Bígl který nechce jíst

 • Člen
  Carol, Honey, Kenny
  22. května 2014 v 18:06 #35037

  Zdravím Vás,
  mám doma 1 ročního bígla, který vůbec nechce jíst. Všechno bylo oka, baštil jak o život dokud jsem nepřešla na granule pro dospěláky. Mám doma ještě další dva psy, kterí mají zrovna rozdělaný pytel Acana pacifika a tak jsem to začala dávat i jemu. Nevím úplně přesně kdy nastal ten zlom, ale  tyhle granule mi nechtěl jíst. Třeba jeden den nejedl, pak to od hladu snědl a tak to bylo pořád dokola. Říkala jsem si, že mu asi vadí ryby a tak jsem zkusila jiné granule (i když rybu běžně jí). Dostala jsem nějaký vzorek od kamarádky, už asni nevím co to bylo za značku a ty jedl, jenže ty granule zase příliš neseděly mi. Zkusila jsem několik jiných značek Brit Care, Royal Canin, Acana Adult. Brit Caru se nedotkl vůbec, to dopadlo tak, že nejedl více jak 48 hodin. Royal Caninu si trochu uzobnul, ale nic slavného (na to, že byl dneska dopoledne na coursingu a jedl naposledy včera večer, bych předpokládala, že bude mít hlad, ale snědl sotva 40% své denní dávky).
   Takže to vypadá asi tak, že jí v průměru co 30 hodin a přitom má opravdu hodně pohybu, takže jen ted cekám, kdy se mi někde sesype. Jinak žádné známky nemoci neprojevuje, jen je ted trochu pohublý. Nežere mi ani pamlsy a to tím stylem, že jeden den mu párek chutná, ale druhý den jej už plive. Trápí mě to o to více, že bígl je pověstný svojí žravostí. Zkoušela jsem na něj všechno možné ž rádlo mu nenutím, prostě mu ho vezmu a dostane ho zase večer (krmím ráno i večer), to nezabralo. NEchala jsem druhému psovi, aby mu to jakože ujídal z té misky aby to Honey ze záchtivnosti sežral, to taky nezabralo. DOkonce jsem v zoufalství i když vím, že to je naprosto špatný postup dávala jídlo i z ruky, ale to taky nechtěl.
  Teď přemýlím, že mu koupím ty granule, co mi dala kamarádka, jak jsem psala výše, že je jedl . I když nejsou moc kvalitní, tak hlavně ať něco jí že, ale obávám se, že je jíst stejně nebude. 
  Nesetkali jste se s tím někdo? Budu ráda za jakoukoli radu. 

Přejít k navigační liště