Dogtrekking

 • Toto téma obsahuje celkem 121 odpovědí. Do diskuze (25 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel LuckaVyh a poslední změna proběhla před 3 roky a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 122)
 • Autor
  Příspěvky
 • #17402
  LuEn
  Člen

  Chodíte někdo? já se už dlouho přemlouvám, že bych měla nějaký ten trek zkusit, ALE … odrazuje mě představa organizovaného výletu a hlavně výletu se psem na vodítku po celou dobu 🙁 Jinak jsme zvyklí chodit hodně, jezdíme hodně do alp a tam ťapkáme, co to dá. Takže s délkou trasou bychom problém neměli.
  A tím trekem myslím mid, takový ten jednodenní, neumím si moc dobře představit, že spím někde v lese, já bych se tam sama s mým obranářem bála 🙂 

  #18660
  elie
  Účastník

  AHojky, tak já teď plánuju výlet na Radhošť, pojedeme vlakem a pak pěšky je prý kolem 20 km, tak jsem zvědavá, ještě jsme tak daleko nešli :-))

  #19558
  Zdeněk Loprasi
  Účastník

  Já byla s čivavou a NO.
  S NO na vodítku také nejsem zvyklá.
  S čivavou to šlo.  Šli jsme do 45 km. 100 km bych také nedala.
   

  #19567

  taky bych chtěla nějaký zkusit. Ale nejspíš takový jednodenní, abych nemusela někde přespávat, to jen kdyby jel někdo se mnou 🙂 tak až někdo někam vyrazíte, určitě dejte vědět. Rádi bychom se přidali 

  #20218
  Buffy
  Účastník

  Ahojky
  My taky uvažuji že začneme dělat DOGTREKKING ale pořád se tak navzájem s Buffy přemlouváme, jsme zvyklí na dlouhé procházky atd… stejně…nemám zkušenosti a proto bych byla ráda za každou radu [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img] 🙂 

  #21453
  Sára
  Účastník

  Jaký je rozdíl mezi normální procházkou v přírodě a Dogtrekkingem??

  #21459
  dogs-mam
  Člen

  Dog-trekking – více na [u][b]http://www.dogtrekking.info/[/b]
  [/u] Náročná horská turistika

  Pes v postroji nebo jen s obojkem je spojen tažnou šňůrou se svým psovodem, který musí v případě, jedná-li se o závody, nést povinnou výbavu předepsané hmotnosti. Oba, odkázaní několik dnů jen sami na sebe, překonávají ve složitém přírodním terénu až stokilometrové etapy – podle trasy vyznačené organizátorem a mapě. Jedná se o extrémní individuální sport pro dobrodruhy a samorosty, kteří dokáží přežít v přírodě v jakýchkoli podmínkách.

  · Dog-trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu.

  · Psovod je se psem při dog-trekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem “na volno” (ani krátkodobě).

  · Závody dog-trekkingu jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší dog-trekkingový závod lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové (různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapovém závodě je doporučená délka etapy min. 40km.

  · Závodníci jsou při dog-trekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím podniku podepisují prohlášení, jímž ztvrzují, že vstupují do závodu výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomí úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa.

  · Dog-trekking je kynologickým outdoorovým sportem, který vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa.

  Jak to vlastně u nás začalo (z článku Vladimíra Párala):

  · Dog trekking neboli orientační pochod se psem je v Česku jedním z nejmladších odvětví pejskařských aktivit. Jeho historie se u nás začala psát v roce 2000, prvním závodem nazvaným “Osamělý vlk” ve Žďárských vrších. Za tímto závodem i vůbec za myšlenkou přivést dog trekking do českých zemí, stojí kamarád, spisovatel, obdivovatel aljašských malamutů, člověk s neúnavnýma toulavýma nohama, Jaroslav Monte Kvasnica.

