se mi jejich přístup moc líbí. 
   Díky, Zdeňka

  #21372
  Indy
  Člen

  Je to tam skvělé! Doporučuju.
  Je to v areálu bývalého dětského tábora, celkem je to 20.000 metrů čtverečních! Areál je oplocený. Podívej se na fotky na stránkách [url=http://areal.kynolog.cz/content/view/14/27/]http://areal.kynolog.cz/content/view/14/27/[/url] – na poslední fotce je vidět, jak je to velké. A teď popis:
  [b]Ubytování[/b]: Pokoje uvnitř budovy jsou maličko komfortnější, pak mají pokoje, které mají vchod venkem a pak chatky, ty jsou klasické s palandami. Ubytovává se vždy každý sám! Tj. nebudeš spát s cizím psem (pokud výslovně nebudeš chtít). Výjimka je Silvestr (málo pokojů a hodně zájemců a v chatkách už asi nikdo nebude chtít spát).  Vše je čisté! V pokojích i chatkách ložní prádlo a povlečení (příp. vezmeš své nebo si vezmeš spacák, jak kdo chce). Já dávám přednost chatce – máš to blíž k psí smečce, na výcvik… prostě vše u nosu. Pokoje jsou v patře, takže když ti při výcviku dojdou pamlsky, máš to daleko.
  [b]Jídlo, pití a jiné dobroty[/b]: v rámci akcí máš plnou penzi – výborně vaří a porce jsou veliké. Hlady trpět nebudeš. Další: alko, nealko, teplé, studené, zmrzliny, utopence apod. levně na baru (káva 15, tatranka 12, čaj 20, piškoty 15…)
  [b]Pro lidi[/b]: hospůdka, venkovní bazén zdarma
  [b]Pro pejsky[/b]: řeka (hned 2m za areálem – je vidět na mapce) – vrátka k řece v areálu, agility, různé překážky a nepříjemné povrchy (drátěnky z postele, matrace a jiné nezvyklé objekty).
  [b]Výcvik[/b]: obvykle se cvičí uvnitř areálu – uprostřed mezi chatkami (v létě je tam u chatek stín, na jaře a na podzim se schováš na verandy, kdyby pršelo), příp. za chatkami, kde je postavené agility. Vodní záchranařina se jezdí cvičit mimo areál (řeky a rybníky v okolí), OVVR se cvičí částečně v areálu a částečně jinde (pole, voda).
  [b]V celém areálu mají psi volný pohyb,[/b] kromě koupelen a kuchyně. Na volno a bez košíků! Můžou do hospody, spát v posteli… Nesmí se jim před ostatními pejsky dávat hračky a jídlo (pamlsky ano), misky s granulemi musejí být vždy za zavřenými dveřmi 🙂 – to aby se nepoprali.
  A jedna méně příjemná povinnost: Kdykoli narazíš na zemi na hovínko (i pokud nebude patřit tvé smečce), máš povinnost ho sebrat. Sáčky a koše na hovínka jsou všude. Ale zas víš, že do ničeho nešlápneš, ono to v létě v žabkách není příjemné 🙂

  #21373
  Indy
  Člen

  Tak a teď, co se tam dělalo:
  Při víkendu pro dominantní psy jsme se učili, jak zvládnout dominantního psa – tj. jak s ním komunikovat, hladit, dávat pamlsky, jak mu dávat povely a vymezovat nevhodné chování/jednání (tedy jak trestat).
  V podstatě je to opravdu jen o té komunikaci. Učíme se tam správně chválit a hladit, správně ho vést na vodítku, učit ho nové cviky apod. Prostě takový “návod na čtení manuálu” 🙂 Ono se to moc popsat nedá.  Ale když se podíváš na facebook Výchova, výcvik a zábava psů ([url=http://www.facebook.com/group.php?gid=95079002612&ref=ts]http://www.facebook.com/group.php?gid=95079002612&ref=ts[/url]), tak se tam dočteš spoustu reakcí na jednotlivé kurzy.
  Já tam byla už 5x! A pojedu zase. Mám zatraceně dominantního psa, ale díky výcviku u Pavla Bradáče a Věrky Olexové se mi podařilo převzít v naší smečce velení 🙂 Ale dalo to fakt práci. Jestli tam někdy pojedeš, tak o Indiánovi uslyšíš spoustu vtipných historek!
   
