Do jakého registru mám zapsat očipovaného psa?

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Buddy a poslední změna proběhla před 13 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #30536
  Anonymní uživatel
  Host

  Rad bych vedel jak to je s cipama a kde je potreba zaslat prihlasku, pro priprad, ze by se Hapi stratil. Mam pred sebou registracni kartu ALVIC – wertet (vydanu nasi chovatelkou) ale nevim jak se to lisi napr od narodniho registru a zda je to nejako prepojene. Jak je to v pripade ze se pejsek strati v cizine? V ktere registru je dohledatelny?
  Dekuji za radu.

  #30539
  Růženka, Indianka
  Účastník

  Tak to je dobrá otázka, taky by mě to zajímalo. 🙂 My jsme čipovali u našeho veta, přihláška se zasílala do národního registru. Tak jak to teda je? Vyzná se v tom někdo? Kolik těch registrů vlastně je? díky!

  #30547
  Buddy
  Účastník

  Ahoja, kompletní info k registraci máte na webu: http://www.narodniregistr.cz/ Jestli byl Hapi jen očipován u chovatele, veterináře a číslo čipu zapsáno pouze jako identifikace konkrétního zvířete do registru CHS, nemá dostačující označení pro případ ztráty, aby se vrátil již přímo majiteli. Pokud znáš číslo čipu, můžeš si jeho stav ověřit přímo na webu. V ČR vede jedinou komplexní evidenci zvířat “národní registr” a ten je součástí celosvětové sítě PETMAXX, takže ikdyž pojedete za hranice, mohou zvíře dle čipu identifikovat kdekoliv. Pro cesty do zahraničí je nezbytný PETpas, podle destinace očkování, příp. karanténa.. Za registraci se tuším platí jednorázová úhrada, jako potvrzení získáte plastovou kartičku s kontakty. NR nabízí k registraci i nadstandardní služby a slevy na sjednání pojištění.. S touto databází pracují veterináři, útulky i PČR. Kdo nemá psa registrovaného tady.. zbytečně psisku prodlužuje cestu domů..

  #30557
  Anonymní uživatel
  Host

  Super, Dekuji za info.

  #30558
  Růženka, Indianka
  Účastník

  Děkujeme, to bylo vyčerpávající. 🙂

  #30559
  Buddy
  Účastník

  díky.. psiska jsou Nr 1 Hobby.. tak ještě abych toto nevěděla.. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.