Množitelé – co s tím?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36476
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  Tak koukám, že už to je rok, našim štěňatům je 2,5 roku a jsou zdravá, ze tří kluků co šli z domu mají dva snový život, se spoutou výletů, kromě normálních častých vycházek, jeden má i psího parťáka, ten třetí je na dvorku a zahradě, nevím jak moc s ním chodí ven, ale má kamarády malé děti, ti mi nejvíce posílají hlavně fotky. Čtvrtá, fenka nám zůstala doma a jsou i s její matkou vykastrované, zůstaly s přítelem, který se jim moc nevěnuje, ale taky celkem O.K., tři nekastrovaní psi jsou dost velká šance, že některý pošle gen dál, což bych byla ráda.
  Neumím si představit svět bez kříženců, je to jen můj názor, ale myslím si, že největší problém jsou množitelé módních plemen, tam si myslím i u chovných psů dojde k mnoha spojením s nemocným psem, ať už jakkoli, kluby hlídají jen nejčastější choroby toho kterého plemene, a ostatní je na dobrovůli chovatele, když potom na takových psech, začnou chovat ještě ti množitelé bez PP tak to tak potom vypadá. To je co se týká toho zdraví.
  Samozřejmě nemůže mít každá fenka aspoň jednou štěňata, a ještě k tomu některé fenky štěňata jedny za druhejma celý život, což je i kruté, až bych řekla týrání té fenky. To by počet psů rostl nehorázným způsobem, to je jasné.
   Myslím si že je fajn, že se mnoho pejsků kastruje, i když tomu moc nefandím, klady se vyzdvihují a zápory ututlávají, ty zápory které jsem si vyčetla nejsou zase tak strašné, ale jsou tam. Každopádně kampaň zabrala a takových těch vrhů nechtěných, z neznalosti, nezodpovědnosti ubylo, známá čekala na štěně z útulku půl roku a to měla obšancované bezmála všechny útulky v ČR. Horší je to s pejsky nad sedm, osm let,myslím že nemusím rozepisovat proč. A že je jich tolik, neštěstí nechodí po horách ale po lidech, a dnes má psa opravdu kde kdo, ubylo jich trochu na vesnicích možná, ale o to víc jich přibylo ve městech.

  #34322
  Hapi
  Správce

  Pište své názory a vlastní zkušenosti s množiteli!
  Můžeme začít reportáží TV Prima – [url=/]http://prima.stream.cz/soukroma-dramata/571775-soukroma-dramata-2011-12 [/url]

  #34329
  Majky, Amy
  Účastník

  Naštěstí nemám osobní zkušenost, i když oba psy mám útulkáře, takže co já vím odkud jsou. Ale jediné, jak se množitelů zbavit by byla nulová poptávka. Což je bohužel utopie.[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif[/img] A potom přísné sankce či rovnou zavřít za týrání zvířat. Naše tresty jsou, co se zvířat týče, stále strašně mírný.

  #34373

  Bez milosti zavřít za katr!!! v lepším případě postřílet, aby jsme jim ten pobyt v “lázních” nemuseli jako daňoví poplatníci platit my všichni, ale ani na jedno bohužel nemáme v Čechách legislativu 🙁

  #35954
  Bessa
  Člen

  Já bych všechny množitele postřílela a zakázala bych množení psů bez PP! Vím, stává se… znám pár případů, kdy někdo měl ve špatných podmínkách psy i s PP, ale nad tímto by měl dohlíže přísně klub a kontrolovat to, od čeho sakra ten klub je, sedí všichni na prdeli a ani nejezdí kontrolovat průběžně chovatele a majitele daného plemene.. Pak se nemůžeme divit, že se tu děje to, co se tu děje, že…?![img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif[/img]

  #35960
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  Nezlobte se na mně, ale i chov psů s PP podle mně týrá chovem třeba angl. buldoka, ti mají už tak velkou hlavu, že se už vůbec nepočítá, že by se mohli narodit přirozeně a extrémně zkrácené čelisti které způsobují problémy s dýcháním. Co je proti tomu, že jsem odchovala vrh kříženců, který bez problémů našel nové majitele, někteří nám ještě málem líbali ruce, že jsou štastní že se jim podařilo štěnátko sehnat, jsou se mnou v kontaktu vázaní smlouvou a usuzuji, že mají náš odchov rádi a dobře o něj pečují, myslím, že pokud se jim nepřihodí něco zlého, nedej bože, tak se nám od nich žádný z pejsků nevrátí. Myslím že kampaň kastrování nese své ovoce, alespoň ve městech vídám hodně kastrovaných pejsků a v dnešní době se taky zvíšilo povědomí o cyklu hárání fenky a rozpoznání hárání fenky a opravdu bych řekla že štěňátek kříženců ubylo. Něco jiného je opravdu přehnané množení psů ve velkém, kdy jsou ve špatných podmínkách, bez lidského kontaktu, takovým opravdu sebrat poptávku by to chtělo. Tuhle poptávku jim ale berou hlavně chovatelé psů bez pp, kteří chovají na svém miláčkovi, kteří často jsou v povědomí o rodičích psa, a těch po této hysterické kampani ubývá. A už vůbec nemluvím o degeneraci plemen, vlivem nesoudného původu většiny vrhů od super plemeníka. A třeba taková dysplazie u spousty plemen povolená do stupně 2. nezlobte se na mně ale horší stupeň u tří a více letých psů se stoprocentně projeví natolik, že to i laik pozná bez RTG a to že si většina lidí vybírá jen psy po 0/0 zase zmenšují chovnou základnu, procož je 2/2 povolená ale o tom moc lidí povědomí nemá. O tomhle by se dalo psát dlouho.

