Výšlap na Prašivou :)

by
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Krásná slunečná sobota, na sobotě nic zvláštního. Ale pro nás to byla nezkutečná sobota. Budík mi zazvonil v půl 7 a začalo násilné hledání peněženky 😀 doma vypuklo i pátrání, nenalezena.
 
Až po hodině a půl, kdy už jsem měla být na cestě na sraz jsem peněženku objevila zachuchlanou v dece v úložném prostoru mé valendy 🙂 Popadla jsem ji, ryychle oblíct, nachystat Shanynku a vyrazilo se směr Dobrá pro lidičky s pejsky. Sešlo se nás tam 5 lidiček a 4 pejskové – Deniska a Tomík s Cirem, Sárka ale jméno pejska si bohužel nepamatuji, omlouvám se, Ivanka s Fidem a my se Shanynkou. Vyrazili jsme na dlouhou cestu a směřovali k řece, kudy začal náš téměr 20km výšlap na horu Prašivou. Sárka, Deniska a Tomík šli již z Těšína do Dobré, takže ti už měli pěkný kus cesty za sebou, dovolím si odhadnout že celkem měli v nožkách a packách minimálně přes 50 ujitých kilometrů, ale to bude určitě více 🙂
 
První zastávka byla u řeky, aby se pejsci namočili a napili, zablbli 🙂 Shanynka si z Cira dělala pořád srandu, protože je to malá lumpice a Ciro krásný statný 3 letý ovčák. Psí láska se nezapře. Pokračovali jsme po boční cestě, až jsme došli asi po 10 minutách k lesu a k řece,kudy jsme šli kolem řeky, přes louku, kolem Hyundae až dozadu ke kanálu (splavu), kde se Hafíci opět vyblbli a pokračovali jsme v cestě. U hyundae se k nám ještě přidala Alenka s Ejminkou, fenečkou Border kolie, ale je tak nádherná 🙂 pejskové se k ní hned seběhli a začali vítat, Ejmi se tvářila jako opravdová dáma 🙂 Cesta byla hodně teplá, že jsme to pod Kohutkou zapíchli na trávníku abyhcom si odpočinuli a nasbírali další síly na ten náš kopec. Pod prašivou jsme se nechtěně na křižovatce rozdělili, ale na hoře jsme se opět sešli 🙂 Bylo tam tolik nádherných pejsků, až zrak přecházel. Nádherný byl pejsek Muri, který se k našim pejskům přidal a hrál si s nima:) takový malý 3 měsíční miminek 🙂 Na hoře jsme si dali výbornou polévku, pokecaly tak jak to má být, vyhřály se na sluníčku a se spálenou pusou jsme se vydali zpět na cestu domů. 
 
Tentokrát jsme nešli zpět tak jak jsme přišli, ale aby těch kilometrů nebylo málo, vzali jsme to směrem Lhoty, z opačné strany Prašivé po asvaltovce, cesta delší ale skvělá. O zábavu opravdu nebylo nouze, protože jak již to je spousty let – KDYŽ SE SEJDOU SUPER LIDI, JE SUPER CELÝ DEN!! 🙂 Počkaly jsme s Alčou a Ejminkou na jejich autobus a my ťapkali dál a dále už jen s Ivankou a Fidem 🙂 šli jsme po cestě, ale narazili jsme na menší kanál, tak jsme se tam šli s prcky okoupat 🙂 bylo to nejlepší osvěžení a úleva na unavené nohy i psí pacinky. Nejde popsat,jak tímto výletem, tolika spousty skvělých lidí, tolika krásnými psími dušičky jsem opět o krok blíže k lásce k pejskům.
 
Jsou tak dokonalí a pozorovat je ve smečce je tak nádherný a skvělý pocit, jak si hrají a dovádějí, jak se přetahují o klacík, i jak dokáží dát najevo co je čí. Byl to nádherný den plný poznatků a skvělých okamžiků. Doufám tedy, že příště se nás sejde ještě více, a bude to stejně skvělá akce jako ta sobotní 🙂 Tímto bych chtěla poděkovat všem lidičkám i pejskům, kteří se výšlapu zúčastnili, kteří vyšli horu bez újmy a dokázali si tento skvělý a nádherně slunečný den užít naplno, stejně jako my se Shanynkou, bylo to nezkutečné 🙂
Share

Doporučené články

Napsat komentář

Přejít k navigační liště