Neděle, 2 října, 2022

Běhání s vrčením…

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Argo, Tim a poslední změna proběhla před 11 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #35488
  Andy
  Účastník

  Dobrý den, mám 3 měsíční štěně ESP. Včera jsme byli prvně na cvičáku vše probíhalo ok dokud jsme nezačali chodit v kole v poklusu nebo když jsme přeskakovali překážky. Překážky byly samozřejmě pro štěnátka velmi nízké byly spíše jen položené na zemi. Jenže když jsem pejska vedla poklusem nebo jsem už běžela začal na mě vrčet a chtěl mě pokousat. Už se nám to stalo venku když jsme šli s malou sousedkou s pejskem ven a byl na volno holčička se rozběhla a náš pes za ní. Jakmile jí doběhl začal šíleně vrčet a chtěl jí skočit po ruce a kousnout. Nevíme jak ho to máme odnaučit. Od odchovatelů by neměl mít žádné špatné zkušenosti. Tak se ptám netušíte někdo jak ho to odnaučit? Bojím se, že později až bude větší, bude na volno a někdo poběží tak aby ho nenapadl. Jinak je hrozně hodný, vychovaný jen s tím útočením když někdo běží máme problémy…Děkuji za rady jak ho to odnaučit.

  #35496
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  Myslím že pejsek bere běh jako výzvu ke hře, to dělá skoro každé štěně, a protože nemají ruce chytají nás zoubkama, že se u toho zvukově projevuje taky není nic neobvyklého, hlavně poctivě cvičte přivolání, a to běhání, zkuste taky často trénovat jen kousek popoběhnout a dát pamlsek, při rozběhu je dobré říct nějaký povel, já používám “poběžíme” a na závěr “a pomalu”

  #35518
  Jimová
  Účastník

  vypadá to,že to má jako hru, ale samozřejmě je třeba ho to odnaučit. moje BOC mi honil jako štěně cyklisty, bruslaře a běhající děti. což taky bylo záhodno odnaučit. prostě jsem ho dala n avodítko a tyhle situace vyhledávala, když zůstal v klidu byl odměněn, když vylítnul stáhla jsem ho a bylo pokárání. taky můžete poprosti nějakého kamaráda, aby kolem proběhnul a když to štěndo udělá, může mu vynadat sám běžec.

  #35524
  Nexie
  Účastník

  Naprosto souhlasím s Jimovou,má BOC ve štěněcím věku ten samý případ.My jsme takhle trénovali s mamkou prostě běžela okolo já psa stáhla zpět a důrazně řekla nesmíš,když pes nezareagoval hoodně jsem ho pochválila ! Když tě bude chtít kousnout takhle při běhu klepla bych ho bud lehce! přes čumák a taky řekla nesmíš,znova se rozeběhla a zkusila si to znova.Když pejskovi dáš prostě jasně najevo že se tohle nesmí,nebude to dělat. Ono ze své vlastní zkušenosti vím,že jsou běžci třeba i pěkně natvrdlý ,jelikož když jsem měla štěně navolno a to se za ním rozeběhlo ,tak běžec běžel v klidu dále a že ho štěně štípá do nohou ho asi nijak nerozhodilo.Jeden borec mi psa dokonce v běhu přeskakoval když se mu pletlo pod nohy,a taky běžel dále.. a že to docela bolelo když zabořilo ty své jehličky do nohou.Takže je opravdu důležité tento zlozvyk odnaučit co nejdříve.

  #35782
  Argo, Tim
  Člen

  Tim se k běžcům přidává 😀 A běhá s nimi 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.