  #22979

  tak to abychom začali trénovat 😀 100km je pro mě sebevražda… částečně chápu pravidlo, že pes musí být po celou dobu přivázaný, ale z druhý strany mi to přijde trochu zbytečný…

  #22981
  dogs-mam
  Člen

  jj…já uvažuju nad kratší trasou cca těch 40km…myslím, že to bude dostačující….na úvazech jsou pesani asi kvuli bezpečnosti, zvěři a taky když vezmeš, že když je pesa a volno tak naběhá o x km víc…tak by toho měl plný kecky:-))nikdy bych nevěřila, ale zkus připevnit pejdovi krokoměr na obojek a druhý si vem ty až půjdeš někam dál na výlet….budeš žasnout jaký je to rozdíl v km:-))

  #23182

  jj, s tou bezpečností souhlasím, ale nevím, nějak jsem proti tomu mít celou dobu psa přivázaného. Raději zůstanu jen u dlouhých procházek a výletů. Nebo si plánuju pochod Praha-Prčice, jen ještě nejsem rozhodnutá, jestli potáhnu psa… minulý rok jsem se skoro nevešla do vlaku, tak nevím:( ale byl by to dobrý trénink 🙂

  #23183
  Indy
  Člen

  Pes je (kromě toho, co řekla Dogs-mam) i kvůli tomu, aby ti pomáhl. Ideální je, když máš sedák a psa si připneš k němu – krásně tě táhne.
  Musí se to ale trénovat, aby pes pochopil, že postroj = dlouháááá procházka, tedy aby se naučil šetřit síly. Pak se musí pes naučit, že když má postroj, tak táhne, naučit ho čtyři základní dogtrekové povely: vpravo/vlevo (když třeba běžíte z kopečka, tak aby ti nevlítl jinam, než kam vede cesta), stůj (když jste rázně rozejití a třeba se ti rozváže tkanička nebo je před tebou něco nebezpečnéhp), za paty (velmi důležitý povel – při cestě ze srázu dolů).
  Dogtrekingy jsou úžasný, ráda bych to jednou zkusila, ale 100 km nedám ani náhodou. Navíc – já když se ráno nenamaluju a nevezmu si čisté oblečení, tak nemůžu fungovat 🙂 Myslím, že to není sport pro mě. Takže taky zůstáváme u procházek 🙂
  Fakt ty lidi obdivuju!!! 

  #23185

  Indy: Podle mě se bez povelů vlevo a vpravo dá dogtrackingu přežít-neřikám na canisrossu, to je jiná… (Totiž ten můj trubák umí jenom vpravo a to ještě s bídou lol…) Podle mě hlavní povel je stůj-bez toho bych asi byla mrtvá, teda hlavně na běžkách :-D) Já dala max něco málo přes 60 km→na 100 jsem ještě moc velká amatérka 😀 (totiž 100 a víc se většinou chodí dva dny a na to si nějak netroufám :-D…)

  #23189
  Indy
  Člen

  Jasně, že se bez vpravo/vlevo obejdeš, ale je to pohodlnější 🙂
  Já bych to nezvládla – zvlášť ty, kde se i spí – kromě povinné výbavy, vody, jídla pro mě a psa bych musela táhnout ještě spacák, make-up a řasenku… to bych se pěkně pronesla!
  Ale jste dobrý, že jste zvládly 60! To já ani omylem. Když chodím, tak do 30 km, většinou tak kolem 20 a mám pak dost (a Indiísek jakbysmet) :), ale nemám ani sedák, ani postroj ani gumicuk ve vodítku, takže si to dáváme velmi rekreačně. 

  #23191

  To já mám kompletní výbavu i s botičkama 😀 Koupila jsem mu je do těch sraček od soli, ale fakt je nemá rád 😀 Naštěstí se u nás ve vesnici nesolí, tak je ani nosit nemusí. A sranda je, že když mu je nandám, tak se jakoby bojí na ně šlapat, tak tam tancuje jak baletka 😀

  #23194
  Indy
  Člen

  No, Akitu v papučích si moc představit neumím 🙂
   
   

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 122)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.