Ahoj pejskaři, stala se velmi nepříjemná věc, kterou Vám musíme sdělit, aby se…


 • Účastník
  Kamil Baco
  17. února 2020 v 12:51 #58971

  Ahoj pejskaři, stala se velmi nepříjemná věc, kterou Vám musíme sdělit, aby se alespoň částečně předešlo opakování této chyby, která stála jednoho pejska život.

  Pejsci, kteří se nachází v útulku jsou často nalezenci. Zjišťuje se u nich snášenlivost s jinými psy, ale nikdy se nepozná na 100%. To, že pejskovi sedne jeden pes neznamená, že je kamarádský se všemi a zároveň to, že se pes v útulku projevuje dominantně k jinému psovi neznamená, že v budoucnu nedokáže vycházet a žít s jinými psy.
  Když je pejsek od majitele, který nám řekne, že pes vychází s jinými psy, ani tak to nemusí být pravda.
  Z tohoto důvodu útulek nedovoluje venčit pejsky z útulku a zároveň brát vaše pejsky na procházku. Pouze pokud má člověk zájem o adopci, v tom případě je přivezení pejska a společná procházka podmínkou.

  Stalo se to, že venčitelé vzali jednoho z útuláčků na procházku a za rohem pustili svého yorkšíra. Útulku o druhém pejskovi neřekli. Pro toho to bohužel skončilo tragicky a tedy opět na hloupost člověka doplatil pejsek svým životem. Stresující a bolestivé to bylo i pro našeho útuláčka, který schytal několik kopanců a jen doufáme, že se to nezačne projevovat na jeho zdraví.

  Prosím tedy, neberte své pejsky, pokud chcete vyvenčit útuláčka. Vezměte je jen v tom případě, že chcete pejska z útulku adoptovat a v útulku to oznamte.

Přejít k navigační liště