  #35961
  Bessa
  Člen

  Proto by měli ti, co sedí v klubech, podmínky více zpřísnit.. Že někdo množí křížence.. K tomu se nehodlám vyjadřovat. Stačí se podívat do útulku, většina psů je bez PP a kříženci[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif[/img] Nechápu, proč jste místo nakrytí své feny raději nehledala domov těm, co jsou v útulku.  Nic nemám proti křížencům a ani psům bez PP! Prostě se mi jen nelíbí, že útulky jsou tak plné a pak se najdou tací blbci, co množí takové pejsky dál. Řekněte sama, nebylo by jim líp, kdyby vůbec nebyli, než když jsou zavření v kotci.. ?!

  #35963
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  to mi přijde stejné, jako kdybyste ste chtěli sterilizovat ženy, které na tom nejsou sociálně dobře, aby nekončili děti v dětských domovech. Psů je obrovské množství a z nich jen nepatrný zlomek zkončí v útulku, a objevují se tam i papíráci, a to né zrovna jednou za uherskej rok. kříženců a bezpapíráků je tam většina, ale to odpovídá tomu, že většina všech psů jsou bez PP a kříženci (stejně jako největší počet pokousaných je NO, protože je jich taky největší množství mezi psy), a tomu, že si je pořizuje většina lidí, z finančních důvodů

  #35965
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  tak jsem se dívala na inzerce a řekla bych tak 85% kříženců a bez PP a taky jsem se dívala na asi posledních 40 českých uživatel psí lásky a jestli tam byly 2 vyplněné chovky, no jo ono to taky odpovídá tomu že 5% lidí má nadprůměrný příjem a asi 70% lidí má příjem podprůměrný.

  #35966
  Bess
  Účastník

  A nad nebo podprůměrný příjem má vliv na to, že se musí množit kříženci a psi PODOBNÍ své rase (bez PP)?? Mělo by být uzákoněno, že všichni nechovní jedinci by měli být vykastrováni!

  #35967
  Bessa
  Člen

   Ano, psi s PP se také v útulku ukážou, ale většinou si je vyzvedne chovatel, aby jeho odchov nezůstal v kotci bez rodiny a nebo někdo jiný.. Občas totiž nejde do toho člověka vidět a prodá chovatel štěně takovému bastardovi. Ale křížence a psy bez PP v útulku, kteří jsou už starší, tak jen tak někdo nechce. Měl by se nad tím každý množitel zamyslet a jak už jsem říkala, raději se snažit udat ty chudáčky v útulku, než je množit..
  No, tak snad si pořídím dítě jen tehdy, pokud dobře vím, že na to všechno mám finance a pokud to tomu páru nějak nedochází, tak je velmi lituji[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img] Ale pes bohužel takové myšlení nemá.. za něj by měl v podstatě v tomto myslet jeho pán. Ale v tom množení vidí většina lidí také prachy. Prostě nejde srovnávat těhotnou ženu a březí fenu [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img] Já svůj názor už řekla, konec tři tečky…

  #35968
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  prachy v tom asi těžko vidí chovatelé kříženců a plemen mizících z hledáčků módy, kteří je dávají pokud né zadarmo, tak od 400 do 1000Kč. Počítala jsem to na kolik mi přišlo jedno štěně a vyšlo mi to na něco přes 3000, u čtyř štěňat dospělé váhy 13 Kg, nepočítaje operaci pupeční kýly u jednoho ze štěňat. Počítaje i přibližné hodiny práce kolem štěňat po 50/hod a nepočítaje ušlou mzdu za neplacené volno v práci.

  #35969
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  končím s rozebíráním a jen můj názor: všechny plemena vznikly křížením ať už dříve nebo později, a ty nejoblíbenější končí degenerací v závislosti na mechanismech poptávky po šampionech a v křížencích vidím šanci pro zachování psí rasy, když to vezmu trochu šmahem. Samozřejmě ne na potomcích papírového dobrmana s DKM a epileptickém papírovém labradorovi

  #35970
  Bessa
  Člen

  No vidíte.. Kdybyste raději ty peníze doravala pejskům bez domova [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img]

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.