  Kdybys chtěla vědět cokoli dalšího, ptej se! 🙂 

  #21374
  Indy
  Člen

  Bonny, ale mám takový pocit, že ty ses na facebook už dívala, žejo? 🙂 To je ta samostatná kraťanda?

  #21385
  Foxy
  Účastník

  jj, to je přesně ona. Tak třeba se tam potkáme 🙂 Silvestr nestíhám, ale na jaře to snad vyjde.

  #21386
  Sam
  Účastník

  To Bonny: Já se tam příští rok taky chystám, tak se pak můžeme domluvit společně. Hodíme o tom řeč na srazíku ju??

  #21391
  Indy
  Člen

  No super! Skoro bychom si mohly vyžádat hromadnou slevu! 🙂
  I když, já už tam trošku slevu mám – od srpna jsem tam byla 5 x! 🙂 A jela bych častěji, kdybych měla víc dovolené. Už aby bylo jaro!!!! 

  #21395
  Sam
  Účastník

  Pavel už mi odepsal, prý to zkusíme pořešit v lednu. Prý to vypadá na strach z ostaních hafanů podle toho co jsem mu napsala. Takže snad z toho Sama dostaneme. Je pravda že si vybírá koho k sobě pustí a na ostatní bude dělat bububu. Na cvičáku to zatím bylo OK, ale to je taky tím že tam jsou štěkadla která už zná.

  [hr]
  [Indy 04-12-2009 18:40]:

  No super! Skoro bychom si mohly vyžádat hromadnou slevu! 🙂
  I když, já už tam trošku slevu mám – od srpna jsem tam byla 5 x! 🙂 A jela bych častěji, kdybych měla víc dovolené. Už aby bylo jaro!!!! 

  #21399
  Foxy
  Účastník

  jo, hlavně mi to prosím připomeň, že se o tom máme bavit! :))) já budu v tranzu z odevzdané bakalářky, snad !

  #27929
  Max (12.6.05) a Oli
  Účastník

  Ahoj, mám dva pejsky, otce a syna. Problém: když jim dám krmení otec sežere max. tak pět granulí a pak čeká co zbyde štěněti a jde to dojíst, normálně ho nemusím napomínat a zakazovat mu věci ani dvakrát, je poslušný, ale tohle dělá i přes veškeré zákazy. Zkoušela jsem dát oboum stejné krmení, nic. Vím, že řešení by bylo vůbec nenechávat poloprázdné misky k dispozici, ale to se nám nedaří ohlídat.
  Máte někdo s tímto zkušenost? Nebo dokonce radu?
  Díky.

  #27944
  VěraOlexová
  Účastník

  Těžko posuzovat situaci na dálku.
  Rozhodně krm zvlášt, tedy odděleně, tak aby na sebe neviděli. Až štěndo dojí, misku ukliď, i kdyby tam něco zbylo. To samé u dospěláka, nechceš, smůla, nic jiného nebude. Misky opravdu k dispozici nenechávej. Je možné, že dospělák se napoprvé nenají a bude čekat na druhou misku, ta už ale musí být pryč, když ji půjde hledat. Cizí miska je tabu.

  #28027
  Max (12.6.05) a Oli
  Účastník

  Jo, jo, díky, zkouším to, ale starší pes se stejně nevrátí k svojí misce, pak už prostě nežere. Tak dám pryč i jeho misku, ale nevypadá to, že by se z toho poučil, příště si dá zas jen pár granulí a jde čekat. Zajimalo by mě spíš, jaké k tomu má důvody, jestli chce mladšímu ukázat, že může žrát z jeho misky nebo prostě jen závidí….?

  #28033

  Ahojík, bude ted někdy zase ten kurzík  o kterém se tu píše na začátku ?

  #28080
  Easy Euforia
  Účastník

  Viděla jsem na youtube.com video z nějakého z těchto táborů, kde se zrovna probíral klikr a teda upřímně mi bylo trochu smutno, protože to, co tam probíhalo byla spíše parodie klikr tréninku, klikalo se špatně, lidé nebyli opravováni za špatné klikání. Kdo zde klikr vede a kdo se tento výcvikář klikru učil? Nechci bejt zlá nebo rejpavá nebo tak něco, ale tohle dělá klikru strašně špatnou pověst a hodně lidí by to mohlo od klikru odradit, což by byla škoda.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 77)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.