Neděle, 2 října, 2022

Četli jste?

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jimmy a poslední změna proběhla před 12 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #28238
  Jimmy
  Účastník

  [url=http://www.novinky.cz/domaci/204225-politik-v-kutne-hore-navrhuje-utracet-psy-v-utulcich.html]http://www.novinky.cz/domaci/204225-politik-v-kutne-hore-navrhuje-utracet-psy-v-utulcich.html[/url] Nebudu se k tomu raději vyjadřovat, protože bych musela být sprostá. S tímhle veřejně vystoupit, to je fakt síla:-(

  #28240
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  No jo no, to už tu bylo víckrát. Pokud se něco takového podaří prosadit, né že by mi nebylo líto utrácet pejsky zdravé, ale zase na druhé straně až by se to dostalo všeobecně do povědomí, lidi by začali hledat aktivněji své ztracené pejsky a nestávalo by se, že by měsíce čekali, jestli se pejsek sám nevrátí a pak sejde z očí sejde z mysli a pořídili si nového,však pokud štěstí dá bude chytřejší a neztratí se… ap. Pak původní majitel má nyní právo půl roku psa převzít i od nového “majitele” a zvykl si už na něj, má ho třeba i rád a pak příjde původní majitel a zase ho vytrhne ze zavedeného, nevím, možná by to mělo i určité klady.

  #28243
  Bessa
  Člen

  [size=4][b]Stanovisko Ústřední komise pro ochranu
  zvířat k aplikaci § 135 občanského
  zákoníku ve vztahu k ochraně zvířat. Toto stanovisko je k dispozici
  na adrese: [url=http://eagri.cz/public/eagri/file/1639/_1639_26040_stanovisko_k_aplikaci__135_obcanskeho_zakoniku.htm]http://eagri.cz/public/eagri/file/1639/_1639_26040_stanovisko_k_aplikaci__135_obcanskeho_zakoniku.htm[/url]
  „Obecní úřad má povinnost se o
  …toulavé zvíře postarat. Utrácení toulavých nebo opuštěných zvířat po určité
  době, např. po uplynutí karantény, zákon nedovoluje, nejde-li o zákonem
  stanovený důvod k usmrcení. Náklady spojené s péči o toulavá zvířata nese obec.
  Toulavá a opuštěná zvířata nelze usmrtit pouze z toho důvodu, že jsou v útulku
  již delší dobu a dosud se nenašel zájemce o tato zvířata. Usmrtit zvíře, ať již
  v době úschovy nebo po šesti měsících, kdy se stane majetkem obce, je možné
  pouze, pokud je dán některý z důvodů usmrcení, které stanoví zákon na ochranu
  zvířat proti týrání v ustanovení § 5 odst. 2. V případě zvířat v útulcích
  přichází jako důvod k usmrcení v úvahu zejména slabost, nevyléčitelná nemoc,
  těžké poranění, genetická nebo vrozená vada, celkové vyčerpání nebo stáří
  zvířete, jsou-li pro další přežívání spojeny s trvalým utrpením. Důvodem
  k usmrcení je také bezprostřední ohrožení člověka zvířetem. Nikdo nesmí zvíře
  usmrtit bez důvodu.“[/b][/size]

  #28244
  Jimmy
  Účastník

  K.laara: Vím, že to máme zakotvené v zákoně takhle, ale mě spíš nadzvedlo ze židle to, že může někdo s takovým návrhem vůbec veřejně vystoupit. A ještě k tomu veterinář. Já nevím, připadá mi to všechno postavený na hlavu. Za lidskou blbost by měla platit zvířata.

  #28247
  Bessa
  Člen

  No, alespoň vidíte, že ne vždycky má rád veterinář psy… Proto klidně nabízí nejdražší krmiva, která mu vydělají jen prachy [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif[/img] Zbytek ho nezajímá… A je jich bohužel v dnešní době dost.

  #28248
  Jimmy
  Účastník

  Peníze holt vládnou světem. Vždyť i on jako důvod udal, že by se ušetřilo. No, šetřit zrovna v tomto směru…a hlavně tímto způsobem. Vyloženě super nápad.

  #28251
  Nikita a Diesel
  Účastník

  já teda nevim ale ono to tak z části funguje. co si budem povídat útulky taky nejsou nafukovací a jen malé procento najde své nové páníčky. psy sice miluju ale dokud lidi budou debilové tak se to dít bude. a bude se to dít čím dál častěji protože psů bude čím dál víc. každej kdo si dneska koupí psa chce po něm štěně, kam přijdou ty ostatní už se nikdo neptá. psů jsou miliony a stejně se furt nekontrolovatelně množej, to že bude někdo uvažovat jako pan veterinář byla jen otázka času.

  #28255
  Jimmy
  Účastník

  Ale to je přesně to, o čem mluvim. Že na lidskou blbost doplatěj zase jen zvířata. Tenhle přístup neřeší příčinu, ale bohužel až následky. Což je teda postavený na hlavu, ale to je u nás v Čechách vlastně úplně normální, čemu se divim. člověk by měl bejt ten, co má rozum a rozmnožování rozumně regulovat. Jenže na ty důsledky takovýho jednání právě už nikdo nemyslí. Každej jen vidí krásná štěňata, ale jestli bude schopen jim najít domov, to už se neřeší, ono to nějak dopadne. A o tom, že si někdo pořídí psa a pak ho strčí do útulku, to už je zase úplně jiná kapitola. Chápu, že útulky praskají ve švech, ale ta lidská zabedněnost je fakt neúnosná.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.