Stafíci – psi s dobrou duší

0
119
Tento článek jsem se rozhodla napsat proto, abych zrušila doslova bludy, které na nás odevšat vylézají Laughing o tomto plemeni (mluvím o stafordšírských burteriérech). Sama chovám fenu staforda
a jsem moc smutná, když čtu nebo slyším věci o takzvaných bojových psech typu:

“Bojové plemeno napadlo moje dítě!!! Kdy s tím někdo začne něco dělat!!!” Vyjádřila se maminka napadené holčičky.
“Nevím, co to bylo za psa, co mě napadl ale vypadalo to jako pitbul nebo bulteriér…”
“Bojové plemeno je jako zbraň.”

Kde je popis? Co to je to “Bojové pleneno”??? Naší společností jsou jako bojová označována plenena které byla používána k zápasům proti psům  nebo jim podobná. Nerada to říkám, ale do arény psy na “smrt” posíláme my lidé, my chceme aby zápasili, aby se navzájem kousali, aby nám nosili peníze a aby umírali! Proto jsou to bojová plemena? Proto na ně koukáme skrz prsty?!? Proto odsuzujeme jejich majitele?!? Vždyť jsme to chtěli a posílali je “zabíjet”! Stafík je jiný  než si myslíte, sám o sobě je mírumilovný, hravý, veselý, úžasný k dětem, milý společník a super kámoš! Neodsuzujte ho, prosím, za to, co jsme si udělali sami!
Teď trochu z tisku:


DESATERO PRÁCE SE PSEM

* Nikdy nenechávejte děti se psem, ať už vlastním nebo cizím, o samotě.
* Před psem neutíkejte, zvyšuje se tím jeho pronásledovací pud. Cyklisté a běžci jsou pro psy výzvou. Jestliže za vámi pes běží, zpomalte.
* Nerušte psa, pokud žere nebo pije. Pes má tendenci svoji potravu bránit. Nikdy psa netahejte za uši nebo za ocas.
* Stejně tak fena brání svá štěňata a nerozezná, že si chcete některé pochovat bez zlých úmyslů.
* Nezvedejte žádný kus jídla, který vám před psem spadne na zem. Pokusí se jej získat a pak jej brání, myslí si totiž, že ho od vás dostal.
* Nehlaďte psa za plotem. Může bránit své teritorium.
* Než pohladíte cizího psa, žádejte o svolení. Jsou-li s vámi děti, ptejte se, zda je na ně zvyklý.
* Venčí-li psa dítě, může se stát, že jej přivede do skupiny kamarádů. Děti křičí, každé si chce pejska pohladit, ten může být stresován a vyprovokován k obranné reakci.
* Dítě, které leze po čtyřech, připomíná psovi postoj přirozeného soupeře nebo kořisti.
* Cenění zubů, třeba při smíchu, může pes brát jako výhrůžku.

Inteligentní článek Magazínu Lidových novin, 26. 09. 2003, Lenka NEJEZCHLEBOVÁ; [email protected]

Stop zubatým bestiím

“Podle informací, které jsme získali, australský stát Nový Jižní Wales, který je nejlidnatějším na tomto kontinentu, zakáže v nejbližší době na svém území chov psího bojového plemene pitbull. Toto rozhodnutí ovlivnily četné útoky.” zveřejnil premiér Nového Jižního Walesu Bob Carr. „Pitbullové jsou zabíjecí stroje, které musíme držet zkrátka“, zdůraznil. Jeho postoj ovlivnil napadení pětiletého chlapce v Sydney, který se vracel ze školy. Jen několik dní před tím byl v metropoli dvěma psy zmíněného plemene těžce zraněn 75letý muž.
Na začátku byla roztrhaná dětská hlava

Ti, jenž mají ve vlastnictví poměrně drahé hafany, kteří nemají k trhání čehokoliv větší rozpaky, se bouří. EPOCHA se zajímala o situaci, která nastala po zákazu chovu nebezpečných plemen v některých evropských zemích. Na začátku německé kampaně byla na kusy rozdrcená hlava malého chlapce, který hrál s kluky fotbal na louce. Dva bulteriéři ho rychlostí blesku zlikvidovali. Nastal čas všeobecných zákazů. Po utišení veřejného pohoršení se ozvali milovníci psů. Senát německého ústavního soudu v Karlsruhe projednával stížnost 50 chovatelů a obchodníků se psy proti zákazu bojových plemen, který platí téměř ve všech 16 spolkových zemích. Podle nich je zákaz dovozu, chovu a prodeje nebezpečných psů v rozporu s právem na svobodný rozvoj osobnosti. Odmítají také to, že nebezpečnost zvířat je určována podle rasy psa. Přes veškeré snahy chovatelů však i nadále platí v Německu zákonné omezení chovu těchto plemen a o jeho změnách nelze uvažovat.
Tenhle blábol napsal Aleš Crha / 15.06.2005 / http://www.rf-hobby.cz/epocha/clanek.php?clanek=102

Není to zvláštní? Dva články, stejné téma, ale jiné názory. Komu věříte Vy? Nebo radši věrte mě a pokud by Vás zajímalo více, určitě se ozvěte na můj mailík [email protected] a můžeme si popovídat.

Tohle je ta moje “Krvelačná bestie”: