Bernský salašnický pes

 • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Kubík a poslední změna proběhla před 11 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
 • Autor
  Příspěvky
 • #19456
  Hapi
  Správce

  Moc se mi toto plemeno líbí [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img] A jsem úplně nadšená, protože babička bude mít fenečku. Takže nová kámoška pro Hapiho.
   Má někdo z Vás tohle plemeno? [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img]

  #19463

  dokud byla Ashanti malá chlupatá koule tak mě každý stavil se slovy jé to krásnej Berňák, teď už to neni tak často.
  Takže já ho vlastně tak trochu mám [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img]

  #19468
  Hapi
  Správce

  Musím se přiznat, že jsem si myslela, že Colin je Bernak 🙂 A pořád jsem říkala Majkovi, že je nějakej malej, že už se těším až vyroste 😀 A pak když jsem se začala bavit s Mílou, tak jsem zjistila, že je to australák 🙂 Takže ty lidi naprosto chapu 🙂 

  #19920
  Argo, Tim
  Člen

  Noo, mám a nemám .. o jednoho se starám ale tak úplně můj není .. Jinak je to borec, ale je tak trochu natvrdlej 😀
   [img]http://aramis-bsp.wz.cz/postoj.jpg[/img]

   
   

  #30195
  Lukáš
  Účastník

   ta fotka bernáka je mocky pěkná

  #30196
  Lukáš
  Účastník

  já mám dva berňáky 😀

  #30197

  Je to krásný pes. Taky nad ním přemýšlím, ale je to otázka tak dvou let, teď mám totiž doma 4 měsíční štěně :). Chtěla bych se spíš zeptat jací jsou na výcvik? A co třeba agility? Jestli se s nima dá aktivně věnovat nějakému sportu.

  #30405
  Lukáš
  Účastník

  Já byl na táboře a běhal agility,ale je to běhání jen pro radost,protože nejsou moc rychlý…..Povaha je suprová-klidný,neuštěkaní,hodný, atd…..[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif[/img] v příloze je můj berňák

  #31763
  Madeleine
  Účastník

  Berňáci jsou úžasní psi!!! Měla jsem 10 berňáka a byl neuvěřitelně hodný ma děti, lidi…ale perfektní hlídač! Učil se velmi rychle…nebylo třeba ani zvednout hlas…a už vůbec trestat jinak!!!! Jsou velmi fixovaní na svého pána a udělají co mu na očích vidí!!! Doporučuji všem…jen musí chodit denně na dloooouhé procházky a je nutné jej také denně kartáčovat

  #31764

  No v poslední době celkem zvažuji jestli toto plemeno. Ze všech stran se ke mě dostává, že je bohužel bernák jako plemeno strasne zdegenerované, nejsou příliš chytří, apod. Kdyby mi to řekli jeden dva lidi, tak to beru, ale valí se to na mě ze všech stran. Je to jen: “Ty si chcš koupit berňáka” ????

  #31765
  Kubík
  Účastník

  Jako u každého velmi oblíbeného plemene je problém se zdravím, správnou povahou atd., takže u berňáků velmi pečlivě vybírat chovatele a já osobně bych asi vybírala ze zahraničního krytí. Já měla berňáka – psa, pořizovali jsme si ho v roce 1999, kdy ještě nebyli tak rozšíření, u nás ve městě to byla rarita. Ale byl to skvělý pes, hodný, poslušný, dobrý hlídač (štěkal hodně, ale to se naučil od našeho jezevčíka :)), velmi rychle se učil – oni nejsou vůbec hloupí, jen potřebují specifický přístup, bez drilu apod. Na agility by se hodí, ale (jak už tu bylo řečeno) jen tak pro radost, rychlí zrovna nejsou a navíc je to u nich zátěž na klouby, pokud by ses tomu chtěla věnovat nějak víc. V podstatě se dobře přizpůsobí životnímu stylu majitele a jsou poměrně nenároční (až na to česání :)).  

  #31770
  Madeleine
  Účastník

  Souhlasím s Terousou! Opravdu potřebují jiný přístup k výcviku než např. něm.ovčák! Jsou mnohem citlivější a špatně snáší hněv svého pána…Jedinou nevýhodou na v dnešní době dyplazie kyč.kloubu. Také doporučuji vzít si psa ze zahraničí (zvláště z Rakou). V ČR je jejich chov opravdu ve špatném stavu. Agility bych s berňákem nedělala…z důvodu zatížení kloubů. Raději bych volila opravdu dlouhé treky po horách!!

  #31774

  No jak tak koukám, tak to není pes pro mě. Jsem nervák a výprasku se nevyhnou někdy ani ti moji dva chlupáči (samozdřejmě v mezích, ne žě me tu někdo začne osočovat, že týrám psy) a dlouhé chození po horách taky zrovna nemusím, resp. přímo nesnáším a na hory mě jen tak někdo nedostane :D:D. Jsem ráda, že jsem se o tom s vámi mohla pobavit, apoň vím. A co se týče té degenerace, tak máte pravdu, ale o jiném se to kolem mě nehrne tolik, jako o berňákovi, ale tohle je stzrašně subjektivné věc, takže se jí není třeba ani nijak zvlášť zabývat.

  #31775
  Kubík
  Účastník

  No, tak s tím bys fakt u salašníka nepochodila 🙂 Jsou hrozný citlivky, když se na ně křičí, tak se zaseknou a dmítají spolupracovat…(teda ne, že mě by nikdy neujely nervy, ale vím, že se prostě musím ovládat, takže po těch letech už se mi to stane fakt výjimečně – je to s nima dobrej kurz sebekontroly :)) 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.