Pravidla inzerce

0
103

 

Jak vložit inzerát?

Po kliknutí na obrázek “vložit” v horní části obrazovky se zobrazí formulář pro vložení inzerátu.  Barevně označené položky jsou povinné, zbytek je volitelný. Po vyplnění položek systém automaticky pošle e-mail na adresu. Kliknutím na odkaz uvedený v této e-mailové zprávě inzerci aktivujete. Do této doby se inzerát nezobrazuje.

Důležité: Při vyplňování formuláře pro vložení inzerce musíte vložit platnou e-mailovou adresu. Na adresu kterou vyplníte přijde autorizační mail, který budete muset potvrdit pro úspěšné vložení inzerce na server. Při vložení neplatné e-mailové adresy, nebude inzerát na serveru zobrazen.

 

Jak přidat k inzerátu fotografii?

Pokud chcete k inzerátu přiložit fotografii, můžete tak učinit již při vkládání inzerce na tento psí server nebo později při editaci inzerátu. K inzerátu je možné nahrát maximálně 5 fotografií. Velikost jedné fotografie by neměla překročit 250 kB a formát obrázku musí být JPG, GIF nebo PNG.

 

Smazání/editace inzerátu

Pod vašim profilem na PsiLasce mate v založce “Moje inzeráty” všechny Vaše uverejnené inzeráty, kde jsou volby “upravit” a “smazat“. Abyste mohli inzerát smazat/editovat, potřebujete byt samozrejmě pŕihlášení.

Tip: V horní části obrázkového menu “moje inzeráty“, vložte e-mail a heslo a po úspěšném ověření se zobrazí všechny inzeráty spojené s vaším učtem na PsiLasce.

 

Kolik inzerátů je možné vložit v jednom dni?

Na server je možné vložit neomezený počet inzerátů splňující podmínky webu.

 

 

Nejčastější zamítnuté inzeráty:

 

  • inzerce, která nič společného s pejskama
  • inzerce se stejným nebo podobným obsahem
  • spamy
  • inzerce je vložena do jiné kategorie než patří
  • inzerce se špatnou češtinou pocházející zjevně ze zahraničí
 
 

Jak zvýraznit Váš inzerát –> Podpořite tím sebe i PsiLasku?

 

Tuhle možnost pro Vás připravujeme. Pro bližší informace prosím napište [email protected].

 

 

Jak kontaktovat inzerenta?

Inzerenta můžete kontaktovat pomocí odpovědního formuláře, který je umístěn v detailu každého inzerátu. Formulář vyplňte pečlivě, zvlášť svoji mailovou adresu, aby Vás mohl inzerent v případě zájmu kontaktovat. Z technických důvodů není možné potvrdit, že zpráva uživateli opravdu přišla, systém pouze zobrazí informaci o jejím odeslání. Je pak už jen na příjemci zprávy, zda na tuto zprávu bude reagovat nebo ne.

 

Vyhledávání

V celém systému je možné fulltextově vyhledávat ve všech kategorích a to formou základního vyhledávání nebo rozšířeného vyhledávání.

Základní vyhledávání naleznete v hlavičce stránky. Zadejte hledané slovo a kliknutím na tlačítko “hledej” zobrazíte inzeráty, které obsahují zadané klíčové slovo.
Rozšířené vyhledávání lze zobrazit kliknutím na odkaz “
rozšířené vyhledávání” umístěném pod klasickým vyhledáváním. Po kliknutí na tento odkaz se zobrazí rozšířené volby platné pro danou kategorii.

 

Přišla mi odpověď na inzerát, která se mi zdá podezřelá

Pokud na Vaši e-mailovou adresu přišla odpověď, která se Vám zdá podezřelá, nereagujte na ni. Spammer pravděpodobně využil kontaktní formulář, který je pod každým inzerátem pro kontakt s inzerentem a zaslal přes ni svoji podvodnou zprávu. Do doby než na mail NEODPOVÍTE, nezná odesílatel Vaši mailovou adresu. Získá ji až tehdy, kdy na ni sami odepíšete.

Důležité: do textu inzerátu nepište svou mailovou adresu, podvodníci by ji pak snadno mohli zjistit a zasílat na ni obtěžující maily (spammy)

 

Varování před podvodníky

Rádi bychom uživatele vyzvali k zvláštní opatrnosti při nákupu zboží a služeb přes internet. K přihlédnutím na to, že se na internetu pohybují i podvodníci je třeba na tuto skutečnost neustále myslet a dodržovat několik zásad mezi které patří například:

  • zásadně neposílejte peníze předem
  • vyhněte se pokud možno obchodování se zahraničím
  • zboží si nejlépe vyzvědněte/předejte osobně a informujte se o jeho původu/záruce
  • nereagujte na inzerci s nereálnou nabídkou/cenou

Pokud se setkáte s inzercí psanou lámanou češtinou, jedná se většinou o inzerci ze zahraničí přeloženou softwarovými překladači. Takový inzerát může vypadat například takto:
“my mají dvě krásné pes chceme dát pozor na přijetí jsou dobře vyškoleni přátelský hrát s dětmi a ostatní domácí zvířata, jsou veterináři kontrolovat, očkovaná a ukázala se jako prostá choroby, kontaktujte pro více informací.”
Tyto inzeráty ignorujte a připadnenám je nahlašte na [email protected]

Metody podvodníků se neustále zdokonalují, je možné že inzerát bude po gramatické stránce v pořádku a přesto je původem od podvodníka ze zahraničí. Tito podvodníci (v angličtině scammers) často využívají služeb profesionálních překladatelů, snaží se vyvolat dojem důvěryhodnosti a získat tak důvěru lidí. Je možné, že se také vydávají za nějakou známou instituci, nejčastěji banku a snaží se získat informace týkající se například čísla bankovních účtů.

Další nebezpečnou věcí je převod peněz za provizi, podvodníci potřebují prostředníka pro legalizaci svých peněz. V žádném případě na takové nabídky nereagujte i za cenu zajímavé provize, jednalo by se navíc o porušení zákona.